SPCG 2019: Rosyjska para GKM-u wystąpi w Pucharze Prezydenta! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

SPCG 2019: Rosyjska para GKM-u wystąpi w Pucharze Prezydenta!

Obsada Speedway President Cup Grudziądz 2019 niemal kompletna. W piątek do listy startowej dopisaliśmy duet rosyjskich zawodników MRGARDEN GKM. Piątą parę niedzielnych zawodów stworzą Artem Laguta i Roman Lakhbaum!

Artem jeszcze w sobotę weźmie udział w decydującej rundzie cyklu Grand Prix na toruńskiej Motoarenie, gdzie powalczy o miejsce w czołowej „8” cyklu. Dzień później pojawi się na H4, gdzie po raz drugi w historii pojedzie w turnieju o Puchar Prezydenta. W sezonie 2018 w indywidualnej rywalizacji zajął drugie miejsce, przegrywając wyścig dodatkowy o wygraną z Przemysławem Pawlickim.

Jego partnerem będzie Roman Lakhbaum. Nasz młody Rosjanin szuka na koniec sezonu wielu okazji do jazdy. Na jego koncie m.in. wygrana w Memoriale Wiesława Rutkowskiego w Pile. Niedzielne zawody będą dla niego kolejną okazją do pokazania niemałych możliwości, które zaprezentował choćby w sierpniowym spotkaniu PGE Ekstraligi, w którym MRGARDEN GKM podejmował Speed Car Motor Lublin. Roman startował też w SPCG 2018. Tam zajął dwunaste miejsce z dorobkiem 5 punktów.

Wcześniej udział w SPCG potwierdzili: Przemysław Pawlicki – Marcin Turowski, Krzysztof Buczkowski – Patryk RolnickiKenneth Bjerre – Jonas Jeppesen oraz Norbert Kościuch – Michał Gruchalski. Ostatni duet uczestników turnieju odsłonimy w sobotę. Start niedzielnych zawodów zaplanowano na godzinę 14:30Bilety w cenie 10 złotych będą do nabycia w kasach stadionu w dniu zawodów.

Tabela PGE Ekstraligi

PozycjaDrużynaPunkty
1-
1-
1-
1-
1-
1-
1-
1-
Skip to content