SPCG 2019: Bjerre i Jeppesen pojadą w Grudziądzu! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

SPCG 2019: Bjerre i Jeppesen pojadą w Grudziądzu!

Znamy kolejnych uczestników Speedway President Cup Grudziądz 2019. Na H4 zobaczymy duński duet Kenneth BjerreJonas Jeppesen! To już trzecia para, która dołącza do obsady niedzielnego turnieju. Obaj mają za sobą bardzo udany sezon, w którym indywidualnie sięgnęli po krajowe czempionaty.

Bjerre oprócz bardzo dobrych występów ligowych okazał się najlepszy w Indywidualnych Mistrzostwach Danii. Kenneth reprezentując barwy MRGARDEN został 14 zawodnikiem pod względem średniej biegowej PGE Ekstraligi (1,987 pkt/bieg). Dobrze spisywał się także w Szwecji, Anglii, a indywidualnie awansował do Grand Prix Challenge. Dla naszego zawodnika będzie to debiut w SPCG.

Jeppesen wywalczył złoto w Indywidualnych Mistrzostwach Danii Juniorów. Uzyskał także awans do finałów Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Jeszcze w najbliższy piątek czeka go trzecia runda zmagań w czeskich Pardubicach. Utalentowany 21-letni Duńczyk w Polsce reprezentował Euro Finnance Polonię Piła i był 20 zawodnikiem 2. Ligi Żużlowej ze średnią 1,875 pkt/bieg. Jonas startował w zeszłorocznej edycji Pucharu Prezydenta Grudziądza i zajął trzynaste miejsce.

Wcześniej ogłosiliśmy dwa duety, które w niedzielę rywalizować będą na H4. Będą nimi Przemysław Pawlicki – Marcin Turowski oraz Krzysztof Buczkowski – Patryk Rolnicki. Kolejne nazwiska uczestników SPCG 2019 odsłaniać będziemy codziennie do soboty. Start niedzielnego turnieju zaplanowano na godzinę 14:30Bilety w cenie 10 złotych będą do nabycia w kasach stadionu w dniu zawodów.

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
10--
20--
30--
40--
50--
60--
70--
80--

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
PLATINUM MOTOR Lublin
14 kwietnia 2024
ENEA FALUBAZ Zielona Góra
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
21 kwietnia 2024
BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno

Skip to content