SPCG 2019: Kościuch - Gruchalski czwartą parą w naszym turnieju! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

SPCG 2019: Kościuch – Gruchalski czwartą parą w naszym turnieju!

Znamy już cztery duety, które w niedzielę powalczą o Puchar Prezydenta Grudziądza. Podczas turnieju Speedway President Cup Grudziądz 2019 zobaczymy parę złożoną z zawodników Get Well Toruń i forBET Włókniarza Częstochowa. Na H4 wystąpią Norbert Kościuch oraz Michał Gruchalski!

Dla „Norbiego” sezon 2019 jest bardzo nieudany. Jego drużyna spadła z PGE Ekstraligi, a on sam nie otrzymywał zbyt wielu szans na pokazanie swoich możliwości. Podczas turnieju o Puchar Prezydenta nie mogło go jednak zabraknąć. Wychowanek Unii Leszno jest jednym z najbardziej utytułowanym żużlowcem w historii naszych turniejów. Zwyciężył pierwszą edycję w sezonie 2007, a łącznie na podium SPCG stawał aż pięć razy! Na najwyższym stopniu podium były kapitan grudziądzkiej drużyny znalazł się także w 2013 roku.

Gruchalski w ostatnim czasie jest częstym gościem w Grudziądzu. Na H4 w tym sezonie startował trzykrotnie. 12 kwietnia wziął udział w spotkaniu PGE Ekstraligi, kiedy to MRGARDEN GKM podejmował ekipę z Częstochowy. Wtedy to nie spisał się najlepiej. Znakomicie było za to podczas wrześniowych finałów Srebrnego Kasku oraz Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. W obu imprezach częstochowianin stanął na drugim stopniu podium. W niedzielę zadebiutuje w cyklu SPCG.

Wcześniej udział potwierdzili: Przemysław Pawlicki – Marcin Turowski, Krzysztof Buczkowski – Patryk Rolnicki oraz Kenneth Bjerre – Jonas Jeppesen. Ostatnie cztery nazwiska uczestników turnieju odsłonimy w piątek i w sobotę. Start niedzielnych zawodów zaplanowano na godzinę 14:30Bilety w cenie 10 złotych będą do nabycia w kasach stadionu w dniu zawodów.

 

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
1920+146
2911-52
389+34
489+19
597-31
697-41
796-80
895-75

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
BETARD SPARTA Wrocław
FOGO Unia Leszno
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
EBUT.PL Stal Gorzów
KS APATOR Toruń
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
4 sierpnia 2024

Skip to content