SPCG 2019: Kościuch - Gruchalski czwartą parą w naszym turnieju! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

SPCG 2019: Kościuch – Gruchalski czwartą parą w naszym turnieju!

Znamy już cztery duety, które w niedzielę powalczą o Puchar Prezydenta Grudziądza. Podczas turnieju Speedway President Cup Grudziądz 2019 zobaczymy parę złożoną z zawodników Get Well Toruń i forBET Włókniarza Częstochowa. Na H4 wystąpią Norbert Kościuch oraz Michał Gruchalski!

Dla „Norbiego” sezon 2019 jest bardzo nieudany. Jego drużyna spadła z PGE Ekstraligi, a on sam nie otrzymywał zbyt wielu szans na pokazanie swoich możliwości. Podczas turnieju o Puchar Prezydenta nie mogło go jednak zabraknąć. Wychowanek Unii Leszno jest jednym z najbardziej utytułowanym żużlowcem w historii naszych turniejów. Zwyciężył pierwszą edycję w sezonie 2007, a łącznie na podium SPCG stawał aż pięć razy! Na najwyższym stopniu podium były kapitan grudziądzkiej drużyny znalazł się także w 2013 roku.

Gruchalski w ostatnim czasie jest częstym gościem w Grudziądzu. Na H4 w tym sezonie startował trzykrotnie. 12 kwietnia wziął udział w spotkaniu PGE Ekstraligi, kiedy to MRGARDEN GKM podejmował ekipę z Częstochowy. Wtedy to nie spisał się najlepiej. Znakomicie było za to podczas wrześniowych finałów Srebrnego Kasku oraz Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. W obu imprezach częstochowianin stanął na drugim stopniu podium. W niedzielę zadebiutuje w cyklu SPCG.

Wcześniej udział potwierdzili: Przemysław Pawlicki – Marcin Turowski, Krzysztof Buczkowski – Patryk Rolnicki oraz Kenneth Bjerre – Jonas Jeppesen. Ostatnie cztery nazwiska uczestników turnieju odsłonimy w piątek i w sobotę. Start niedzielnych zawodów zaplanowano na godzinę 14:30Bilety w cenie 10 złotych będą do nabycia w kasach stadionu w dniu zawodów.

 

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
10--
20--
30--
40--
50--
60--
70--
80--

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
PLATINUM MOTOR Lublin
14 kwietnia 2024
ENEA FALUBAZ Zielona Góra
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
21 kwietnia 2024
BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno

Skip to content