Vadim Tarasenko zawodnikiem #GKM2023! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Vadim Tarasenko zawodnikiem #GKM2023!

Vadim Tarasenko doczekał się! Zawodnik, który w sezonie 2022 miał reprezentować grudziądzki klub, ostatecznie został zawieszony jako Rosjanin z powodu wybuchu wojny w Ukrainie. Vadim spełniał jednak wszystkie wymagania odnośnie przyznania mu polskiego obywatelstwa. W piątek na konferencji prasowej GKM S.A. poinformowano, że dokument został mu przyznany, a żużlowiec będzie mógł kontynuować swoją karierę. W sezonie 2023 będzie zdobywał punkty dla ZOOLESZCZ GKM!

28-latek tym samym będzie miał w końcu okazję zadebiutować na torach PGE Ekstraligi. Tarasenko był wiodącą postacią Abramczyk Polonii Bydgoszcz w sezonie 2021 na torach 1. Ligi Żużlowej. Ogromny potencjał zawodnika dostrzegli działacze ZOOLESZCZ GKM i zdecydowali się na jego pozyskanie. Niestety, wybuch wojny storpedował plany startów Vadima w Grudziądzu i pomimo złożenia wniosku o przyznanie polskiego obywatelstwa przed atakiem Rosji na Ukrainę i publicznego potępienia wojny to decyzja zapadła dopiero po roku. Wcześniej Vadim został zawieszony również przez rosyjską federację za krytykę polityki państwa. Mimo to nie odciął się od żużla, a klub GKM S.A. umożliwił mu pracę wraz z Kacprem Pludrą, którego wspomagał przez całe rozgrywki w 2022 roku jako mentor i mechanik.

Na zapleczu PGE Ekstraligi Vadim w sezonie 2021 osiągnął trzecią średnią równą 2,219 pkt/bieg. Jego dobre występy zaowocowały udziałem w rundzie Grand Prix w rosyjskim Togliatii jako zawodnik z dziką kartą. Tarasenko sprawdził się także w ekstraligowej stawce podczas dwóch turniejów indywidualnych. W bydgoskim Kryterium Asów zajął drugie miejsce, a także zwyciężył w Memoriale im. Edwarda Jancarza w Gorzowie. Mamy nadzieję, że mimo rocznej przerwy od startów pokaże swój potencjał i będzie ważnym ogniwem w grudziądzkiej drużynie.

Vadim Tarasenko Polakiem, ZOOleszcz sponsorem tytularnym, LOTTO partnerem klubu! – relacja z konferencji prasowej GKM S.A.

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
1817+124
2811-30
389+34
489+19
586-9
686-37
784-84
883-97

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
BETARD SPARTA Wrocław
FOGO Unia Leszno
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
EBUT.PL Stal Gorzów

Skip to content