Vadim Tarasenko Polakiem, ZOOleszcz sponsorem tytularnym, LOTTO partnerem klubu - relacja z konferencji prasowej GKM S.A. - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Vadim Tarasenko Polakiem, ZOOleszcz sponsorem tytularnym, LOTTO partnerem klubu – relacja z konferencji prasowej GKM S.A.

W piątek w siedzibie klubu GKM S.A. odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiono trzy dobre wiadomości. Pierwszą z nich jest potwierdzenie przyznania obywatelstwa dla Vadima Tarasenko, który w sezonie 2023 będzie bronił barw grudziądzkiej drużyny. Drugą z nich to przedłużenie umowy sponsorskiej z firmą ZOOLeszcz, która już trzeci sezon z rzędu będzie widnieć w nazwie zespołu startującego w PGE Ekstralidze. Pochwalono się także umową z Totalizatorem Sportowym, właścicielem marki LOTTO – nowym partnerem klubu!

Udział w spotkaniu z mediami wzięli: Marcin Murawski (Prezes GKM S.A.), Vadim Tarasenko (zawodnik ZOOLESZCZ GKM), Zbigniew Leszczyński (właściciel firmy ZOOLeszcz), a także trzech przedstawicieli Miasta Grudziądz – Róża Lewandowska (Wiceprezydent), Łukasz Kowarowski (przewodniczący Rady Miasta) oraz Tomasz Smolarek (pełnomocnik Prezydenta ds. sportu).

– Po sporej walce i staraniach wielu osób Vadim Tarasenko, z którym związaliśmy się już przed sezonem 2022 przed wybuchem wojny w Ukrainie, otrzymał polskie obywatelstwo i stanie się zawodnikiem ZOOLESZCZ GKM Grudziądz. Chciałbym podziękować osobom, które dzień w dzień pilnowały tego tematu – jest to Pan Minister Krzysztof Szczucki oraz Pan Zbigniew Leszczyński z firmy ZOOLeszcz. Te osoby robiły bardzo wiele, aby pomóc Vadimowi, bo jest on człowiekiem, któremu uważam naprawdę się to należało. Jest skromnym, mieszkającym od ponad 10 lat w Polsce, swoje stanowisko w wiadomych tematach określił jasno i robiliśmy wszystko, aby go wesprzeć, aby mógł swobodnie żyć ze swoją rodziną w naszym kraju. Teraz będziemy się zastanawiali jak będzie wyglądała nasza bardzo liczna kadra na sezon 2023 – powiedział Marcin Murawski na początku konferencji.

– Niezmiernie się cieszę, że otrzymałem pozytywną decyzję w sprawie obywatelstwa. Bardzo dziękuję ludziom, którzy zaangażowali się w ten proces. Dzięki nim mogę być teraz w pełni zintegrowany z Polską, z Państwem gdzie mieszkam na co dzień. Ci ludzie sprawili, że mogę mieć spokojniejszą głowę nie tylko o siebie, ale i o moją rodzinę. Teraz mam prawie łzy w oczach jak o tym mówię. Będę starał w pełni się odwdzięczyć klubowi i całemu Zarządowi – mówił Vadim Tarasenko.

Prezes GKM S.A. poinformował zebranych o przedłużeniu umowy sponsorskiej z firmą ZOOLeszcz. Podczas konferencji był obecny jej właściciel – Zbigniew Leszczyński. – To będzie trzeci rok naszej firmy z grudziądzkim klubem. Czasy dla biznesu nie są najlepsze, ale co spowodowało, że zostajemy dalej? Na pewno ta atmosfera, która jest w tym klubie. Jestem wiele lat w sporcie w różnych organizacjach sportowych i to co się dzieje tutaj wewnątrz klubu, ta rodzinna atmosfera, to jest tylko do pozazdroszczenia. Co prawda wynik sportowy nie jest taki jak oczekujemy, ale przypominam, że dwa lata temu wszyscy skazywali nas na porażkę i spadek, ale ta atmosfera i mobilizacja spowodowały, że w tej Ekstralidze dalej jesteśmy, a w tym roku mamy apetyty na coś więcej. Mamy do tego mocne fundamenty żeby stworzyć coś więcej. Tutaj chce się pracować i chce się pomagać, tak jak w sytuacji z Vadimem, który zasługiwał na tą pomoc i teraz w końcu będzie mógł rywalizować na torze.

O trzeciej wiadomości tego dnia poinformował Prezes Marcin Murawski. – Kolejną dobrą informacją jest pozyskanie ważnego, nowego partnera. Jest to Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, który będzie wspierał zarówno pierwszą drużynę, jak i szkolenie młodzieży. Cieszymy się z zawarcia tej współpracy i nie chcielibyśmy na tym kończyć, cały czas staramy pozyskiwać nowych sponsorów na ten sezon, aby klub rozwijać nie tylko pod względem sportowym, ale i wizerunkowym. Dziękuję wszystkim osobom, które do tego się przyczyniły.

Po przemowach przedstawicieli miasta, którzy pogratulowali Vadimowi obywatelstwa i podziękowały za wsparcie w tej sytuacji zaangażowanym osobom oraz sponsorom za zdecydowanie się na wsparcie klubu. W serii pytań od dziennikarzy przedstawiciele mediów dopytywali m.in. o szczegóły związane ze startami nowego obywatela naszego kraju w barwach grudziądzkiego klubu.

– Pomimo tego, że pomagałem młodszym kolegom z drużyny to miałem też okazję trenować na grudziądzkim torze. Nie mogłem rywalizować spod taśmy, jednak cały czas miałem kontakt z motocyklem. Teraz przygotowuję się do sezonu podobnie jak do poprzedniego, wiem czego potrzebuję, aby być w jak najlepszej dyspozycji. Zacząłem przygotowania w ciemno, gdy jeszcze nie było decyzji o obywatelstwie. Będę gotowy w 100% – zapewnił Vadim Tarasenko.

O formalnościach związanych z kontraktem zawodnika zapytany został Prezes GKM S.A. – Spotkaliśmy się w okresie transferowym i wiedzieliśmy, że dalej będziemy współpracować, mimo, że nie wiedzieliśmy co będzie dalej. Wierzę, że będzie to odkrycie na torach ekstraligowych i zależało mi, aby Vadim był cały czas z nami. Czekaliśmy na rozwój sytuacji i podpisaliśmy stosowne porozumienie, które mówiło o tym, że po wyjaśnieniu sytuacji sformalizujemy tą sprawę kontraktem. Zależy nam na wieloletniej współpracy, jest to zawodnik z wielkim potencjałem – mówił Marcin Murawski.

– Dziś ciężko określić jako kto będzie startował Vadim, czy jako krajowy senior czy senior bez narodowości. Regulamin ma dwa zapisy w tym temacie i nikt nie jest w stanie nam odpowiedzieć jak to będzie wyglądało. Jednak patrząc prawnie to zgodnie z konstytucją jeśli zawodnik ma obywatelstwo polskie to powinien jeździć jako krajowy zawodnik, co nie podlega dyskusji, bo nie można ograniczać obywatelowi jego praw, podobnie jak np. udziału w wyborach. Jeśli chodzi o licencję „Ż” to powinien podpisać kontrakt tuż po zdaniu licencji nie czekając na okienko transferowe, ale musimy to zweryfikować w Polskim Związku Motorowym w przyszłym tygodniu – dodał Prezes klubu.

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
1920+146
2911-52
389+34
489+19
597-31
697-41
796-80
895-75

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
BETARD SPARTA Wrocław
FOGO Unia Leszno
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
EBUT.PL Stal Gorzów
KS APATOR Toruń
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
4 sierpnia 2024

Skip to content