Pojedynek o drugie zwycięstwo - zapowiedź #GRULUB - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Pojedynek o drugie zwycięstwo – zapowiedź #GRULUB

W sobotni wieczór na stadionie przy H4 odbędzie spotkanie szóstej rundy rozgrywek PGE Ekstraligi. ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz podejmie Motor Lublin. Będzie to pierwszy mecz w sezonie 2021, który na żywo obejrzą kibice!

PROGRAM ZAWODÓW #GRULUB ONLINE DOSTĘPNY TUTAJ!

Motor Lublin jest aktualnym wiceliderem rozgrywek. Z sześcioma punktami plasuje się tuż za Moje Bermudy Stalą Gorzów. Jedyną porażkę „Koziołki” odniosły właśnie z liderem tabeli. Motor wygrał mecze na własnym obiekcie z Eltrox Włókniarzem 49:41, Betard Spartą 52:38 oraz w Zielonej Górze pokonując Marwis.pl Falubaz dwoma punktami. Najskuteczniejszym zawodnikiem naszych gości na tym etapie rozgrywek jest Jarosław Hampel, który w każdym biegu zdobywa średnio 2,118 punktu.

ZOOLESZCZ DPV Logistic GKM z jednym na koncie zamyka tabelę PGE Ekstraligi. Grudziądzanie przegrali na własnym torze z Moje Bermudy Stalą oraz w Toruniu i w Zielonej Górze. Liderem drużyny jest Nicki Pedersen. Duńczyk w tym sezonie już 11 razy przekraczał linię mety jako pierwszy.

Ze strony gości mecz rozpoczną Grigorij Łaguta oraz Jarosław Hampel. Rosjanin po niemrawym początku sezonu w Zielonej Górze pojechał bardzo dobry mecz zdobywając 11 „oczek”. Z kolei Hampel trzyma równy, wysoki poziom od początku sezonu. Partnerem Grigorija w dalszej fazie meczu będzie Krzysztof Buczkowski. Będzie to powrót wychowanka GKM-u Grudziądz na H4, tym razem w roli gościa. W parze z Hampelem w awizowanym zestawieniu widnieje Mark Karion, jednak można być pewnym, że w jego miejsce jeździć będzie Dominik Kubera, który w trzech spotkaniach, w których pojechał, pokazał, że może być jednym z liderów drużyny w tym sezonie. Przyjemność jazdy z juniorami spotkała Mikkela Michelsena. Duńczykowi kompletnie nie wyszło ostatnie spotkanie, w czasie którego aż trzykrotnie zdefektował mu motocykl. Młodzieżowcy Motoru są na ten moment najlepszymi w Polsce. Razem zdobyli 49 „oczek”, co daje średnią ponad 12 punktów na mecz.

W pierwszym wyścigu zawodów po raz pierwszy w żółto-niebieskich barwach zobaczymy Pawła Miesiąca, który zastąpi w spotkaniu Krzysztofa Kasprzaka. Otworzy on mecz razem z kapitanem drużyny, Przemysławem Pawlickim. Z numerem 10 wystartuje Roman Lakhbaum. Dostał on kredyt zaufania od trenera Janusza Ślączki i wystąpi w meczu już od swojego pierwszego wyścigu. W parze z nowym nabytkiem grudziądzan wystartuje Kenneth Bjerre. Duńczyk w porównaniu z poprzednim sezonem jeździ mniej skutecznie, jednakże pozostaje mieć nadzieję, że z każdym kolejnym meczem problemy „Kenia” będą odchodzić w zapomnienie. Numer 13 ponownie przywdzieje lider drużyny, Nicki Pedersen. Wystąpi on tradycyjnie z juniorami grudziądzkiej drużyny, czyli awizowanymi Denisem Zielińskim i Mateuszem Bartkowiakiem.

Żółto-niebiescy potrzebują wygranej, by móc odbić się z ostatniego miejsca w tabeli. Czy im się to powiedzie? Odpowiedź poznamy późnym, sobotnim wieczorem.

Start do pierwszego biegu zaplanowany jest na godzinę 21. Chwilę szybciej rozpocznie się transmisja w ELEVEN Sports 1. Sędzią spotkania będzie Artur Kuśmierz, a rolę komisarza toru pełnić będzie Jacek Krzyżaniak.

Awizowane składy:

Motor Lublin
1. Grigorij Laguta
2. Krzysztof Buczkowski
3. Jarosław Hampel
4. Mark Karion
5. Mikkel Michelsen
6. Wiktor Lampart
7. Mateusz Cierniak

ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz

9. Przemysław Pawlicki
10. Roman Lakhbaum
11. Paweł Miesiąc
12. Kenneth Bjerre
13. Nicki Pedersen
14. Denis Zieliński
15. Mateusz Bartkowiak

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
10--
20--
30--
40--
50--
60--
70--
80--

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
ORLEN OIL MOTOR Lublin
14 kwietnia 2024
ENEA FALUBAZ Zielona Góra
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
21 kwietnia 2024
BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno

Skip to content