Żółto-niebiescy pokrzyżują plany "Koziołkom"? MRGARDEN GKM - Motor Lublin (zapowiedź) - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Żółto-niebiescy pokrzyżują plany „Koziołkom”? MRGARDEN GKM – Motor Lublin (zapowiedź)

Zawirowania pogodowe w zeszłym tygodniu spowodowały, że grudziądzan czekają dwa spotkania w 26 godzin na własnym torze. We wtorkowy wieczór na stadion w Parku Miejskim zawita Motor Lublin, a start pierwszego biegu planowany jest na 20:30.

Rozgrywki PGE Ekstraligi są już na finiszu fazy zasadniczej i pewny jest spadek PGG ROW-u Rybnik, brak awansu do „czwórki” MRGARDEN GKM-u oraz awans do niej FOGO Unii Leszno. Choć żółto-niebiescy nie liczą się w bezpośredniej walce o fazę medalową, to właśnie są „krupierami” w tej grze pięciu zainteresowanych zespołów o trzy miejsca.

Lublinianie podchodzą do spotkania w podobnym zestawieniu, w jakim występowali do tej pory. Jedyną zmianą w porównaniu do ostatniego spotkania jest obecność Jakuba Jamroga zamiast Pawła Miesiąca. Spotkanie w Grudziądzu będzie bardzo ważne dla przyjezdnych. Zwycięstwo w tym meczu mocno przybliży ich do fazy play-off. Duże nadzieje pokładane są przede wszystkim w Mateju Zagarze i Grigoriju Lagucie. Słowianie jadą bardzo dobry sezon, a szczególnie Słoweńcowi zmiana otoczenia wyszła na dobre. Istotną rolę w tym meczu z pewnością będzie tworzył Jarosław Hampel oraz juniorzy „Koziołków”.

Starcie z Motorem będzie przedostatnim pojedynkiem MRGARDEN GKM-u w rozgrywkach PGE Ekstraligi w sezonie 2020. Żelazne ustawienie jest praktycznie nietykalne od startu zawodów ligowych w tym roku. Mecz rozpoczną tradycyjnie Nicki Pedersen i Kenneth Bjerre. Jako żużlowcy „doparowi” awizowani zostali Krzysztof Buczkowski i Przemysław Pawlicki. Jeden z najlepszych zawodników PGE Ekstraligi, Artem Laguta, w każdych zawodach dwukrotnie jeździ w parze z juniorem dzięki startom z numerem 13. Na debiut w zawodach ligowych na grudziądzkim torze nadal czeka Kacper Łobodziński. To on razem z Denisem Zielińskim wskoczyli do składu w trakcie sezonu i tworzą formację młodzieżową MRGARDEN GKM-u Grudziądz.

Faworytem tego spotkania wydaje się być Motor Lublin. Zdeterminowana drużyna w walce o awans będzie robiła wszystko, żeby zrobić duży krok do pierwszej „czwórki” już we wtorkowy wieczór. Czy MRGARDEN GKM im na to pozwoli? Przekonamy się o tym późnym, wtorkowym wieczorem.

Mecz rozegrany zostanie pod ścisłym reżimem sanitarnym i z udziałem 4000 kibiców na trybunach. Więcej na temat sprzedaży biletów, jak również wytycznych i regulaminowych zaleceniach dla osób wybierających się na Hallera 4 przeczytasz TUTAJ!

Transmisja w ELEVEN Sports od godziny 20:00, a start do pierwszego biegu planowany jest na 20:30. Sędzią tego pojedynku będzie Michał Sasień, a funkcję komisarza toru pełnić będzie Michał Wojaczek.

Sponsorem wtorkowego spotkania jest grudziądzki Salon Łazienek BLU. Nasz partner oferuje materiały wykończeniowe wielu wiodących firm polskich, jak i zagranicznych. Pomaga dobrać materiały, kolory i proponuje nieszablonowe rozwiązania. Aranżuje i projektuje łazienki, kuchnie i inne pomieszczenia, a także całe mieszkania i domy. Salon BLU Grudziądz oferuje pełne wsparcie techniczne i doradztwo w zakresie doboru osprzętu sanitarnego i kuchennego. Dziękujemy za wsparcie!

Awizowane składy na #GRULUB:

Motor Lublin
1. Jakub Jamróg
2. Grigorij Laguta
3. Matej Zagar
4. Jarosław Hampel
5. Mikkel Michelsen
6. Wiktor Lampart
7. Wiktor Trofimow

MRGARDEN GKM Grudziądz
9. Nicki Pedersen
10. Krzysztof Buczkowski
11. Kenneth Bjerre
12. Przemysław Pawlicki
13. Artem Laguta
14. Kacper Łobodziński
15. Denis Zieliński

Rozkład wyścigów:
1. Jamróg, Pedersen, Zagar, Bjerre
2. Zieliński, Lampart, Łobodziński, Trofimow
3. Michelsen, Pawlicki, G. Laguta, A.Laguta
4. Łobodziński, Hampel, Buczkowski, Lampart
5. Bjerre, Zagar, Pawlicki, Hampel
6. A.Laguta, G. Laguta, Zieliński, Jamróg
7. Trofimow, Buczkowski, Michelsen, Pedersen
8. Zagar, A.Laguta, Hampel, Łobodziński
9. Pedersen, Jamróg, Buczkowski, G. Laguta
10. Lampart, Bjerre, Michelsen, Pawlicki
11. Pawlicki, Hampel, Pedersen, Jamróg
12. G. Laguta, Zieliński, Trofimow, Bjerre
13. Buczkowski, Michelsen, A.Laguta, Zagar

Kup bilety na zaległe mecze z Lublinem i Wrocławiem!

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
1817+124
289+34
379-46
477+4
586-9
676-22
784-84
873-81

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
BETARD SPARTA Wrocław
FOGO Unia Leszno
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
EBUT.PL Stal Gorzów

Skip to content