Sezon coraz bliżej, Artem Laguta pojedzie w Wittstock - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Sezon coraz bliżej, Artem Laguta pojedzie w Wittstock

Sezon 2020 zbliża się wielkimi krokami. Na H4 nadal trwają prace związane z odwodnieniem liniowym toru, a nasi zawodnicy powoli kończą okres przygotowawczy, by już wkrótce myśleć o pierwszych wyjazdach na tor i testach sprzętu przed inauguracją PGE Ekstraligi. Ta zaplanowana została na 3 kwietnia w Częstochowie. Przygotowaliśmy mały przegląd tego, jak „zimują” żużlowcy MRGARDEN GKM.

Artem Laguta wybrał się wraz ze swoim synem Adamem na treningi motocrossowe do Włoch, gdzie spędził kilka dni.

View this post on Instagram

👊🏻✊🏼

A post shared by Artem Laguta #️⃣2️⃣2️⃣2️⃣ (@laguta222) on

Rosjanin potwierdził już start w pierwszym przedsezonowym turnieju. 28 marca lider żółto-niebieskich pojedzie w zawodach Der Hammer, które zainaugurują sezon żużlowy w niemieckim Wittstock.

Mocno do sezonu przygotowuje się nasza formacja juniorów. Kacper Łobodziński zasygnalizował pełną gotowość. – Okres przygotowań zimowych wchodzi w końcową fazę i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że będę przygotowany w 100%. Teraz czekam z niecierpliwością na wyjazd na tor.

Razem z Kacprem przygotowywali się Denis Zieliński oraz Wiktor Rafalski, który w sezonie 2020 nadal startować będzie w zawodach w klasie 250cc i przygotowywać się do licencji na 500cc. Nasi najmłodsi zawodnicy odbyli treningi w toruńskim klubie kick-bokserskim SMOK. – Okres przygotowawczy powoli dobiega końca, ja ze swojej formy jestem bardzo zadowolony. Kilka dobrych kilogramów zrzucone. Przez te parę miesięcy bardzo ciężko trenowałem, miejmy nadzieje, że efekty będą widoczne na torze – napisał Denis.

Nicki Pedersen nadal przebywa w Tajlandii, gdzie wypoczynek łączy z treningami i budowaniem masy mięśniowej przed nowym sezonem.

Nie próżnuje także Kenneth Bjerre, który nie może doczekać się już powrotu do Grudziądza i emocji związanych z meczami PGE Ekstraligi, wspominając zeszłoroczne spotkanie w Zielonej Górze.

View this post on Instagram

@laguta222 😎 @gkmgrudziadzsa

A post shared by Kenneth Bjerre (@kenneth_bjerre) on

Przemysław Pawlicki „tłustoczwartkowy” trening na motocrossie połączył z tradycyjnym pączkiem.

Krzysztof Buczkowski nadal przechodzi okres rekonwalescencji po grudniowej kontuzji nogi. Nasz kapitan nie przestaje jednak ciężko trenować i ma nadzieję, że pojawi się już podczas marcowych jazd na torze. Póki co „Buczek” zaprosił kibiców na spotkanie i prezentację drużyny, która w tym roku zorganizowana zostanie w Galerii Grudziądzkiej na terenie supermarketu Carrefour. To już 13 marca o godzinie 18:00.

Prezentacja MRGARDEN GKM na sezon 2020 będzie częścią zgrupowania, na jakim spotka się nasza drużyna w dniach 11-13 marca. W planach żółto-niebieskich są m.in. sesje foto i video, wizyty w siedzibach sponsorów i wspólne zajęcia integracyjne. Zespół odwiedzi także Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu. Wspólnie z kibicami w tym celu klub zorganizował zbiórkę, która potrwa do 10 marca.

Rusza zbiórka dla Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu!

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
124+34
222+16
322-8
412+6
5220
622-24
710-4
820-20

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content