"Anioły" o nadzieję, żółto-niebiescy o play-off. Get Well Toruń - MRGARDEN GKM (zapowiedź) - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

„Anioły” o nadzieję, żółto-niebiescy o play-off. Get Well Toruń – MRGARDEN GKM (zapowiedź)

Cel minimum: obrona 20-punktowej zaliczki z H4 i punkt bonusowy za lepszy bilans w dwumeczu. Cel maksimum: przełamanie złej wyjazdowej passy i wyjazdowa wygrana za 3 punkty. Tak przedstawiają się cele MRGARDEN GKM na piątkowe, derbowe starcie z Get Well Toruń. Na Motoarenie rozegrany zostanie bardzo ważny mecz w kontekście układu tabeli PGE Ekstraligi.

W fatalnej sytuacji przed tym pojedynkiem są torunianie. 3 punkty na koncie i ostatnie miejsce w lidze. Z takim problemem „Anioły” nie mierzyły się bardzo dawno. Get Well jest blisko pierwszej, historycznej degradacji z najwyższej klasy rozgrywkowej. Aby oddalić ten scenariusz i wlać w swoje serca nadzieję na obronę PGE Ekstraligi dla Torunia koniecznie muszą wygrać. Przegrane Derby mogą być równoznaczne ze spadkiem. W lepszej sytuacji są grudziądzanie, którzy po ostatnich zwycięstwach na swoim torze przybliżyli się do fazy play-off. Może nie być to jednak realne bez wyjazdowego zwycięstwa, a gdzie szukać go jak na torze outsidera tabeli? Zadanie z pewnością nie będzie jednak tak proste.

W ostatniej kolejce torunianie zostali pogrążeni na Motoarenie przez SPEED CAR Motor Lublin. 16-punktowej porażki na własnym torze z beniaminkiem nie mogli spodziewać się w najczarniejszych snach. Po tym spotkaniu od składu po raz kolejny został odsunięty Rune Holta. W miejsce Norwega z polskim obywatelstwem został wpisany Justin Stolp, którego od początku ma zastępować Jack Holder. To właśnie od Australijczyka może w głównej mierze zależeć wynik Get Well w piątek. Jeśli zrehabilituje się za nieudany występ z Lublinem, swoje punkty dorzucą Chris Holder, Niels K. Iversen, a niezawodny Jason Doyle nie będzie miał słabszego dnia – MRGARDEN GKM może mieć spore problemy na Motoarenie. Zagadką jest też występ Norberta Kościucha, a działacze i kibice liczą w końcu na przebudzenie pary juniorów, która jest jak dotąd najsłabsza w lidze. W piątek tworzyć ją będą Igor Kopeć-Sobczyński oraz Filip Nizgorski.

Grudziądzanie powinni wykorzystać niskie morale w toruńskim zespole. Żółto-niebiescy wydają się być na fali wznoszącej. Coraz lepiej prezentuje się Antonio Lindbaeck, który zdaje się odzyskiwać skuteczność. W jego jeździe brakuje nieco stabilności, jednak miejmy nadzieję, że potwierdzi swoją tendencję zwyżkową w piątkowy wieczór. Nie należy martwić się o Artema Lagutę i Kennetha Bjerre, którzy na każdym meczu wyjazdowym są czołowymi postaciami ekipy Roberta Kempińskiego. Kluczowa może okazać się postawa drugiej pary. Tym razem poprowadzi ją Krzysztof Buczkowski, a doparowym będzie Przemysław Pawlicki. Jeśli MRGARDEN GKM myśli o zwycięstwie to ważne punkty muszą dorzucić juniorzy – Marcin Turowski i Kamil Wieczorek.

Tego spotkania nie trzeba specjalnie zapowiadać. Ono może napisać nową historię – niemal pewną degradację Get Well, czy też długo wyczekiwane wyjazdowe zwycięstwo w Ekstralidze MRGARDEN GKM. Wszyscy liczymy na wielki mecz i znakomity doping na trybunach. Wynik jak zwykle pozostaje sprawą otwartą, a wszystkie przewidywania i opinie zweryfikuje tor. Początek piątkowego ścigania na Motoarenie zaplanowano na godzinę 20:30. #WSZYSCYdoTorunia!

Awizowane składy:

MRGARDEN GKM Grudziądz
1. Kenneth Bjerre
2. Antonio Lindbaeck
3. Krzysztof Buczkowski
4. Przemysław Pawlicki
5. Artem Laguta
6. Marcin Turowski
7. Kamil Wieczorek

Get Well Toruń
9. Justin Stolp
10. Chris Holder
11. Niels K. Iversen
12. Norbert Kościuch
13. Jason Doyle
14. Filip Nizgorski
15. Igor Kopeć-Sobczyński

Szczegóły meczu:
Data: 28.06.2019
Godzina: 20:30
Sędzia: Paweł Słupski
Komisarz toru: Maciej Głód
Pierwszy mecz: 55:35 dla MRGARDEN GKM

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
1612+94
269+54
356-16
454-12
554+9
653-30
763-77
841-22

Najbliższe mecze

KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ORLEN OIL MOTOR Lublin
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
BETARD SPARTA Wrocław

Skip to content