Tak minął maj - podsumowanie miesiąca w wykonaniu MRGARDEN GKM - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Tak minął maj – podsumowanie miesiąca w wykonaniu MRGARDEN GKM

Maj obfitował w wiele żużlowych imprez, jednak równie wiele zawodów zostało odwołanych ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne i opady deszczu. Drużyna MRGARDEN GKM w tym miesiącu rozegrała zaledwie dwa ligowe spotkania. Więcej pojeździli juniorzy, a nie brakowało także występów seniorów na zagranicznych torach. Zainaugurowany został także cykl Grand Prix. Przygotowaliśmy dla Was podsumowanie miesiąca!

3 maja:

Do Grudziądza przyjechała ekipa BETARD Sparty Wrocław. Grudziądzanie wygrali 50:40 i dopisali do tabeli PGE Ekstraligi dwa ważne punkty. Nie obyło się bez groźnych upadków. W 10 wyścigu przeszarżował Maciej Janowski, który spowodował upadek Krzysztofa Buczkowskiego, a także Przemysława Pawlickiego. Ostatecznie u „Magica” skończyło się na poważnej kontuzji barku, która wyeliminowała go m.in. z udziału w Grand Prix Polski w Warszawie. „Buczek” i „Shamek” po kilku dniach odpoczynku wrócili na tor.

5 maja:

W piąty dzień tego miesiąca świętowaliśmy urodziny Antonio Lindbaecka. Szwed skończył 34 lata. Oczywiście nie zabrakło życzeń od kibiców.

 7 maja:

Rozpoczęliśmy derbowy tydzień pod hasłem: #CZASnaDERBY! W niedzielę czekało nas kolejne spotkanie na H4, a przeciwnikiem miał być rywal zza miedzy – Get Well Toruń. Tego dnia nasi juniorzy zainaugurowali także rozgrywki Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Żółto-niebiescy na toruńskiej Motoarenie okazali się bezkonkurencyjni, zdobywając 26 punktów.

Tego dnia ruszyły także rozgrywki Elitserien. W spotkaniach szwedzkiej elity wzięli udział: Antonio Lindbaeck, Kenneth Bjerre oraz Przemysław Pawlicki. Całe trio zanotowało dobre występy.

 8 maja:

Dzień później rozegrano rundę DMPJ w Grudziądzu. Ponownie najlepsi okazali się żużlowcy MRGARDEN GKM, którzy w całych zawodach stracili tylko 1 punkt!

9 maja:

Na H4 trwały przygotowania do derbowego meczu, a jednocześnie niepokoiły prognozy na weekend, które mówiły o rzęsistych opadach deszczu. W Szwecji startował za to Przemysław Pawlicki, który dla swojej drużyny z Eskilstuny wywalczył 11 punktów i bonus, prowadząc ich do wyjazdowej wygranej w Malilli.

10 maja:

Patryk Rolnicki i Marcin Turowski spotkali się z kibicami w grudziądzkim Carrefourze. Juniorzy nie tylko promowali mecz derbowy, ale także rozdawali autografy, a kibice mogli z nimi porozmawiać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

11-12 maja:

Prognozy pogody nadal nie dawały szans na rozegranie niedzielnego pojedynku z Get Well Toruń. Spotkanie przełożono, aby uniknąć zbędnych kosztów organizacji dnia meczowego. Obie ekipy spotkają się w Grudziądzu 16 czerwca. Jak się okazało decyzja o wcześniejszym odwołaniu była jak najbardziej słuszna. W niedzielę nad naszym miastem gościły gęste ciemne chmury, z których spadł deszcz, który uniemożliwiłby przygotowanie bezpiecznego toru do ścigania.

Korzystając z wolnego terminu Patryk Rolnicki wystąpił jako gość w barwach Wilków Krosno. Nasz junior dwoił się i troił, jednak jego 11 punktów i bonus nie wystarczyły do pokonania drużyny z Bydgoszczy. Tego dnia także profil GKM Grudziądz S.A. uzyskał liczbę 18000 obserwujących fanów!

14 maja:

Jak wtorek to Szwecja. W Elitserien tym razem startowała aż czwórka naszych seniorów. Bardzo dobre występy zanotowali Antonio Lindbaeck, Kenneth Bjerre oraz Krzysztof Buczkowski, a pechowe dwa upadki zaliczył Przemysław Pawlicki. Na szczęście skończyło się tylko na ogólnych potłuczeniach.

W Polsce deszcz torpedował kolejne plany żużlowców. Odwołano zaplanowany na 16 maja Finał Brązowego Kasku w Grudziądzu. Nowy termin zawodów ustalono na 27 maja.

16-19 maja:

Deszczowa aura nie odpuszczała, stąd ścigano się tylko za granicą. Roman Lakhbaum wystąpił w inauguracyjnym meczu Mega Łady Togliatti w Rosji, Z kolei Kenneth Bjerre wystąpił w meczu Premiership, gdzie był jednym z liderów Belle Vue Aces.

W tym czasie Artem Laguta i Antonio Lindbaeck udali się do Warszawy. Tam dach na stadionie PGE Narodowym pozwolił na świetne przygotowanie toru na inaugurację cyklu Grand Prix. Po piątkowych kwalifikacjach przyszedł czas na prawdziwą rywalizację. Zdecydowanie lepiej spisał się „Toninho”, który dotarł do półfinału imprezy i zakończył ją z dorobkiem 10 punktów. Artem wyjechał ze stolicy Polski z 4 „oczkami” na koncie.

W niedzielę Patryk Rolnicki i Damian Lotarski stanęli naprzeciwko sobie w meczu 2. Ligi Żużlowej. Górą był ten starszy. Patryk wywalczył 8 punktów, a jego Wilki Krosno pokonały OK Bedmet Kolejarz Opole 48:42.

20 maja:

Nowy tydzień to początek przygotowań do kolejnego ligowego meczu w Gorzowie, a Kenneth Bjerre wystąpił w brytyjskiej Premiership,

21 maja:

Tego dnia nasz klub miał dla kibiców bardzo dobrą informację – sklep GKM S.A. wrócił do sekretariatu przy Hallera 4!

W DMPJ nasi juniorzy nie zwalniali tempa, odnosząc pewne zwycięstwo w Gdańsku. Swój debiut w oficjalnych zawodach w klasie 500cc zaliczył Kacper Łobodziński, który znad morza wracał z 2 punktami i bonusem. Z kolei seniorzy wzięli udział w meczach Elitserien. Tym razem w Szwecji najlepszy z nich był Antonio Lindbaeck, który okazał się liderem Masarny Avesta w wyjazdowym meczu w Malilli. Nieco słabiej wypadli Kenneth Bjerre, Krzysztof Buczkowski i Przemysław Pawlicki.

22 maja:

Speedway Ekstraliga w porozumieniu z telewizją zmieniły termin domowego meczu z TRULY.WORK Stalą Gorzów. Z gorzowianami na H4 pojedziemy nie 23 czerwca, a dwa dni szybciej – 21 czerwca.

W Bydgoszczy rozegrano ćwierćfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski z udziałem Krzysztofa Buczkowskiego. „Buczek” pewnie awansował do półfinału.

23 maja:

Swój debiut zaliczyli najmłodsi zawodnicy GKM-u. Wiktor Rafalski oraz Seweryn Orgacki, czyli 14-latkowie, którzy uzyskali licencję „Ż” w klasie 250cc wzięli udział w I rundzie Pucharu Ekstraligi w Toruniu. Na Motoarenie zaprezentowali się bardzo korzystnie.

24 maja:

Piątek to dzień meczowy. Nasza drużyna udała się do Gorzowa, aby rozegrać mecz w ramach VI rundy PGE Ekstraligi. Tego dnia też swoje 35 urodziny obchodził Kenneth Bjerre.

Spotkanie z TRULY.WORK Stalą Gorzów zaczęło się fatalnie. Już w pierwszym wyścigu w taśmę wjechał Antonio Lindbaeck, a do boju w jego miejsce desygnowany został Patryk Rolnicki. Nasz junior na wejściu w pierwszy łuk dostał się w przysłowiową „kanapkę” pomiędzy Szymona Woźniaka i Petera Kildemanda, notując bardzo groźny upadek. Jak się później okazało jego skutki były bardzo poważne, a więcej miały powiedzieć badania w gorzowskim szpitalu.

MRGARDEN GKM uległ gospodarzom 39:51. Najlepszym zawodnikiem zespołu był Artem Laguta, a żółto-niebieskich z wysokości trybun dopingowała liczna delegacja kibiców z Grudziądza.

Po spotkaniu przedstawiciele klubu odwiedzili poszkodowanego Patryka Rolnickiego, a myśli całej drużyny i wszystkich kibiców skierowane były w stronę kontuzjowanego juniora, u którego zdiagnozowano złamanie lewej kości udowej z przemieszczeniem. Jeszcze tego samego dnia zorganizowano transport do szpitala w Grudziądzu, gdzie już kolejnego dnia przeszedł on operację nogi.

 W Gorzowie obecna była klubowa telewizja GKMtv, która przygotowała 7-minutowy reportaż z tego co działo się za kulisami tego spotkania.

25-26 maja:

Głównym wydarzeniem weekendu była operacja Patryka Rolnickiego. Przedstawiciele naszego klubu gościli też na festynach. W sobotę byli obecni w Szkole Podstawowej nr 3 w Grudziądzu. Z kolei w niedzielę wraz z Marcinem Turowskim – w Centrum Rozrywki Extreme.

27 maja:

Po weekendzie na Hallera 4 rozegrano zaległy Finał Brązowego Kasku. Padł on łupem Jakuba Miśkowiaka z forBET Włókniarza Częstochowa, a na podium stanęli także Wiktor Lampart (SPEED CAR Motor Lublin) i Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk). Piąte miejsce zajął Denis Zieliński – wypożyczony na ten sezon z MRGARDEN GKM do Gdańska. Damian Lotarski był siódmy.

Poniedziałek był pracowity dla Kennetha Bjerre, który zaliczył aż dwa mecze brytyjskiej Premiership. W obu zwycięstwa odnosiła jego drużyna – Belle Vue Aces.

28 maja:

Wtorek także należał do naszego Duńczyka. Bjerre był najskuteczniejszym reprezentantem MRGARDEN GKM we wtorkowych spotkaniach Elitserien. Nieźle zaprezentował się także Przemysław Pawlicki, który tuż po meczu w Szwecji myślami był w Grudziądzu – na treningu przed spotkaniem z FOGO Unią Leszno.

29 maja:

Pierwszego oficjalnego wywiadu od czasu upadku w Gorzowie udzielił Patryk Rolnicki. Junior MRGARDEN GKM zapewnił, że psychicznie czuje się dobrze i zamierza jak najszybciej dojść do pełni sprawności, a na tor wrócić jeszcze w tym sezonie. Teraz czeka go żmudny proces rehabilitacji.

Jego koledzy nie próżnowali. Osłabieni brakiem Patryka oraz chorego Damiana Lotarskiego podopieczni Roberta Kościechy wygrali kolejną rundę DMPJ – tym razem na torze w Łodzi. Na duże słowa pochwały zasłużył tego dnia przede wszystkim Kacper Łobodziński, który wygrał pierwszy wyścig w karierze.

Nie najlepszy występ zaliczył za to Roman Lakhbaum w Rosji. Jego Mega Łada Togliatti wygrała mecz, jednak nasz Rosjanin z pewnością oczekiwał od siebie więcej.

W dobrym nastroju mógł być za to Kenneth Bjerre. Duńczyk wystąpił w swojej rodzimej Metal Speedway League i wywalczył 13 punktów dla Holsted Tigers.

30 maja:

Sześć biegów, 18 punktów. To nie wymaga dłuższego komentarza. Kenneth Bjerre Indywidualnym Mistrzem Danii w imponującym stylu!

W dużo gorszym humorze Antonio Lindbaeck, który zaliczył fatalny występ w Szwecji. Jego Masarna Avesta uległa na wyjeździe 31:59 Rospiggarnie Hallstavik, a „Toninho” zakończył mecz z 2 punktami.

Oficjalnie otwarty został punkt z gadżetami GKM Grudziądz S.A. w sklepie „Wyspa Szkrabów” w Grudziądzu, znajdującym się w Galerii „Stara Kuźnia”. Otwarcia dokonali juniorzy żółto-niebieskich: Marcin Turowski oraz Kamil Wieczorek.

31 maja:

Ostatni dzień miesiąca to nasza wizyta w ramach akcji #ŻółtoNiebieskieSzkoły w Szkole Podstawowej w Czaplach. Na spotkaniu pojawiła się m.in. maskotka klubowa – Speedy, która zabawiała najmłodszych.

Tego dnia świętować mogliśmy też 10 tysięcy obserwatorów na naszym profilu na Instagramie. Dziękujemy, że jesteście z nami i obserwujecie to, co dzieje się w naszym klubie!

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
11021+140
21014-45
31013+40
41010-25
5109-6
6109-25
7108-68
8105-91

Najbliższe mecze

FOGO Unia Leszno
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
EBUT.PL Stal Gorzów
KS APATOR Toruń
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
4 sierpnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa

Skip to content