Elitserien: Bjerre najskuteczniejszy z żółto-niebieskich - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Elitserien: Bjerre najskuteczniejszy z żółto-niebieskich

Wtorkowe mecze Elitserien za nami. Do Szwecji udała się czwórka reprezentantów MRGARDEN GKM. Dwóch z nich mogło się cieszyć z wygranych swoich zespołów, a dwóch musiało przełknąć gorycz porażki.

Mistrz z Eskilstuny podejmował ekipę z Vastervik. Gospodarze wygrali 49:41, a cegiełkę do tego sukcesu dołożył Przemysław Pawlicki. „Shamek” w pięciu biegach wywalczył 9 punktów. Po przeciwnej stronie barykady stanął Krzysztof Buczkowski. „Buczek” także na tor wyjeżdżał pięciokrotnie, a na swoim koncie łącznie zapisał 6 punktów i bonus.

Wyniki:

Vastervik Speedway – 41 pkt
1. Krzysztof Buczkowski – 6+1 (3,2,1*,0,0)
2. Bartosz Smektała – 3 (u,0,2,1)
3. Peter Ljung – 11+1 (3,3,0,2*,3)
4. Jack Holder – 8+1 (2*,3,1,2,0)
5. Nicki Pedersen – 7 (1,d,2,3,1)
6. Anton Karlsson – 4+1 (2,2*,0)
7. Mikkel Bech – 2+1 (1*,0,1)

Eskilstuna Smederna – 49 pkt
1. Fredrik Lindgren – 8+2 (1*,2,3,1,1*)
2. Pontus Aspgren – 3 (2,1,0,-)
3. Michael Jepsen Jensen – 9+2 (1,3,2*,1,2*)
4. Przemysław Pawlicki – 9 (0,1,3,3,2)
5. Andrzej Lebiediew – 4+2 (2*,0,2*,0)
6. Adrian Miedziński – 15 (3,3,3,3,3)
7. Mateusz Szczepaniak – 1 (0,0,1)

Bieg po biegu:
1. Buczkowski, Aspgren, Lindgren, Smektała (u) – 3:3
2. Miedziński, Karlsson, Bech, Szczepaniak – 3:3 – (6:6)
3. Ljung, Holder, Jepsen Jensen, Pawlicki – 1:5 – (7:11)
4. Miedziński, Lebiediew, Pedersen, Bech – 5:1 – (12:12)
5. Holder, Karlsson, Aspgren, Szczepaniak – 1:5 – (13:17)
6. Jepsen Jensen, Buczkowski, Pawlicki, Smektała – 4:2 – (17:19)
7. Ljung, Lindgren, Holder, Aspgren – 2:4 – (19:23)
8. Pawlicki, Jepsen Jensen, Bech, Pedersen (d) – 5:1 – (24:24)
9. Miedziński, Smektała, Buczkowski, Lebiediew – 3:3 – (27:27)
10. Lindgren, Pedersen, Szczepaniak, Karlsson – 4:2 – (31:29)
11. Pawlicki, Lebiediew, Smektała, Ljung – 5:1 – (36:30)
12. Miedziński, Holder, Jepsen Jensen, Buczkowski – 4:2 – (40:32)
13. Pedersen, Ljung, Lindgren, Lebiediew – 1:5 – (41:37)
14. Miedziński, Jepsen Jensen, Pedersen, Buczkowski – 5:1 – (46:38)
15. Ljung, Pawlicki, Lindgren, Holder – 3:3 – (49:41)

Indianerna Kumla nie zwalnia tempa. Drużyna Kennetha Bjerre odniosła kolejne zwycięstwo, tym razem na własnym torze z Vetlandą 51:39. Duńczyk zaliczył dobry występ, zdobywając 10 punktów i dwa bonusy w pięciu biegach.

Wyniki:

Vetlanda Speedway – 39 pkt
1. Szymon Woźniak – 6 (0,0,2,3,1)
2. Dominik Kubera – 8+2 (3,3,1*,1*,0)
3. Troy Batchelor – 5 (1,1,2,d,1)
4. Jakub Jamróg – 0 (0,0,-,0)
5. Bartosz Zmarzlik – 17 (3,3,3,3,2,3)
6. Victor Palovaara – 3 (1,1,d,1)
7. Filip Hjelmland – 0 (w,0,-)

Kumla Indianerna – 51 pkt
1. Chris Holder – 8+1 (1*,0,2,3,2)
2. Kenneth Bjerre – 10+2 (2,2*,2,2,2*)
3. Piotr Protasiewicz – 10+2 (3,2,1*,1*,3)
4. Anders Thomsen – 5+2 (2*,1*,2,0)
5. Tai Woffinden – 9 (2,3,3,1,w)
6. Ludvig Lindgren – 4+1 (3,1*,0)
7. Joel Andersson – 5+1 (2*,3,0)

Bieg po biegu:
1. Kubera, Bjerre, Holder, Woźniak – 3:3
2. Lindgren, Andersson, Palovaara, Hjelmland (w/u) – 5:1 – (8:4)
3. Protasiewicz, Thomsen, Batchelor, Jamróg – 5:1 – (13:5)
4. Zmarzlik, Woffinden, Lindgren, Hjelmland – 3:3 – (16:8)
5. Andersson, Bjerre, Palovaara, Jamróg – 5:1 – (21:9)
6. Kubera, Protasiewicz, Thomsen, Woźniak – 3:3 – (24:12)
7. Zmarzlik, Bjerre, Batchelor, Holder – 2:4 – (26:16)
8. Zmarzlik, Thomsen, Protasiewicz, Palovaara (d/4) – 3:3 – (29:19)
9. Woffinden, Woźniak, Kubera, Lindgren – 3:3 – (32:22)
10. Zmarzlik, Holder, Palovaara, Andersson – 2:4 – (34:26)
11. Woffinden, Batchelor, Kubera, Thomsen – 3:3 – (37:29)
12. Woźniak, Bjerre, Protasiewicz, Jamróg – 3:3 – (40:32)
13. Holder, Zmarzlik, Woffinden, Batchelor (d/4) – 4:2 – (44:34)
14. Zmarzlik, Holder, Batchelor, Woffinden (w/u) – 2:4 – (46:38)
15. Protasiewicz, Bjerre, Woźniak, Kubera – 5:1 – (51:39)

W trzecim wtorkowym meczu najwyższej klasy rozgrywkowej w Szwecji Masarna Avesta uległa na wyjeździe Piraternie Motala 40:50. Dla gości 8 punktów i bonus zdobył Antonio Lindbaeck. „Toninho” pojawiał się na torze sześć razy, w ostatnim swoim biegu notując upadek. Na szczęście naszemu Szwedowi nic groźnego się nie stało.

Wyniki:

Masarna Avesta – 40 pkt
1. Antonio Lindbaeck – 8+1 (0,3,2*,1,2,w)
2. Oskar Fajfer – 12 (3,0,3,3,3)
3. Aleksandr Łoktajew – 2 (2,w,-,-)
4. Wadim Tarasienko – 4+1 (0,0,-,3,1*)
5. Kim Nilsson – 11 (3,2,1,3,0,2)
6. David Bellego – 3 (2,1,0,0)
7. Philip Hellstroem-Baengs – 0 (0,u,0)

Piraterna Motala – 50 pkt
1. Mikkel Michelsen – 9 (2,1,2,1,3)
2. Kai Huckenbeck – 10+2 (1*,3,3,2,1*)
3. Linus Sundstroem – 5+1 (1,1*,3,0)
4. Paweł Przedpełski – 10+2 (3,2,2*,1*,2)
5. Niels Kristian Iversen – 8 (2,1,2,3,0)
6. Daniel Davidsson – 2+1 (1,1*,0)
7. Jonas Davidsson – 6+2 (3,2*,1*)

Bieg po biegu:
1. Fajfer, Michelsen, Huckenbeck, Lindbaeck – 3:3
2. J. Davidsson, Bellego, D. Davidsson, Hellstroem-Baengs – 4:2 – (7:5)
3. Przedpełski, Łoktajew, Sundstroem, Tarasienko – 4:2 – (11:7)
4. Nilsson, Iversen, D. Davidsson, Hellstroem-Baengs (u) – 3:3 – (14:10)
5. Huckenbeck, J. Davidsson, Bellego, Tarasienko – 5:1 – (19:11)
6. Lindbaeck, Przedpełski, Sundstroem, Fajfer – 3:3 – (22:14)
7. Huckenbeck, Nilsson, Michelsen, Łoktajew (w) – 4:2 – (26:16)
8. Sundstroem, Przedpełski, Nilsson, Hellstroem-Baengs – 5:1 – (31:17)
9. Fajfer, Lindbaeck, Iversen, D. Davidsson – 1:5 – (32:22)
10. Nilsson, Michelsen, J. Davidsson, Bellego – 3:3 – (35:25)
11. Fajfer, Iversen, Przedpełski, Bellego – 3:3 – (38:28)
12. Tarasienko, Huckenbeck, Lindbaeck, Sundstroem – 2:4 – (40:32)
13. Iversen, Lindbaeck, Michelsen, Nilsson – 4:2 – (44:34)
14. Michelsen, Nilsson, Tarasienko, Iversen – 3:3 – (47:37)
15. Fajfer, Przedpełski, Huckenbeck, Lindbaeck (w) – 3:3 – (50:40)

wyniki za: sportowefakty.wp.pl / svemo.se

Tabela PGE Ekstraligi

PozycjaDrużynaPunkty
122
214
312
412
512
610
79
80