Elitserien: Bjerre najskuteczniejszy z żółto-niebieskich - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Elitserien: Bjerre najskuteczniejszy z żółto-niebieskich

Wtorkowe mecze Elitserien za nami. Do Szwecji udała się czwórka reprezentantów MRGARDEN GKM. Dwóch z nich mogło się cieszyć z wygranych swoich zespołów, a dwóch musiało przełknąć gorycz porażki.

Mistrz z Eskilstuny podejmował ekipę z Vastervik. Gospodarze wygrali 49:41, a cegiełkę do tego sukcesu dołożył Przemysław Pawlicki. „Shamek” w pięciu biegach wywalczył 9 punktów. Po przeciwnej stronie barykady stanął Krzysztof Buczkowski. „Buczek” także na tor wyjeżdżał pięciokrotnie, a na swoim koncie łącznie zapisał 6 punktów i bonus.

Wyniki:

Vastervik Speedway – 41 pkt
1. Krzysztof Buczkowski – 6+1 (3,2,1*,0,0)
2. Bartosz Smektała – 3 (u,0,2,1)
3. Peter Ljung – 11+1 (3,3,0,2*,3)
4. Jack Holder – 8+1 (2*,3,1,2,0)
5. Nicki Pedersen – 7 (1,d,2,3,1)
6. Anton Karlsson – 4+1 (2,2*,0)
7. Mikkel Bech – 2+1 (1*,0,1)

Eskilstuna Smederna – 49 pkt
1. Fredrik Lindgren – 8+2 (1*,2,3,1,1*)
2. Pontus Aspgren – 3 (2,1,0,-)
3. Michael Jepsen Jensen – 9+2 (1,3,2*,1,2*)
4. Przemysław Pawlicki – 9 (0,1,3,3,2)
5. Andrzej Lebiediew – 4+2 (2*,0,2*,0)
6. Adrian Miedziński – 15 (3,3,3,3,3)
7. Mateusz Szczepaniak – 1 (0,0,1)

Bieg po biegu:
1. Buczkowski, Aspgren, Lindgren, Smektała (u) – 3:3
2. Miedziński, Karlsson, Bech, Szczepaniak – 3:3 – (6:6)
3. Ljung, Holder, Jepsen Jensen, Pawlicki – 1:5 – (7:11)
4. Miedziński, Lebiediew, Pedersen, Bech – 5:1 – (12:12)
5. Holder, Karlsson, Aspgren, Szczepaniak – 1:5 – (13:17)
6. Jepsen Jensen, Buczkowski, Pawlicki, Smektała – 4:2 – (17:19)
7. Ljung, Lindgren, Holder, Aspgren – 2:4 – (19:23)
8. Pawlicki, Jepsen Jensen, Bech, Pedersen (d) – 5:1 – (24:24)
9. Miedziński, Smektała, Buczkowski, Lebiediew – 3:3 – (27:27)
10. Lindgren, Pedersen, Szczepaniak, Karlsson – 4:2 – (31:29)
11. Pawlicki, Lebiediew, Smektała, Ljung – 5:1 – (36:30)
12. Miedziński, Holder, Jepsen Jensen, Buczkowski – 4:2 – (40:32)
13. Pedersen, Ljung, Lindgren, Lebiediew – 1:5 – (41:37)
14. Miedziński, Jepsen Jensen, Pedersen, Buczkowski – 5:1 – (46:38)
15. Ljung, Pawlicki, Lindgren, Holder – 3:3 – (49:41)

Indianerna Kumla nie zwalnia tempa. Drużyna Kennetha Bjerre odniosła kolejne zwycięstwo, tym razem na własnym torze z Vetlandą 51:39. Duńczyk zaliczył dobry występ, zdobywając 10 punktów i dwa bonusy w pięciu biegach.

Wyniki:

Vetlanda Speedway – 39 pkt
1. Szymon Woźniak – 6 (0,0,2,3,1)
2. Dominik Kubera – 8+2 (3,3,1*,1*,0)
3. Troy Batchelor – 5 (1,1,2,d,1)
4. Jakub Jamróg – 0 (0,0,-,0)
5. Bartosz Zmarzlik – 17 (3,3,3,3,2,3)
6. Victor Palovaara – 3 (1,1,d,1)
7. Filip Hjelmland – 0 (w,0,-)

Kumla Indianerna – 51 pkt
1. Chris Holder – 8+1 (1*,0,2,3,2)
2. Kenneth Bjerre – 10+2 (2,2*,2,2,2*)
3. Piotr Protasiewicz – 10+2 (3,2,1*,1*,3)
4. Anders Thomsen – 5+2 (2*,1*,2,0)
5. Tai Woffinden – 9 (2,3,3,1,w)
6. Ludvig Lindgren – 4+1 (3,1*,0)
7. Joel Andersson – 5+1 (2*,3,0)

Bieg po biegu:
1. Kubera, Bjerre, Holder, Woźniak – 3:3
2. Lindgren, Andersson, Palovaara, Hjelmland (w/u) – 5:1 – (8:4)
3. Protasiewicz, Thomsen, Batchelor, Jamróg – 5:1 – (13:5)
4. Zmarzlik, Woffinden, Lindgren, Hjelmland – 3:3 – (16:8)
5. Andersson, Bjerre, Palovaara, Jamróg – 5:1 – (21:9)
6. Kubera, Protasiewicz, Thomsen, Woźniak – 3:3 – (24:12)
7. Zmarzlik, Bjerre, Batchelor, Holder – 2:4 – (26:16)
8. Zmarzlik, Thomsen, Protasiewicz, Palovaara (d/4) – 3:3 – (29:19)
9. Woffinden, Woźniak, Kubera, Lindgren – 3:3 – (32:22)
10. Zmarzlik, Holder, Palovaara, Andersson – 2:4 – (34:26)
11. Woffinden, Batchelor, Kubera, Thomsen – 3:3 – (37:29)
12. Woźniak, Bjerre, Protasiewicz, Jamróg – 3:3 – (40:32)
13. Holder, Zmarzlik, Woffinden, Batchelor (d/4) – 4:2 – (44:34)
14. Zmarzlik, Holder, Batchelor, Woffinden (w/u) – 2:4 – (46:38)
15. Protasiewicz, Bjerre, Woźniak, Kubera – 5:1 – (51:39)

W trzecim wtorkowym meczu najwyższej klasy rozgrywkowej w Szwecji Masarna Avesta uległa na wyjeździe Piraternie Motala 40:50. Dla gości 8 punktów i bonus zdobył Antonio Lindbaeck. „Toninho” pojawiał się na torze sześć razy, w ostatnim swoim biegu notując upadek. Na szczęście naszemu Szwedowi nic groźnego się nie stało.

Wyniki:

Masarna Avesta – 40 pkt
1. Antonio Lindbaeck – 8+1 (0,3,2*,1,2,w)
2. Oskar Fajfer – 12 (3,0,3,3,3)
3. Aleksandr Łoktajew – 2 (2,w,-,-)
4. Wadim Tarasienko – 4+1 (0,0,-,3,1*)
5. Kim Nilsson – 11 (3,2,1,3,0,2)
6. David Bellego – 3 (2,1,0,0)
7. Philip Hellstroem-Baengs – 0 (0,u,0)

Piraterna Motala – 50 pkt
1. Mikkel Michelsen – 9 (2,1,2,1,3)
2. Kai Huckenbeck – 10+2 (1*,3,3,2,1*)
3. Linus Sundstroem – 5+1 (1,1*,3,0)
4. Paweł Przedpełski – 10+2 (3,2,2*,1*,2)
5. Niels Kristian Iversen – 8 (2,1,2,3,0)
6. Daniel Davidsson – 2+1 (1,1*,0)
7. Jonas Davidsson – 6+2 (3,2*,1*)

Bieg po biegu:
1. Fajfer, Michelsen, Huckenbeck, Lindbaeck – 3:3
2. J. Davidsson, Bellego, D. Davidsson, Hellstroem-Baengs – 4:2 – (7:5)
3. Przedpełski, Łoktajew, Sundstroem, Tarasienko – 4:2 – (11:7)
4. Nilsson, Iversen, D. Davidsson, Hellstroem-Baengs (u) – 3:3 – (14:10)
5. Huckenbeck, J. Davidsson, Bellego, Tarasienko – 5:1 – (19:11)
6. Lindbaeck, Przedpełski, Sundstroem, Fajfer – 3:3 – (22:14)
7. Huckenbeck, Nilsson, Michelsen, Łoktajew (w) – 4:2 – (26:16)
8. Sundstroem, Przedpełski, Nilsson, Hellstroem-Baengs – 5:1 – (31:17)
9. Fajfer, Lindbaeck, Iversen, D. Davidsson – 1:5 – (32:22)
10. Nilsson, Michelsen, J. Davidsson, Bellego – 3:3 – (35:25)
11. Fajfer, Iversen, Przedpełski, Bellego – 3:3 – (38:28)
12. Tarasienko, Huckenbeck, Lindbaeck, Sundstroem – 2:4 – (40:32)
13. Iversen, Lindbaeck, Michelsen, Nilsson – 4:2 – (44:34)
14. Michelsen, Nilsson, Tarasienko, Iversen – 3:3 – (47:37)
15. Fajfer, Przedpełski, Huckenbeck, Lindbaeck (w) – 3:3 – (50:40)

wyniki za: sportowefakty.wp.pl / svemo.se

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
10--
20--
30--
40--
50--
60--
70--
80--

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
ORLEN OIL MOTOR Lublin
14 kwietnia 2024
ENEA FALUBAZ Zielona Góra
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
21 kwietnia 2024
BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno

Skip to content