Aktualny plan sparingów żółto-niebieskich - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Aktualny plan sparingów żółto-niebieskich

Z niecierpliwością oczekujemy na warkot żużlowych motocykli na Hallera 4. Sprzyjające warunki atmosferyczne w ostatnich dniach pozwoliły już na rozpoczęcie prac na grudziądzkim torze w celu jak najszybszego doprowadzenia nawierzchni do stanu używalności po zimie.

Wysokie jak na luty temperatury powodują, że tor przy H4 nie jest w złym stanie. Treningi nie odbędą się jednak szybciej niż na początku marca. Wcześniej tor będzie musiał zostać zweryfikowany przez przedstawiciela Głównej Komisji Sportu Żużlowego, aby uzyskać licencję. Według komunikatu GKSŻ wizytatorem grudziądzkiego toru będzie Leszek Demski. To, czy żółto-niebiescy pierwsze jazdy zaliczą na własnym obiekcie, czy też zdecydują się na wyjazd zagraniczny będzie zależne od panujących warunków pogodowych i stanu nawierzchni.

Aktualnie podopieczni Roberta Kempińskiego mają w planie pięć meczów kontrolnych, które rozpoczną się na dwa tygodnie przed naszą inauguracją PGE Ekstraligi w Lublinie. Już w grudniu potwierdzono daty sparingów z ligowymi rywalami – Cash Broker Stalą Gorzów i Fogo Unią Leszno. Do Grudziądza przyjedzie też drużyna Nice 1. Ligi Żużlowej – Lokomotiv Daugavpils. Łotysze odbędą na naszym torze krótkie zgrupowanie, zakończone spotkaniem sparingowym z żółto-niebieskimi. I tu po raz kolejny – czynnikiem decydującym o planach sparingowych i ewentualnych zmianach w harmonogramie spotkań będzie pogoda.

Aktualny plan sparingów:

23-24 marca (sobota-niedziela) MRGARDEN GKM – Cash Broker Stal Gorzów (mecz i rewanż)*
27 marca (środa) MRGARDEN GKM – Lokomotiv Daugavpils
30-31 marca (sobota-niedziela) MRGARDEN GKM – Fogo Unia Leszno (mecz i rewanż)*

* – gospodarze meczów w poszczególnych terminach zostaną ustaleni w terminie późniejszym

Zobacz także:

Motocrossowy weekend żółto-niebieskich

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
1612+94
269+54
356-16
454-12
554+9
653-30
763-77
841-22

Najbliższe mecze

KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ORLEN OIL MOTOR Lublin
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
BETARD SPARTA Wrocław

Skip to content