Grand Prix: 20 punktów i drugie miejsce Laguty w Toruniu! - GKM.Grudziadz.net

Grand Prix: 20 punktów i drugie miejsce Laguty w Toruniu!

Cykl Grand Prix 2018 zakończony. Ostatnia runda rozegrana została w sobotni wieczór na toruńskiej Motoarenie. Najwięcej powodów do świętowania miał Tai Woffinden. Brytyjczyk triumfował w całych zawodach, a już w biegu półfinałowym zapewnił sobie trzecie tytuł Indywidualnego Mistrza Świata.

Dużo powodów do radości miał też Artem Laguta. Dla lidera MRGARDEN GKM ten wieczór układał się wyśmienicie od początku. Skuteczna jazda Rosjanina pozwoliła mu zakończyć rundę zasadniczą z kompletem 15 punktów, czym zapewnił sobie miejsce w czołowej „8” cyklu i prawo startu w elicie w przyszłym roku. Do tego dołożył wygraną w półfinale, a w finale uznał wyższość jedynie Woffindena. Trzecie miejsce na podium zajął jego rodak – Emil Sajfutdinow, który także zapewnił sobie miejsce wśród najlepszych na sezon 2019. Bardzo słabo spisał się za to Przemysław Pawlicki. „Shamek” zajął szesnastą pozycję z dorobkiem 1 „oczka”.

Ostatecznie złoto dla Woffindena, srebro dla Bartosza Zmarzlika, a brązowy medal trafił w ręce Fredrika Lindgrena. Artem Laguta zakończył sezon Grand Prix 2018 na szóstej pozycji z 97 punktami na koncie. Pawlicki był czternasty. Krajowy lider żółto-niebieskich w całym cyklu uzbierał 36 „oczek”.