Komentarze po #ZIEGRU: Kościecha, Fricke - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Komentarze po #ZIEGRU: Kościecha, Fricke

ZOOLESZCZ GKM przegrał w wyjazdowy meczu II rundy PGE Ekstraligi z NOVYHOTEL Falubazem Zielona Góra 42:48. Co po spotkaniu w Ekstraliga Media Center „na gorąco” powiedzieli trener Robert Kościecha oraz Max Fricke?

Robert Kościecha: Przyjechaliśmy tu powalczyć o wygraną i tego nie ukrywam, że chcieliśmy tutaj zwyciężyć, niestety nie udało się. Podczas zawodów mieliśmy już aż 12 punktów straty, dlatego biorąc to pod uwagę wynik moim zdaniem jest w miarę zadowalający. Pociągnęliśmy końcówkę w kontekście meczu u nas i punktu bonusowego. Przegraliśmy początek meczu i w konsekwencji przegrywamy w Zielonej Górze. Nie wypowiadam się „na gorąco” indywidualnie na temat zawodników. Trzeba dać się im przespać, przeanalizować, też muszę się z tym przespać. Sezon jest długi, walczymy, nie poddajemy się – to jest najważniejsze. Ja będę zawsze za chłopakami, będę ich wspierał, więc walczymy dalej.

Max Fricke: Jeśli chodzi o mnie, to czułem, że to jest mój wieczór. Motocykle świetnie się sprawowały już od pierwszego biegu. Dobre starty były dziś bardzo istotne, a mi one dziś zdecydowanie wychodziły. Po kilku okrążeniach wróciły wspomnienia dotyczące tego toru z mojego pobytu tutaj. Spędziłem w Zielonej Górze kilka sezonów. Ogólnie mój występ dzisiaj był dość solidny. Zaliczyłem jedynie małą wpadkę w jednym z biegów. Cała drużyna pracowała dziś bardzo ciężko. Staraliśmy się dzielić wskazówkami, tak aby każdy dziś zapunktował. Vadim miał dziś zdecydowanie lepszy dzień niż na inauguracji sezonu z Lublinem. Nie było dziś dla nas straconych pozycji. Walczyliśmy o każdy punkt, aby zmniejszyć przewagę rywala, co jest niezwykle w kontekście zdobycia punktu bonusowego na domowym torze.

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
1612+94
269+54
356-16
454-12
554+9
653-30
763-77
841-22

Najbliższe mecze

KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ORLEN OIL MOTOR Lublin
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
BETARD SPARTA Wrocław

Skip to content