Grand Prix: Polski wieczór w Hallstavik, Laguta ponownie w półfinale – GKM.Grudziadz.net

Grand Prix: Polski wieczór w Hallstavik, Laguta ponownie w półfinale

Wygraną Macieja Janowskiego zakończyło się sobotnie Grand Prix Szwecji na torze w Hallstavik. Na podium stanęli też reprezentant gospodarzy Fredrik Lindgren oraz drugi z Polaków – Bartosz Zmarzlik. Spośród zawodników MRGARDEN GKM zdecydowanie lepiej spisał się Artem Laguta.

Rosjanin nie schodzi w cyklu Grand Prix poniżej półfinału. W czwartym turnieju w tym roku „Tiomka” czwarty raz znalazł się w najlepszej „8” zawodów. Tym razem zakończył na ósmym miejscu, gdyż po fazie zasadniczej zajmował tą pozycję, a w wyścigu o finał został wykluczony za starcie z jego rodakiem – Emilem Sajfutdinowem. Ostatecznie lider żółto-niebieskich do swojego dorobku dopisał 8 punktów, co daje mu piąte miejsce w klasyfikacji generalnej z 41 „oczkami”.

O sobotniej imprezie jak najszybciej będzie chciał zapomnieć Przemysław Pawlicki. „Shamek” pomimo niezłych wyjść spod taśmy nie umiał poradzić sobie na dystansie, gdzie brakowało mu prędkości. W całych zawodach wywalczył tylko 1 punkt, przez co został sklasyfikowany dopiero na piętnastej pozycji. W całym cyklu jest trzynasty z 14 punktami na koncie.

Po czterech rundach prowadzi Tai Woffinden (65). Ma on już 11 „oczek” przewagi nad drugim – Fredrikiem Lindgrenem. Kolejne zawody już 21 lipca w Cardiff.