Szkółka - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Szkółka

TRENER ROBERT KOŚCIECHA

Jak wygląda nabór do szkółki żużlowej w Grudziądzu?
– Odkąd jestem trenerem w Grudziądzu, to nabór wygląda tak, że ten, kto ma ochotę zapisać się do szkółki żużlowej, może zgłosić się do sekretariatu, gdzie otrzyma mój numer i może się do mnie zgłosić. Obecnie wchodzimy we współpracę z Pit Bike Brodnica, ponieważ okazało się, że zajmuje się tym tata jednego z moich szkółkowiczów. Doszliśmy do porozumienia, że wspólnie możemy coś fajnego zrobić, tak więc zaczynamy współpracować. Współpraca między klubem GKM Grudziądz i Pit Bike Brodnica będzie się pogłębiać. W przyszłości chciałbym zrobić nabór powiązany z Pit Bike’ami. Mam plan, jak to będzie wyglądało, na razie każdy, kto chce dostać się do szkółki, wystarczy, że się ze mną skontaktuje. Na początku trzeba zrobić badania lekarskie, później pracujemy trochę na warsztacie, a dopiero potem zaczynamy się szkolić na motorze. Dobrze by było, gdyby kandydat już potrafił jeździć na jakimś motocyklu, ale mam w szkółce też takie osoby, które nigdy nie miały styczności z jazdą. Teraz już coraz lepiej sobie radzą, jeżdżą ślizgiem kontrolowanym. Mają po 12 lat, do szkółki zapisali się dwa lata temu i dopiero wtedy mieli pierwszy kontakt z motocyklem, a dziś już ścigają się spod taśmy. Na to nie ma reguły, ale na pewno łatwiej jest takiemu chłopakowi, który ma już jakiś kontakt z motocyklem, wtedy też lepiej rozumie, łatwiej mu wytłumaczyć o co chodzi w motorze żużlowym. Żużlówka jest jak każdy inny motocykl, ma podobną konstrukcję, tylko nie ma hamulców oraz biegów.

ZAPISZ SIĘ DO SZKÓŁKI!

Treningi odbywają się 2-3 razy w tygodniu. W roku szkolnym głównie w godzinach popołudniowych a w wakacje oraz dni wolne od szkoły również do południa. Dni treningów uzależnione są warunkami atmosferycznymi, treningami pierwszej drużyny oraz kalendarzem zawodów żużlowych. Trener ustala harmonogram na cały miesiąc.

Klub zapewnia wszystkie elementy ubioru oraz sprzęt w postaci motocykla do nauki jazdy na żużlu oraz opiekę wykwalifikowanej kadry w postaci trenera, mechanika oraz służby medycznej.

Chętne osoby w wieku 7-14 lat zapraszamy na spotkanie z trenerem w celu załatwienia formalności.

+48 56 46 444 42

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
1817+124
2811-30
389+34
489+19
586-9
686-37
784-84
883-97

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
BETARD SPARTA Wrocław
FOGO Unia Leszno
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
EBUT.PL Stal Gorzów

Skip to content