Sezon 2009 - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Sezon 2009

Po nieudanym sezonie 2008, w którym to grudziądzanie zajęli 7 miejsce miało być już tylko lepiej. Siódmy rok z rzędu klub zdecydował poprowadzić się prezes Zbigniew Fiałkowski, który wraz z pozostałymi członkami zarządu chciał zbudować skład, który pozwoli na walkę o coś więcej, niż tylko utrzymanie w lidze. Jak się okazało, drużynie z Grudziądza znowu nie udało się „zmieścić” w najlepszej „4” rozgrywek i trzeba było znów walczyć z całych sił o zachowanie miejsca wśród pierwszoligowych drużyn. Nie było jednak to takie proste.

Okres transferowy rozpoczął się tradycyjnie od przedłużania umów z zawodnikami, którzy najmniej zawiedli w minionym sezonie. Pierwszym, który zdecydował się na podpisanie nowego kontraktu był Brytyjczyk Oliver Allen. Zarząd GTŻ zdecydował postawić także na dwójkę sprawdzonych Szwedów: Erica Anderssona i Niklasa Klingberga. W drużynie pozostali także: Artur Mroczka, który zdecydował się przejść na tzw. kontrakt zawodowy oraz Kamil Brzozowski, dla którego sezon 2009 był pierwszym w gronie seniorów. Z grudziądzkim zespołem pożegnali się za to: Mariusz Puszakowski, David Howe, Martin Smolinski, Thomas Stange oraz Morten Risager. Na stanowisku trenera pozostał Robert Kempiński, który przed ostatnim meczem sezonu zastąpił Andrzeja Maroszka.

Ferjan, Schlein i Woelbert na „Mikołaja”

Konieczne były jednak wzmocnienia. Zarząd klubu 6 grudnia ogłosił nazwiska czwórki nowych zawodników, którzy zdecydowali się na starty w GTŻ. Najwięcej radości grudziądzkim kibicom sprawił powrót po 10 latach Słoweńca Mateja Ferjana, który uważany jest za solidnego zawodnika, dającego swoim drużynom sporą ilość punktów w każdym spotkaniu. Do drużyny dołączyli także: utalentowany reprezentant Australii – Rory Schlein oraz Indywidualny Mistrz Niemiec – Kevin Woelbert. Sporo wątpliwości wzbudził natomiast fakt powrotu do Grudziądza wychowanka – Grzegorza Knappa. Najlepszy polski zawodnik w wyścigach motocyklowych na lodzie w sezonie 2008 nie zachwycał, ale mimo to, znalazł miejsce wśród podopiecznych Roberta Kempińskiego.

Mimo wielu prób pozyskania jeszcze jednego krajowego seniora, który mógłby być liderem drużyny nie udało się tego celu zrealizować. W styczniu nową umowę parafował za to Paweł Staszek, którego zarząd GTŻ początkowo nie chciał w swoim zespole. W ostatnich dniach okresu transferowego kontrakt podpisał też 18-letni Brytyjczyk Joe Haines.

Cel: Play-off

Przed rozgrywkami zapowiadano, że celem minimum GTŻ-u jest awans do play-off, a w nim walka o jak najwyższą lokatę. – Zmienił się regulamin i nie ma tak jak w zeszłym sezonie pierwszej czwórki, tylko szóstka, która awansuje do dalszej rundy finałowej. Bezwzględnie chcemy do tej szóstki awansować. Jak będzie potem? Czas pokaże. Między innymi rozgrywki Ekstraligi pokazały, że te rundy rządzą się swoimi prawami – mówił przed startem rozgrywek Zbigniew Fiałkowski. Szybko okazało się jednak, że poziom drużyn w pierwszej lidze jest bardzo wyrównany i o awans do czołowej „6” nie będzie łatwo.

Cały czas „pod górkę”

Obiecujące wyniki w przedsezonowych sparingach dawały nadzieję, że GTŻ będzie liczącym się zespołem w nadchodzących rozgrywkach. Tak jednak nie było, a pierwszym sygnałem, że nie jest dobrze był inauguracyjny mecz w Daugavpils. Wprawdzie Łotysze na swoim torze są bardzo silną ekipą, ale 18-punktowa porażka i dramatycznie słaba postawa polskich zawodników była powodem do niepokoju. Humory poprawiły się nieco po trzech kolejnych spotkaniach. Wyraźna wygrana na własnym torze ze Startem Gniezno oraz 10-punktowa porażka w Rzeszowie dawały pewne nadzieje, że może być lepiej. Martwiła wprawdzie słaba postawa Polaków, ale na dobrym poziomie punktowali Matej Ferjan, Rory Schlein, Oliver Allen i Kevin Woelbert.

Problemy rozpoczęły się 3 maja, kiedy to do Grudziądza zawitał PSŻ Poznań. Podopieczni Roberta Kempińskiego wygrali, ale w 15 biegu stracili bardzo skutecznego Allena. U „Olly’ego” stwierdzono pęknięcie kości piszczelowej, co oznaczało dłuższą przerwę w startach. Przed następnym pojedynkiem w Rybniku kontuzji barku podczas spotkania Elitserien nabawił się również Rory Schlein. Pojawił się on jednak na Górnym Śląsku, by wspomóc swoją drużynę w walce o kolejne ligowe punkty, ale jego pomoc na niewiele się zdała i grudziądzanie ponieśli druzgocącą, 24-punktową porażkę. Sytuacja GTŻ-u stawała się coraz trudniejsza, a w perspektywie był mecz z drużyną ostrowską, która także zawodziła od początku rozgrywek. W pojedynku z klubem z Ostrowa zadebiutować miał Joe Haines, ale w podczas ćwierćfinału Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów w Rye House nabawił się poważnej kontuzji kręgosłupa. Brytyjczyk długo musiał pauzować, a kolejne szanse otrzymał nieco słabiej spisujący się niż w pierwszych dwóch meczach Kevin Woelbert. Mecz „o wszystko” zakończył się zwycięstwem grudziądzan, dzięki wspaniałej szarży na wyjściu z ostatniego łuku 15 wyścigu Rory’ego Schleina i dobrej postawie Kamila Brzozowskiego. GTŻ w mocno przetrzebionym składzie wygrał 45:44 i ponownie wlał w serca swoich sympatyków nadzieję, że ten sezon może ułożyć się po ich myśli. Kolejne dwa spotkania to pojedynki ze zdecydowanym faworytem rozgrywek – Unią Tarnów. Zgodnie z oczekiwaniami grudziądzanie nie nawiązali walki z tarnowianami i spadli na siódme miejsce w tabeli. – Widać, że brakuje nam Allena przez cały czas. Tak jak było widać, mecze są naprawdę różne. Nie jest powiedziane, że w Ostrowie przegramy, na pewno powalczymy o wygraną. Tabela jest bardzo wyrównana i kto zbierze najwięcej bonusów, ten będzie w pierwszej szóstce, dlatego liczy się każdy punkt – twierdził trener Kempiński.

21 czerwca GTŻ wybrał się na mecz wyjazdowy do Ostrowa. Dzień przed meczem kontuzji nabawił się Paweł Staszek i w jego miejsce startowali koledzy z drużyny. Do składu wrócił Oliver Allen i to dawało nadzieję, na zwycięstwo ze zmagającymi się z problemami organizacyjnymi ostrowianami. Jak się okazało, jeszcze nie w pełni sił był Allen, który po czterech swoich wyścigach wycofał się z zawodów. – Moja noga była naprawdę bardzo obolała. Po dwóch okrążeniach mojego czwartego wyścigu poczułem jednak, że nie mogę dalej jechać. Musiałem wycofać się z rywalizacji, ponieważ kolejne starty mogły być niebezpieczne dla mnie i pozostałych zawodników – tłumaczył „Olly”. Znakomity tego dnia Rory Schlein zmagał się za to z problemami żołądkowymi i druga część spotkania w jego wykonaniu nie była już tak udana. Dodatkowo ostrowscy kibice wywarli ogromną presję na Mateju Ferjanie, w związku ze słynną aferą korupcyjną, a krajowi zawodnicy ponownie zawiedli i w konsekwencji podopieczni Roberta Kempińskiego zanotowali kolejną porażkę.

Następne mecze nie przyniosły znaczącej poprawy. Niska wygrana „u siebie” z RKM-em ROW Rybnik nie dała GTŻ-owi punktu bonusowego. W obliczu słabej postawy zespołu zarząd postanowił zakontraktować Edwarda Kennetta, o którego starały się m.in. Polonia Bydgoszcz i Falubaz Zielona Góra. Brytyjczyk uległ namowom grudziądzkich działaczy oraz swoich kolegów z angielskiego Coventry Bees i zdecydował się wspomóc drużynę w walce o ligowy byt. Debiut miał nastąpić w Poznaniu. Nie doszło jednak do niego, bowiem menadżer reprezentacji Wielkiej Brytanii nie wydał zgody na udział „Eda” w tym spotkaniu, ze względu na jego start dzień później w półfinale Drużynowego Pucharu Świata. Jakby tego było mało w piątek poprzedzający spotkanie, w meczu Elite League poważnej kontuzji ręki nabawił się Schlein i GTŻ do Poznania pojechał skazany na porażkę. Nie udało się też mimo usilnych starań obronić punktu bonusowego.

Ostatnią szansą na odbicie się od dna były mecze z Marmą-Hadykówką Rzeszów na własnym torze i wyjazdowy ze Startem Gniezno. W pierwszym z nich cały zespół tworzył monolit, a znakomity debiut zanotował Kennett. Wygrana „za 3” dawała jeszcze cień nadziei na to, że uda się awansować do play-off. Złudzeń pozbawiły jednak wydarzenia z soboty na niedzielę poprzedzającej spotkanie w Gnieźnie. Wtedy to doszło do włamania do grudziądzkiego klubu. Z boksów trójki zawodników z Coventry zginęło w sumie 5 kompletnych motocykli, a także skrzynki narzędziowe i osprzęt. Dodatkowo uszkodzono klubowego busa. – Włamano się do boksu Allena, z którego ukradziono dwa kompletne motocykle, skrzynkę narzędziową i komplet zębatek. Włamano się także do boksu Schleina, z którego zginął motor Kennetta i dwa Rory Schleina plus komplety zębatek i skrzynki narzędziowe. Włamano się również do klubowego busa. Uszkodzono stacyjkę, kierownicę i skradziono z niego komputer – oszacował straty prezes Fiałkowski.

W Gnieźnie dwaj Brytyjczycy korzystali ze sprzętu Kamila Brzozowskiego i zawodnika bydgoskiej Polonii – Marcina Jędrzejewskiego, ale GTŻ zanotował kolejną wyjazdową porażkę, nie zdobywając nawet „bonusa”. Tym samym ostatni pojedynek w rundzie zasadniczej na własnym torze z Lokomotivem Daugavpils był tylko formalnością i stało się jasne, że grudziądzanie pojadą w dwumeczu o utrzymanie z ekipą KM-u Ostrów.

„Show must go on”, czyli Grudziądz vs Ostrów nie tylko na torze…

Od 30 sierpnia do 8 października – tyle czasu trwała walka o utrzymanie w pierwszej lidze. Wszystko rozpoczęło się w Ostrowie, gdzie miejscowy KM pokonał GTŻ 48:45. Po spotkaniu ostrowscy działacze złożyli jednak protest, w którym domagali się odjęcia 6 punktów Rory’ego Schleina za to, że jego nieużywany w tym meczu motocykl stał podczas spotkania poza obrębem parku maszyn. Arbiter zawodów Maciej Spychała przyjął protest i zweryfikował wynik na 48:39. Grudziądzanie nie godzili się z tą decyzją i złożyli odwołanie od niej do Głównej Komisji Sportu Żużlowego. Ta jednak, jeszcze przed rewanżowym spotkaniem podtrzymała werdykt sędziego Spychały i w rewanżu grudziądzanie do odrobienia mieli 9 „oczek”. Mecz w Grudziądzu obfitował w sporą ilość walki i zwrotów sytuacji. Gorąca atmosfera na trybunach udzieliła się także działaczom i w parku maszyn doszło do małych przepychanek. Mimo dramatycznej postawy Ferjana, Schleina i Allena, po 14 wyścigu i kapitalnej jeździe pary juniorów Artur Mroczka – Kevin Woelbert to grudziądzanie zachowywali miejsce w gronie pierwszoligowców. Wszystko zmieniło się jednak w 15 gonitwie, kiedy to Robert Miśkowiak wraz z Chrisem Harrisem „ograli” podwójnie parę Brzozowski – Kennett i dla grudziądzan rozpoczął się horror, gdyż GTŻ był w drugiej lidze.

Działacze grudziądzkiej drużyny na czele ze Zbigniewem Fiałkowskim nie dawali za wygraną i zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami złożyli odwołanie do Trybunału Polskiego Związku Motorowego, od decyzji GKSŻ dotyczącej pierwszego pojedynku w Ostrowie. Po nerwowych i długich 32 dniach oczekiwania, podczas walnego zgromadzenia członków klubu ogłoszono, że Trybunał przyjął odwołanie i GTŻ ma prawo startu w barażu z drugim zespołem drugoligowych rozgrywek!

 

Tej szansy grudziądzanie już nie zmarnowali i pewnie pokonali w dwumeczu Orła Łódź, wygrywając oba spotkania. Tym samym, po bardzo długim i wyczerpującym sezonie, trwającym od 5 kwietnia do 18 października, GTŻ po raz kolejny z trudem utrzymał się w gronie pierwszoligowych drużyn. W Grudziądzu, mimo że nie udało się zrealizować przedsezonowych celów zapanowała wielka radość.

Co dalej?

Podczas walnego zebrania, wybrano nowy – stary zarząd. Klubem kolejny rok pokieruje Zbigniew Fiałkowski, wraz z Zdzisławem Cichorackim i Grzegorzem Nowakiem. Działacze już rozpoczęli budowę składu na sezon 2010. Kontrakty przedłużyli: Oliver Allen, Rory Schlein, Edward Kennett i Kevin Woelbert. Ważną umowę posiada Joe Haines. Nadal prowadzone są rozmowy w sprawie nowych kontraktów z Matejem Ferjanem, Kamilem Brzozowskim oraz Arturem Mroczką. Wątpliwe by miejsce w składzie GTŻ-u znaleźli: Paweł Staszek, Grzegorz Knapp, Eric Andersson i Niklas Klingberg. Na stanowisku szkoleniowca pozostanie Robert Kempiński.

Aby nie powtórzył się scenariusz z minionych rozgrywek potrzebne są wzmocnienia – Może już na 6 grudnia, czyli Mikołaja, uda nam się sprawić grudziądzkim fanom żużla miłą niespodziankę – zapowiada Fiałkowski. Spekuluje się, że ową niespodzianką może być wychowanek grudziądzkiego klubu – Krzysztof Buczkowski, czy też torunianin Karol Ząbik. Czy któryś z nich trafi do Grudziądza? Tego dowiemy się już na początku grudnia.

 

Mecze GTŻ Grudziądz w pigułce:

5 kwietnia: Lokomotiv Daugavpils – GTŻ Grudziądz 55:37

GTŻ Grudziądz
1. Matej Ferjan (2,2,1,4,2,2) 13
2. Eric Andersson (0,0,-,-,-) 0
3. Oliver Allen (3,1,0,-,0,-) 4
4. Kamil Brzozowski (1,0,d,-) 1
5. Rory Schlein (2,2,3,2,1*) 10+1
6. Artur Mroczka (1,0,-,0) 1
7. Kevin Woelbert (2,1*,1,0,3) 7+1
8. Grzegorz Knapp (1,w) 1

Lokomotiv Daugavpils
9. Grigorij Laguta (3,3,3,3,3) 15
10. Leonid Paura (1,0,-,-,-) 1
11. Christian Hefenbrock (0,1,0,-) 1
12. Andriej Korolew (2,3,2,1,0) 8
13. Kjastas Puodżuks (1,2*,3,1,2) 9+1
14. Maksim Bogdanow (3,3,3,2*,3) 14+1
15. Artiom Laguta (w,2*,3,u/-) 5+1
16. Wiaczesław Gieruckis (1,1) 2

 

13 kwietnia: GTŻ Grudziądz – Start Gniezno 53:37

Start Gniezno
1. Krzysztof Słaboń (2,3,2,1,0!,2) 10
2. Morten Risager (1′,-,1′,-,3) 5+2
3. Mariusz Puszakowski (1,u,0,-) 1
4. Mirosław Jabłoński (0,-,-,1,-) 1
5. Krzysztof Jabłoński (2,3,1′,3,2,1) 12+1
6. Marcel Kajzer (2,0,-,0) 2
7. Filip Sitera (0,2,2′,0) 4+1
8. Peter Ljung (0,2,0) 2

GTŻ Grudziądz
9. Matej Ferjan (0,3,3,3,3) 12
10. Grzegorz Knapp (3,0,-,2*) 5+1
11. Oliver Allen (3,2,1,2′,2) 10+1
12. Kamil Brzozowski (2′,1′,0,-) 3+2
13. Rory Schlein (1,2,3,3,w) 9
14. Artur Mroczka (3,3,1,0,-) 7
15. Kevin Woelbert (1,1,3,1,1′) 7+1
16. Paweł Staszek ns

19 kwietnia: Marma-Hadykówka Rzeszów – GTŻ Grudziądz 50:40

GTŻ Grudziądz
1. Matej Ferjan (2,3,3,3,2,3) 16
2. Grzegorz Knapp (0,0,-,-,-) 0
3. Oliver Allen (3,3,2,1,0,2’) 11+1
4. Paweł Staszek (0,-,0,-) 0
5. Rory Schlein (2,2,2,1,0) 7
6. Artur Mroczka (2,0,w,-,-) 2
7. Kevin Wolbert (1’,0,0) 1+1
8. Niklas Klingberg (1,1,1) 3

Marma-Hadykówka Rzeszów
9. Lukas Dryml (3,1,3,2’,1) 10+1
10. Paweł Miesiąc (1,3,1,0) 5
11. Maciej Kuciapa (1’,2,3,1,3) 10+1
12. Charlie Gjedde (2,1’,1,3,2’) 9+2
13. Mikael Max (3,2,2,2,d) 9
14. Dawid Lampart (3,1,0,0,3) 7
15. Mateusz Szostek (0) 0
16. Dawid Stachyra ns

3 maja: GTŻ Grudziądz – PSŻ Poznań 54:38

PSŻ Poznań
1. Łukasz Jankowski 6 (1,1,3,d,1)
2. Daniel Pytel 0 (w,0)
3. Norbert Kościuch 10 (3,w,1,6!,w)
4. Mateusz Szczepaniak 3 (w,3,0,-,0)
5. Rafał Trojanowski 8 (1,3,d,2,2)
6. Adam Kajoch 3+1 (2*,0,-,1)
7. Grzegorz Stróżyk 4 (3,0,1)
8. Zbigniew Suchecki 4+2 (2*,2*,0)

GTŻ Grudziądz
9. Matej Ferjan 10+2 (3,2,2*,1,2*)
10. Kamil Brzozowski 6+2 (2*,1*,-,-,3)
11. Oliver Allen 13(1,3,3,3,3)
12. Paweł Staszek 10+2 (2,2*,2*,3,1)
13. Rory Schlein 5+1 (2*,2,1,0)
14. Artur Mroczka 6+1 (1,3,u,2*)
15. Kevin Woelbert 0 (0,0)
16. Grzegorz Knapp 4 (3,1)

 

10 maja: RKM ROW Rybnik – GTŻ Grudziądz 58:34

GTŻ Grudziądz
1. Matej Ferjan (2,2’,2,4!,2,0) 12+1
2. Kamil Brzozowski (0,-,-,-) 0
3. Niklas Klingberg (1’,0,-,0) 1+1
4. Grzegorz Knapp (2,1,1,1,0,2) 7
5. Paweł Staszek (2,1,-,-) 3
6. Artur Mroczka (1,u,0,-,-) 1
7. Kevin Woelbert (0,1’,0) 1+1
8. Rory Schlein (3,1’,2,1,d,2) 9+1

RKM ROW Rybnik
9. Mariusz Węgrzyk (1,3,0,2’,1) 7+1
10. Marcin Rempała (3,2’,3,2’,1) 11+2
11. Denis Gizatullin (3,0,3,3,3) 12
12. Andriej Karpov (0,1,-,-) 1
13. Ronnie Jamroży (3,3,3,3,3) 15
14. Michał Mitko (2’,1,-,0,-) 3+1
15. Sławomir Pyszny (3,2’,1) 6+1
16. Ricky Kling (0,3) 3

7 czerwca: GTŻ Grudziądz – KM Ostrów 45:44

KM Ostrów
1. Karol Ząbik (3,1,2,2,1) 9
2. Adrian Gomólski (1,3,1*,0) 5+1
3. Daniel Nermark (2*,1*,3,2,3) 11+2
4. Robert Miśkowiak (3,2,2*,0,0) 7+1
5. Chris Harris (2,3,d,2,2) 9
6. Patryk Kociemba (0,u,-,-,w) 1
7. Piotr Szóstak (1,1,1) 3
8. Mariusz Staszewski NS

GTŻ Grudziądz
9. Matej Ferjan (0,d,0,3,3,1) 7
10. Oliver Allen – ZZ
11. Eric Andersson (1,2,2*,3,0) 8+1
12. Paweł Staszek (0,0,-,-) 0
13. Rory Schlein (1,3,3,1,1,2) 11
14. Artur Mroczka (3,3,0,0,-) 6
15. Kevin Woelbert (2*,t) 2+1
16. Kamil Brzozowski (2,2,3,1,3) 11

11 czerwca: Unia Tarnów – GTŻ Grudziądz 62:31

GTŻ Grudziądz
1. Grzegorz Knapp (0,0,-,-) 0
2. Piotr Tabaka (-,-,-,-) NS
3. Kamil Brzozowski (0,0,-,-,1*,1) 2+1
4. Matej Ferjan (1,3,6,2,d,1) 13
5. Paweł Staszek (1,0,-,-) 1
6. Artur Mroczka (1,2,1,0,2,0) 6
7. Kevin Woelbert (3,1*,0,1) 5+1
8. Rory Schlein (1,1,w,1,1,0) 4

Unia Tarnów
9. Janusz Kołodziej (3,2*,3,3,3) 14+1
10. Jesper B. Monberg (2*,3,0,2*,3) 10+2
11. Piotr Świderski (2*,3,3,3,2*) 13+2
12. Bjarne Pedersen (3,2*,2*,2*) 9+3
13. Sebastian Ułamek (3,2,2,3,2*) 12+1
14. Szymon Kiełbasa (2,w,1*,1,0) 4+1
15. Tadeusz Kostro (0) 0

14 czerwca: GTŻ Grudziądz – Unia Tarnów 42:51

GTŻ Grudziądz
9. Matej Ferjan 14 (2,1,3,6!,2,0)
10. Eric Andersson 3 (0,3,0,-,)
11. Kamil Brzozowski 6+2 (0,3,1*,1*,1)
12. Niklas Klingberg 4 (2,0,2,0,0)
13. Rory Schlein 7+1 (1,1,0,2*,3)
14. Artur Mroczka 5+1 (2*,0,0,1,2)
15. Tommy Pedersen 3 (3)
16. Grzegorz Knapp NS

Unia Tarnów
1. Janusz Kołodziej 10+2 (1,2,2*,3,2*)
2. Jesper Monberg 9+2 (3,1*,3,1,1*)
3. Piotr Świderski 4+2 (1,2*,1*,0)
4. Bjarne Pedersen 14 (3,3,2,3,3)
5. Sebastian Ułamek 10+1 (2*,2,3,1,2)
6. Szymon Kiełbasa 1 (1,-,0,0)
7. Patrick Hougaard 3 (w,3,0)
8. Brak zawodnika

21 czerwca: KM Ostrów – GTŻ Grudziądz 51:41

KM Ostrów
9. Adrian Gomólski – 0 (w,d,-,-)
10. Daniel King – 9+1 (2,2,3,2*,0)
11. Robert Miśkowiak – 6+1 (1,2*,3,0)
12. Chris Harris – 14+1 (3,3,2*,3,3)
13. Karol Ząbik – 10 (2,2,2,3,1)
14. Patryk Kociemba – 0 (0,-,t,-,t)
15. Nicolai Klindt – 8+1 (3,1*,0,1,3)
16. Mads Korneliussen – 4+1 (1,2*,1)

GTŻ Grudziądz
1. Matej Ferjan – 4+1 (1,0,d,1,-,2*)
2. Paweł Staszek – Zastępstwo zawodnika
3. Oliver Allen- 10 (2,3,3,2,-)
4. Kamil Brzozowski – 1 (0,1,d,0)
5. Rory Schlein – 17 (3,3,3,1,4,1,2)
6. Artur Mroczka – 6+1 (2,0,-,-,1*,3)
7. Kevin Woelbert – 3+1 (1*,1,1,0,0)
8. Grzegorz Knapp – 0 (0)

28 czerwca: GTŻ Grudziądz – RKM ROW Rybnik 48:45

GTŻ Grudziądz
9. Matej Ferjan (2*,2*,2,2,3) 11+2
10. Paweł Staszek (3,3,0,2*,0) 8+1
11. Oliver Allen (0,2,0,-) 2
12. Eric Andersson (2,1,1,1*) 5+1
13. Rory Schlein (0,3,1,3,1) 8
14. Artur Mroczka (2*,3,2*,3,0) 10+2
15. Kevin Woelbert (3) 3
16. Kamil Brzozowski (1,0) 1

RKM ROW Rybnik
1. Mariusz Węgrzyk (0,3,2,6!,3,2) 16
2. Paweł Hlib (1,w,0,-) 1
3. Denis Gizatullin (1,1,-,0) 2
4. Marcin Rempała (3,t,1,0,2*) 6+1
5. Ronnie Jamroży (2,1,3,3,3,1*) 13+1
6. Sławomir Pyszny (0,1*,0,2*,2*) 5+3
7. Michał Mitko (1,0) 1
8. Andriej Karpov (1) 1

12 lipca: PSŻ Poznań – GTŻ Grudziądz 58:34

GTŻ Grudziądz
1. Matej Ferjan (1,1,3,4!,2,1) 12
2. Paweł Staszek (3,0,0,0) 3
3. Oliver Allen (2,u,1,2,2,0) 7
4. Eric Andersson (0,0) 0
5. Kamil Brzozowski (1,2) 3
6. Artur Mroczka (1,1,1) 3
7. Kevin Woelbert (2,0,1,1*,1*,1) 6+3
8. Grzegorz Knapp (0)

PSŻ Poznań
9. Mateusz Szczepaniak (0,3,3,3,3) 12
10. Zbigniew Suchecki (2,d,w) 2
11. Norbert Kościuch (3,3,2*,3,2*) 13+2
12. Daniel Pytel (1,2*,3,0,2*) 8+2
13. Rafał Trojanowski (2*,3,2,3,3) 13+1
14. Grzegorz Stróżyk (3,3,2*,1*,0) 9+2
15. Adam Kajoch (d) 0
16. Krystian Klecha (1) 1

22 lipca: GTŻ Grudziądz – Marma-Hadykówka Rzeszów 55:35

Marma Hadykówka Rzeszów
1. Mikael Max (3,2,1,2,2!,2) 12
2. Paweł Miesiąc (0,0,-,1) 1
3. Cameron Woodward (1*,1,0,0,1) 3+1
4. Maciej Kuciapa (2,0,1,-,3) 6
5. Dawid Stachyra (2*,1,1,0,1*) 5+2
6. Dawid Lampart (2,3,w,0,3,w) 8
7. Mateusz Szostek (0) 0
8. brak zawodnika

GTŻ Grudziądz
9. Matej Ferjan (2,2*,2*,3,3) 12+2
10. Rory Schlein Z/Z
11. Oliver Allen (3,3,2,w,-) 8
12. Grzegorz Knapp (0,1,0,2*) 3+1
13. Edward Kennett (1,3,2*,3,-) 9+1
14. Artur Mroczka (3,d,t,-,-,2) 5
15. Kevin Woelbert (1,2*,3,3,0) 9+1
16. Paweł Staszek (1*,3,3,2*,0) 9+2

26 lipca: Start Gniezno – GTŻ Grudziądz 57:33

Start Gniezno
9. Peter Ljung 12+1 (3,2,3,1*,3)
10. Mirosław Jabłoński 3+1 (1,1,-,1*)
11. Krzysztof Jabłoński 12+2 (2*,3,3,2,2*)
12. Piotr Paluch 12+2 (3,2*,2*,2,3)
13. Krzysztof Słaboń 11+1 (2,2,3,2,2*)
14. Kacper Gomólski 2+1 (1*,0,-,1,-)
15. Robin Aspegren 4+1 (2,1,1*)
16. Dawid Cieślewicz 1 (1)

GTŻ Grudziądz
1. Matej Ferjan 5 (2,0,0,3,0)
2. Rory Schlein Z/Z
3. Edward Kennett 13 (1,3,2,2,3,2!,0)
4. Piotr Tabaka (-,-,-,-) NS
5. Oliver Allen 1 (0,1,u,0)
6. Artur Mroczka 14 (3,3,1,3,0,3,1)
7. Kevin Woelbert 1 (0,d,1,0)
8. Paweł Staszek 0 (0,u,0)

2 sierpnia: GTŻ Grudziądz – Lokomotiv Daugavpils 46:47

Lokomotiv Daugavpils
1. Grigorij Łaguta (2,3,0,6!,3,3) 17
2. Wiaczesław Gieruckis (0,-,-,-) 0
3. Roman Povazhny (3,t,0,2*,2*) 7+2
4. Jewgienij Karawackis (0,0,2,-,w) 2
5. Andriej Korolew (0,1,0,0) 1
6. Maksim Bogdanow (2*,3,w,3,3,2*) 13+2
7. Artiom Łaguta (3,0,1,1,2) 7

GTŻ Grudziądz
9. Matej Ferjan (3,3,3,3,1) 13
10. Rory Schlein ZZ
11. Oliver Allen (2,1*,2,0,3) 8+1
12. Grzegorz Knapp (1*,2,1*,-) 4+2
13. Edward Kennett (2,3,2,1,0) 8
14. Artur Mroczka (0,-,1*,1*,1) 3+2
15. Kevin Woelbert (1,2*,2*,1,1) 7+2
16. Paweł Staszek (1,2*,w) 3+1

30 sierpnia: KM Ostrów – GTŻ Grudziądz 48:45

KM Ostrów
9. Chris Harris (1,2*,1,2,3,1) 10+1
10. Adrian Gomólski – zastępstwo zawodnika
11. Robert Miśkowiak (3,3,3,3,3,2) 17
12. Daniel King (d,1,0,2*,2*,0) 5+1
13. Daniel Nermark (3,2,3,3,d,1*) 12+1
14. Piotr Szóstak (2,t,t) 2
15. Nicolai Klindt (d,0,0,2,t) 2
16. Mariusz Staszewski ns

GTŻ Grudziądz
1. Matej Ferjan (2,0,0,6!) 8
2. Kamil Brzozowski (0,2,1) 3
3. Oliver Allen (2,2,3,1,2,3) 13
4. Edward Kennett (1,1*,2*,1,3,0) 8+2
5. Rory Schlein (3,1,0,0,2*) 6+1
6. Artur Mroczka (3,1,0,1,1) 6
7. Joe Haines (1) 1
8. Paweł Staszek ns

6 września: GTŻ Grudziądz – KM Ostrów 47:42

KM Ostrów
1. Chris Harris (1*,3,3,1,1*,1,2*) 12+3
2. Adrian Gomólski Z/Z
3. Robert Miśkowiak (3,3,3,w,2,2*,3) 16+1
4. Daniel King (0,0,0,3,3,1) 7
5. Daniel Nermark (2,-,-,-) 2
6. Piotr Szóstak (0,0,-,w,w) 0
7. Nicolai Klindt (1,2,0,2,0) 5
8. Brak zawodnika

GTŻ Grudziądz
9. Matej Ferjan (0,1*,1*,0) 2+2
10. Kamil Brzozowski (3,2,2,3,w) 10
11. Oliver Allen (1*,1*,w,-) 2+2
12. Edward Kennett (2,2,3,1,1) 9
13. Rory Schlein (3,1*,d,0) 4+1
14. Artur Mroczka (2*,1,-,-,3,3) 9+1
15. Kevin Woelbert (3,2,2,2*,2*) 11+2
16. Grzegorz Knapp NS

11 października: Orzeł Łódź – GTŻ Grudziądz 43:47

Orzeł Łódź
9. Freddie Eriksson (1,2,1,2,2*,2) 10+1
10. Mariusz Franków (0,-,0,-) 0
11. Piotr Dym (0,d4,-,1,-) 1
12. Stanisław Burza (1,1,0,-,2) 4
13. Henrik Gustafsson (2*,3,3,2,3,w) 13+1
14. Mariusz Konsek (0,-,t,-,t) 0
15. Simon Gustafsson (3,3,2*,2*,3,1*) 14+3
16. Zdenek Simota (0,1) 1

GTŻ Grudziądz
1. Matej Ferjan (3,3,1,2,3) 12
2. Kamil Brzozowski (2*,2*,0,w,0) 4+2
3. Oliver Allen (3,1,3,3,1) 11
4. Edward Kennett (2*,0,2*,0) 4+2
5. Rory Schlein (1,3,3,1,3) 11
6. Artur Mroczka (2,0,-,1,-) 3
7. Kevin Woelbert (1*,1,w) 2+1
8. Grzegorz Knapp ns

18 października: GTŻ Grudziądz – Orzeł Łódź 60:31

Orzeł Łódź
1. Freddie Eriksson (1,2,0,1) 4
2. Mariusz Franków – ZZ
3. Piotr Dym (3,1,1,w,0,0) 5
4. Mathias Schultz (1,0,-,-,1) 2
5. Henrik Gustafsson (3,1,1,3,1,1) 10
6. Mariusz Konsek (1,0,0,0,0) 1
7. Simon Gustafsson (u) 0
8. Stanisław Burza (1,2,3,3,d) 9

GTŻ Grudziądz
9. Matej Ferjan (2,2*,3,0,-) 7+1
10. Kamil Brzozowski (0,3,2*,-,3) 8+1
11. Oliver Allen (2,d,2,2*) 6+1
12. Edward Kennett (0,3,1*,-,2*) 6+2
13. Rory Schlein (2*,2*,2*,1*,-) 7+4
14. Artur Mroczka (3,3,3,3,3) 15
15. Kevin Woelbert (2*,2,3) 7+1
16. Paweł Staszek (2,2*) 4+1

 

GTŻ Grudziądz 2009 w liczbach:

Spotkań w sezonie: 18
Ilość zwycięstw: 8
Ilość remisów: 0
Ilość porażek: 10
Ilość bonusów: 1
Najwyższe zwycięstwo: 60:31 z Orłem Łódź (wyjazd)
Najwyższa porażka: 62:31 z Unią Tarnów (wyjazd)

 

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
11021+140
21014-45
31013+40
41010-25
5109-6
6109-25
7108-68
8105-91

Najbliższe mecze

FOGO Unia Leszno
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
EBUT.PL Stal Gorzów
KS APATOR Toruń
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
4 sierpnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa

Skip to content