29 maja Finał Srebrnego Kasku w Grudziądzu! Rusza sprzedaż biletów online! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

29 maja Finał Srebrnego Kasku w Grudziądzu! Rusza sprzedaż biletów online!

Na środę 29 maja o godzinie 19:00 zaplanowano początek rywalizacji w Finale Turnieju o Srebrny Kask. Na stadionie w Grudziądzu o to prestiżowe trofeum powalczą najlepsi polscy zawodnicy, którzy nie przekroczyli 21. roku życia. Na zawody zapraszają: Polski Związek Motorowy, SpeedwayEvents.pl oraz ZOOLESZCZ GKM Grudziądz.

Finał Turnieju o Srebrny Kask to impreza z bardzo długą tradycją. Zawody rozgrywane są – w różnej formule – nieprzerwanie od 1966 roku, choć pierwsza edycja – zakończona zwycięstwem Włodzimierza Szwendrowskiego, odbyła się cztery lata wcześniej. Na liście triumfatorów widnieją nazwiska wielu sław polskiego żużla: Edwarda Jancarza, Jerzego Szczakiela, Andrzeja Huszczy, Romana Jankowskiego, Tomasza Golloba, czy obecnego trenera reprezentacji Polski – Rafała Dobruckiego.

Na tej zaszczytnej liście nie brakuje również zawodników, którzy dzisiaj są liderami swoich drużyn w PGE Ekstralidze na czele z Maciejem Janowskim, Przemysławem i Piotrem Pawlickimi czy Dominikiem Kuberą. Co ciekawe, po Srebrny Kask nigdy nie sięgnął czterokrotny mistrz świata Bartosz Zmarzlik.

Przed rokiem zawody te odbyły się w Częstochowie, gdzie najlepszy był Bartłomiej Kowalski. Drugie miejsce zajął Damian Ratajczak, a trzecie Kacper Pludra. Z kolei Grudziądz trzykrotnie był już gospodarzem Finału Turnieju o Srebrny Kask. W 1992 roku wygrał tam Tomasz Gollob, siedem lat później Mariusz Franków, wreszcie w 2019 roku zwyciężył Dominik Kubera.

Tegoroczna obsada, zgodnie z ostatnio panującymi zasadami, zostanie ustalona na podstawie nominacji Głównej Komisji Sportu Żużlowego, w porozumieniu z trenerem reprezentacji Polski – Rafałem Dobruckim. Lista startowa zostanie opublikowana wkrótce.

Ceny biletów:

Trybuna D – 40 zł.

Trybuna A, B, C, E, F – 20 zł. normalny, 15 zł. ulgowy (dzieci i młodzież w wieku 8-18 lat, studenci do 24. roku życia, emeryci i renciści)

Dzieci do lat 7 włącznie – wstęp bezpłatny z pełnoletnim opiekunem, dziecko siada na kolanach opiekun

Bilety dla osób niepełnosprawnych: Organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 19 maja – pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości „Bilet SK Grudziądz”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi.

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
1612+94
269+54
356-16
454-12
554+9
653-30
763-77
841-22

Najbliższe mecze

KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ORLEN OIL MOTOR Lublin
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
BETARD SPARTA Wrocław

Skip to content