Zapraszamy na Wielki Finał European Team Speedway Championship! Bilety już w sprzedaży! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Zapraszamy na Wielki Finał European Team Speedway Championship! Bilety już w sprzedaży!

Już 6 kwietnia o godzinie 14:00 czekają nas w Grudziądzu wielkie emocje, związane ze sportem żużlowym. Tego dnia na stadionie miejskim przy ul. Hallera 4 odbędzie się European Team Speedway Championship Grand Final czyli Wielki Finał Drużynowych Mistrzostw Europy na żużlu. Tytułu będzie bronić reprezentacja Polski, która ma zapewniony start w turnieju z racji pełnienia roli gospodarza. Swoich rywali pozna 30 marca, gdy do walki o awans przystąpi w Pardubicach (Finał A) oraz Gdańsku (Finał B) osiem innych reprezentacji. Rozpoczęła się właśnie sprzedaż biletów na imprezę w Grudziądzu. Można je kupować online na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Grudziądz po raz pierwszy będzie gościł międzynarodową imprezę tej rangi. To właśnie w mieście nad Wisłą rozdane zostaną medale Drużynowych Mistrzostw Europy, które odbywają się trzeci raz w historii. W obu poprzednich edycjach triumfowali Biało-Czerwoni. W 2022 roku sięgnęli po złoto w Poznaniu, rok później okazali się najlepsi na torze w niemieckim mieście Stralsund.

– Na powołania jest jeszcze trochę czasu, niemniej postaramy się dobrać optymalne zestawienie. Takie, które pozwoli nam poważnie myśleć o obronie tytułu. Mamy jednak duży szacunek do naszych rywali i czekamy najpierw na rozstrzygnięcia w Pardubicach i Gdańsku – mówi Rafał Dobrucki, trener Żużlowej Reprezentacji Polski.

We wspomnianych przez trenera turniejach mierzyć się będą następujące drużyny: Dania, Czechy, Norwegia, Słowenia (Pardubice) oraz Łotwa, Niemcy, Szwecja, Ukraina (Gdańsk). Awans do Wielkiego Finału uzyskają zwycięzcy zawodów w Polsce i Czechach, a także jedna drużyna z drugich miejsc – ta z lepszym dorobkiem punktowym. Stawkę uzupełni oczywiście Polska. Zwycięzca turnieju w Grudziądzu otrzyma okazały puchar przechodni.

Rozpoczęła się już sprzedaż biletów online na kwietniowe zawody. Można je kupować online na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Ceny biletów:

VIP – 350 zł – w cenie wysokiej klasy catering (napoje alkoholowe i niealkoholowe, dania ciepłe i zimne, przekąski, desery), miejsce parkingowe, miejsce siedzące na Trybunie D, program zawodów, zestaw upominków, możliwość przebywania w parku maszyn do 75 minut przed rozpoczęciem zawodów oraz po zawodach – w momencie zwolnienia parku maszyn przez sędziego).

Pozostałe Sektory:

Normalne – 40 zł

Ulgowe – 30 zł (dzieci i młodzież w wieku 8-18 lat, studenci do 24. roku życia, emeryci i renciści)

Dzieci do lat 7 włącznie – wstęp bezpłatny z pełnoletnim opiekunem, dziecko siada na kolanach opiekuna

W dniu zawodów, od godziny 11:00, bilety i programy będą dostępne także w stadionowych kasach oraz na stoiskach stacjonarnych wokół obiektu. Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym). Bramy stadionu zostaną otwarte o 12:30.

Organizator przygotował też pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 29 marca – pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości “Bilet ETSC Grudziądz 2024”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi.

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
124+34
222+16
322-8
412+6
5220
622-24
710-4
820-20

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content