"Cel był jeden - żeby się wszyscy zintegrowali" - podsumowanie zgrupowania w Hiszpanii - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

„Cel był jeden – żeby się wszyscy zintegrowali” – podsumowanie zgrupowania w Hiszpanii

W dniach 19-26 grudnia drużyna GKM2024 przebywała na zgrupowaniu w kurorcie Lloret de Mar. Tydzień spędzony w Hiszpanii podsumowali opiekunowie naszego teamu – trener Robert Kościecha oraz fizjoterapeuta żółto-niebieskich Piotr Lutowski.

– Bardzo się cieszę z tego obozu, ponieważ cel był jeden – żeby się wszyscy zintegrowali. Na 100% ten obóz wyszedł. Chłopacy przez kilka dni ciężko pracowali, ale głównym celem naszych spotkań, których mieliśmy bardzo dużo głównie wieczorową porą, było to żeby „skleić” ten zespół. Bardzo mi się podoba, że starsi zawodnicy dobrze podchodzili do młodych, rozmawiali. Młodzi wiadomo, że jeszcze troszeczkę się krępują, jest trochę bariery językowej, ale chłopacy naprawdę się poznali i to był właśnie ten cel. Na wiosnę, gdy ruszymy z treningami na torze, aby była więź i współpraca między zawodnikami – ocenił szkoleniowiec grudziądzkiej drużyny.

– Zaproponowałem dwóch zawodników – Maxa Fricke i Jasona Doyle’a, czyli najbardziej doświadczeni zawodnicy na arenie międzynarodowej. Po kilku dniach zrobiliśmy wybory, każdy z zawodników i sztabu trenerskiego wybrał sobie zawodnika, policzyliśmy głosy i sprawiedliwie wyszedł Jason, który został kapitanem. To, że jest najstarszy to nie znaczy, że miał nim zostać. Wybrał go zespół, nie trener czy jedna osoba i z tego się bardzo cieszę – mówi o procesie wyboru nowego kapitana zespołu Robert Kościecha.

– Na zgrupowaniu przeprowadziliśmy te treningi, które sobie zaplanowaliśmy. Chłopacy nakręcili trochę kilometrów na rowerach w zróżnicowanym terenie. Popołudniowe treningi opierały się głównie na ćwiczeniach ogólnorozwojowych, pograliśmy też trochę w piłkę żeby drużyna bardziej się zintegrowała. Jeśli chodzi o sferę stricte „fizjo” to nie miałem zbyt dużo pracy, nie było ani starych ani świeżych kontuzji. Moja praca głównie polegała na tym, żeby chłopakom trochę ulżyć jeśli chodzi o dolegliwości bólowe, związane ze zmęczeniem po treningach – wyjaśnił Piotr Lutowski.

– Max, Jason i Jaimon byli bardzo dobrze przygotowani. Widać, że ich okres przygotowawczy zaczął się dużo wcześniej. Nasze treningi były dla nich taką małą wstawką. Bardzo fajnie trenowali, bardzo fajnie się integrowali, nie mieli z niczym problemu. Korzystali też z mojej pomocy fizjoterapeutycznej, ale tylko po to żeby zmniejszyć dolegliwości bólowe związane tylko i wyłącznie z treningiem – powiedział o dyspozycji Australijczyków fizjoterapeuta GKM S.A.

– 9 marca widzimy się wszyscy na Prezentacji Drużyny, na którą zapraszam wszystkich kibiców. W przyszłym tygodniu przychodzą nowe bandy pneumatyczne, które będą montowane na stadionie. Jeśli pogoda pozwoli w terminie 13-15 marca chciałbym wyjechać na tor w Grudziądzu. Wiadomo, że Australijczycy i Vadim Tarasenko będą mieć zawody w Anglii. Jeśli ruszymy 15-ego marca to mamy miesiąc do ligi i myślę, że spokojnie to wystarczy żeby chłopacy się rozjeździli, a zwłaszcza chodzi mi tu o Polaków, którzy będą mieć tej jazdy mniej – mówi o najbliższych planach Robert Kościecha. – Mamy zaplanowane cztery sparingi, więc czekam z niecierpliwością na start, żeby to było już wszystko dograne. Chłopacy się bardzo palą do jazdy, ale jeszcze trochę. Za długi okres przygotowań też źle wpływa na zawodników – dodał trener.

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
11021+140
21014-45
31013+40
41010-25
5109-6
6109-25
7108-68
8105-91

Najbliższe mecze

FOGO Unia Leszno
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
EBUT.PL Stal Gorzów
KS APATOR Toruń
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
4 sierpnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa

Skip to content