Robert Kościecha przed zgrupowaniem w Hiszpanii. "Chciałbym żeby zawodnicy spędzili ze sobą jak najwięcej czasu" - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Robert Kościecha przed zgrupowaniem w Hiszpanii. „Chciałbym żeby zawodnicy spędzili ze sobą jak najwięcej czasu”

Już w poniedziałek 19 lutego rozpocznie się pierwsze w historii naszego klubu zagraniczne zimowe zgrupowanie integracyjno-treningowe. O przygotowaniach zawodników i planach na obóz w Hiszpanii opowiedział trener grudziądzkiej drużyny – Robert Kościecha.

– Dla nas zima jest bardzo ważna. Dla kibiców jest to okres martwy, ale dla sztabu szkoleniowego jest to bardzo ważny okres. Przez 3 miesiące musimy przygotować zawodników kondycyjnie i mentalnie do całego sezonu. Spotykamy się kilka razy w tygodniu na treningach. Biorą w nich udział wszyscy juniorzy, którzy są zakontraktowani w klubie. Na początku stycznia dołączył do nas Kacper Pludra, który wcześniej nie mógł trenować, ponieważ przechodził rehabilitację po zabiegu wyjęcia blach z ręki i nogi. Teraz już normalnie trenuje i jest dobrze przygotowany do sezonu. Jeszcze mamy niecały miesiąc treningów ogólnorozwojowych, w tym czasie pojedziemy też na obóz integracyjny do Hiszpanii. Tam chciałbym żeby zawodnicy spędzili ze sobą jak najwięcej czasu – mówi szkoleniowiec żółto-niebieskich.

Trener Kościecha jest spokojny o przygotowanie pozostałej części zespołu, która odbywa zajęcia indywidualne i przygotowuje się swoimi sprawdzonymi metodami. – Vadim Tarasenko wyleciał do Hiszpanii, gdzie ma treningi crossowe powiązane z rowerowymi. Wraca 17 lutego, lekko się przepakuje i jedzie z nami na obóz. Na co dzień intensywnie trenuje w Bydgoszczy pod okiem swojego trenera. Jest to doświadczony zawodnik i nie ma co go sprawdzać. Podobnie jest z Maxem Fricke, Jasonem Doyle’m czy Jaimonem Lidsey’em, tym bardziej, że oni startowali jeszcze w Australii. Doyle troszeczkę szybciej wrócił do Anglii, tam przygotowuje się indywidualnie. Max i Jaimon także już wracają. To doświadczeni zawodnicy i wiedzą jak się przygotować, o to najmniej się martwię.

Przed żółto-niebieskimi ważny okres podróży do hiszpańskiego kurortu Lloret de Mar, gdzie spędzą oni tydzień (19-26 lutego) we własnym gronie. Ten czas wykorzystają przede wszystkim na przedsezonową integrację. Do Hiszpanii uda się pierwszy zespół w komplecie: Max Fricke, Jason Doyle, Jaimon Lidsey, Vadim Tarasenko, Kacper Pludra, Kacper Łobodziński, Kevin Małkiewicz, Jan Przanowski oraz Kacper Warduliński pod czujnym okiem trenera Roberta Kościechy i fizjoterapeuty Piotra Lutowskiego. – 19 lutego wieczorem lecimy wieczorem z Gdańska do Barcelony. Później mamy drogę około godziny samochodem  do hotelu, gdzie będziemy przez tydzień. Cztery dni mamy wynajęte rowery, do tego dojdą inne treningi ogólnorozwojowe i wspólnych zajęć z drużyną, aby każdy się zintegrował, bardziej siebie poznał. Też chcę sprawdzić kondycję i wytrzymałość zawodników, ale też chodzi o to, aby wszyscy przed sezonem ze sobą potrenowali i spędzili ze sobą czas – wyjaśnił plan na przyszły tydzień trener GKM-u.

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
124+34
222+16
322-8
412+6
5220
622-24
710-4
820-20

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content