TAURON SEC zawita do Grudziądza! 20 lipca Indywidualne Mistrzostwa Europy na H4! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

TAURON SEC zawita do Grudziądza! 20 lipca Indywidualne Mistrzostwa Europy na H4!

Wielki żużel na H4! Mamy zaszczyt poinformować, że nasze miasto będzie gościć uczestników 2 rundy cyklu rywalizacji o Indywidualne Mistrzostwo Europy w sezonie 2024! 20 lipca TAURON Speedway Euro Championship w Grudziądzu!

– Cieszę się, że impreza tak dużego formatu zagości w Grudziądzu. W historii grudziądzkiego żużla nie organizowaliśmy zawodów większej rangi. Grudziądz w sezonie 2024 będzie stolicą europejskiego speedway’a. Poza walką w TAURON SEC zorganizujemy także Wielki Finał Drużynowych Mistrzostw Europy. Jesteśmy zadowoleni z tego, że nasze miasto i klub otrzymuje coraz większe żużlowe wydarzenia, dlatego chcemy podziękować firmie OneSport za zaufanie. Wierzę, że rywalizacja w europejskim czempionacie na Hallera 4 przyniesie wiele sportowych emocji i wrażeń dla fanów – mówi Marcin Murawski, Prezes GKM Grudziądz S.A.

Tytułu Indywidualnego Mistrza Europy z sezonu 2023 bronić będzie Mikkel Michelsen. Zwycięzca całego cyklu uzyska przepustkę do Speedway Grand Prix 2025. Oprócz Michelsena udział w SEC2024 zapewniony mają już Janusz Kołodziej, Leon Madsen, Patryk Dudek oraz Andrzej Lebiediew. Pozostałe miejsca uzupełnią zawodnicy, którzy powalczą o awans do finałów w eliminacjach, a także tzw. dzikie karty przyznawane przez organizatorów.

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
1817+124
2811-30
389+34
489+19
586-9
686-37
784-84
883-97

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
BETARD SPARTA Wrocław
FOGO Unia Leszno
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
EBUT.PL Stal Gorzów

Skip to content