NOWY SEZON, NOWA HISTORIA. Znamy skład i nowego trenera GKM2024! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

NOWY SEZON, NOWA HISTORIA. Znamy skład i nowego trenera GKM2024!

Skład GKM Grudziądz na sezon 2024 skompletowany! Na 10-lecie powrotu żółto-niebieskich do PGE Ekstraligi nasz klub reprezentować będzie dziewięciu zawodników, a drużyna przystąpi do rozgrywek z nowym menadżerem!

Pierwszym nowym nabytkiem grudziądzkiego klubu jest Jason Doyle. 38-letni Indywidualny Mistrz Świata z 2017 roku od lat jest czołowym żużlowcem na świecie. Australijczyk w poprzednich rozgrywkach startował w barwach Cellfast Wilków Krosno, jednak spadek krośnian do 1. Ligi Żużlowej spowodował, że doświadczony zawodnik był zmuszony do poszukiwań nowego pracodawcy w PGE Ekstralidze. Jego wybór padł na Grudziądz, który będzie jego jedenastym klubem w polskiej lidze.

Drugi zawodnik, który dołącza na sezon 2024 do GKM-u to Jaimon Lidsey. Rodak Doyle’a ma 24 lata i od początku swojej przygody ze startami w Polsce reprezentował barwy klubu z Leszna. Teraz w poszukiwaniu nowych wyzwań i zmiany klimatu w celu dalszego rozwoju utalentowany Australijczyk urodzony w Mildurze będzie zdobywać punkty dla naszej drużyny. Największym osiągnięciem w dotychczasowej karierze nowego nabytku żółto-niebieskich jest tytuł Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów z 2020 roku.

W naszej drużynie zostaje także lider – Max Fricke, który będzie trzecim australijskim żużlowcem w kadrze GKM2024! Nasz „Kangur” niemrawo rozpoczął sezon 2023, jednak już od czwartej rundy rozgrywek prezentował równą i stabilną dyspozycję, będąc niejednokrotnie zdecydowanym liderem. W 2024 roku Maxowi „odpadną” turnieje cyklu Grand Prix, dlatego też jeszcze z większą uwagą będzie chciał udowodnić swoją wartość w rozgrywkach PGE Ekstraligi. W poprzednim sezonie uzyskał rekordową w swojej karierze średnią biegową, co dało mu 12 miejsce wśród najskuteczniejszych, a jego potencjał sięga jeszcze wyżej.

Krajową formację seniorów GKM-u stworzą Vadim Tarasenko oraz Kacper Pludra. Pierwszy z nich dołączył do drużyny przed sezonem 2022, jednak blokada na starty Rosjan spowodowała, że stracił on cały rok i do ścigania wrócił w czwartej rundzie rozgrywek sezonu 2023 – już jako pełnoprawny krajowy zawodnik z polskim obywatelstwem. Od początku Vadim był wartością dodaną zespołu w swojej debiutanckiej kampanii w najlepszej lidze świata. 21-letni wychowanek leszczyńskiej Unii w „dorosły” świat żużla wkracza z kolei Kacper, który był czołowym juniorem w Polsce, a teraz przed nim wyzwanie, aby być zawodnikiem U24 w ekipie żółto-niebieskich.

Podstawowymi juniorami w sezonie 2024 będą: Kacper Łobodziński, Kevin Małkiewicz oraz Jan Przanowski. Będzie to pierwszy rok, w którym o sile formacji młodzieżowej naszego klubu w całości stanowić będą wychowankowie. Najbardziej doświadczonym będzie Kacper, który ma za sobą już cztery sezony startów w rozgrywkach ligowych – na poziomach PGE Ekstraligi oraz 2. Ligi Żużlowej. Po wypożyczeniu do Wrocławia wraca Kevin, który sezon 2023 zwieńczył srebrnym medalem Drużynowych Mistrzostw Polski, a także osiągnął indywidualne sukcesy, wygrywając cykl Nice Cup. Na swoją szansę ligowego debiutu czekać będzie Janek, dla którego największym dotychczasowym indywidualnym sukcesem w jego krótkiej przygodzie z żużlem jest awans i udział w finale Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Skład uzupełni Kacper Warduliński, który debiut w lidze zaliczył w barwach pilskiej Polonii. Cała czwórka była także członkami „srebrnej” ekipy w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów 2023.

Nowy sezon to także nowe rozdanie jeśli chodzi o opiekuna pierwszej drużyny. Funkcję menedżera obejmie Robert Kościecha, który na przestrzeni pięciu lat pracy na Hallera 4 „rozkręcił” szkolenie młodzieży. Teraz będzie miał okazję sprawdzić się w obu rolach – zarówno trenera seniorów, jak i juniorów. Przed „Kostkiem” duże wyzwanie i rola pogodzenia tych funkcji.

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
1612+94
269+54
356-16
454-12
554+9
653-30
763-77
841-22

Najbliższe mecze

KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ORLEN OIL MOTOR Lublin
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
BETARD SPARTA Wrocław

Skip to content