NOWY SEZON, NOWA HISTORIA. Znamy skład i nowego trenera GKM2024! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

NOWY SEZON, NOWA HISTORIA. Znamy skład i nowego trenera GKM2024!

Skład GKM Grudziądz na sezon 2024 skompletowany! Na 10-lecie powrotu żółto-niebieskich do PGE Ekstraligi nasz klub reprezentować będzie dziewięciu zawodników, a drużyna przystąpi do rozgrywek z nowym menadżerem!

Pierwszym nowym nabytkiem grudziądzkiego klubu jest Jason Doyle. 38-letni Indywidualny Mistrz Świata z 2017 roku od lat jest czołowym żużlowcem na świecie. Australijczyk w poprzednich rozgrywkach startował w barwach Cellfast Wilków Krosno, jednak spadek krośnian do 1. Ligi Żużlowej spowodował, że doświadczony zawodnik był zmuszony do poszukiwań nowego pracodawcy w PGE Ekstralidze. Jego wybór padł na Grudziądz, który będzie jego jedenastym klubem w polskiej lidze.

Drugi zawodnik, który dołącza na sezon 2024 do GKM-u to Jaimon Lidsey. Rodak Doyle’a ma 24 lata i od początku swojej przygody ze startami w Polsce reprezentował barwy klubu z Leszna. Teraz w poszukiwaniu nowych wyzwań i zmiany klimatu w celu dalszego rozwoju utalentowany Australijczyk urodzony w Mildurze będzie zdobywać punkty dla naszej drużyny. Największym osiągnięciem w dotychczasowej karierze nowego nabytku żółto-niebieskich jest tytuł Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów z 2020 roku.

W naszej drużynie zostaje także lider – Max Fricke, który będzie trzecim australijskim żużlowcem w kadrze GKM2024! Nasz „Kangur” niemrawo rozpoczął sezon 2023, jednak już od czwartej rundy rozgrywek prezentował równą i stabilną dyspozycję, będąc niejednokrotnie zdecydowanym liderem. W 2024 roku Maxowi „odpadną” turnieje cyklu Grand Prix, dlatego też jeszcze z większą uwagą będzie chciał udowodnić swoją wartość w rozgrywkach PGE Ekstraligi. W poprzednim sezonie uzyskał rekordową w swojej karierze średnią biegową, co dało mu 12 miejsce wśród najskuteczniejszych, a jego potencjał sięga jeszcze wyżej.

Krajową formację seniorów GKM-u stworzą Vadim Tarasenko oraz Kacper Pludra. Pierwszy z nich dołączył do drużyny przed sezonem 2022, jednak blokada na starty Rosjan spowodowała, że stracił on cały rok i do ścigania wrócił w czwartej rundzie rozgrywek sezonu 2023 – już jako pełnoprawny krajowy zawodnik z polskim obywatelstwem. Od początku Vadim był wartością dodaną zespołu w swojej debiutanckiej kampanii w najlepszej lidze świata. 21-letni wychowanek leszczyńskiej Unii w „dorosły” świat żużla wkracza z kolei Kacper, który był czołowym juniorem w Polsce, a teraz przed nim wyzwanie, aby być zawodnikiem U24 w ekipie żółto-niebieskich.

Podstawowymi juniorami w sezonie 2024 będą: Kacper Łobodziński, Kevin Małkiewicz oraz Jan Przanowski. Będzie to pierwszy rok, w którym o sile formacji młodzieżowej naszego klubu w całości stanowić będą wychowankowie. Najbardziej doświadczonym będzie Kacper, który ma za sobą już cztery sezony startów w rozgrywkach ligowych – na poziomach PGE Ekstraligi oraz 2. Ligi Żużlowej. Po wypożyczeniu do Wrocławia wraca Kevin, który sezon 2023 zwieńczył srebrnym medalem Drużynowych Mistrzostw Polski, a także osiągnął indywidualne sukcesy, wygrywając cykl Nice Cup. Na swoją szansę ligowego debiutu czekać będzie Janek, dla którego największym dotychczasowym indywidualnym sukcesem w jego krótkiej przygodzie z żużlem jest awans i udział w finale Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Skład uzupełni Kacper Warduliński, który debiut w lidze zaliczył w barwach pilskiej Polonii. Cała czwórka była także członkami „srebrnej” ekipy w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów 2023.

Nowy sezon to także nowe rozdanie jeśli chodzi o opiekuna pierwszej drużyny. Funkcję menedżera obejmie Robert Kościecha, który na przestrzeni pięciu lat pracy na Hallera 4 „rozkręcił” szkolenie młodzieży. Teraz będzie miał okazję sprawdzić się w obu rolach – zarówno trenera seniorów, jak i juniorów. Przed „Kostkiem” duże wyzwanie i rola pogodzenia tych funkcji.

Tabela PGE Ekstraligi

PozycjaDrużynaPunkty
130
228
320
418
515
611
710
87
Skip to content