Pięć pożegnań w GKM S.A.! Zaczynamy okres transferowy na sezon 2024! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Pięć pożegnań w GKM S.A.! Zaczynamy okres transferowy na sezon 2024!

31 października to ostatni dzień obowiązywania kontraktów czterech zawodników ZOOLESZCZ GKM Grudziądz. Już teraz wiemy, że umów z naszym klubem nie przedłużą: Nicki Pedersen, Frederik Jakobsen, Gleb Chugunov, a także wychowanek Wiktor Rafalski. Z Grudziądzem żegna się także trener Janusz Ślączka.

W sezonie 2020 do GKM-u dołączył Nicki Pedersen. Trzykrotny Indywidualny Mistrz Świata niejednokrotnie ratował grudziądzki klub z niemałych opresji, co roku będąc czołowym zawodnikiem żółto-niebieskich. Na przestrzeni czterech lat Duńczyk wziął udział w 48 meczach i 231 biegach, w których wywalczył 465 punktów oraz 14 bonusów. Nowym pracodawcą Nickiego będzie TEXOM Stal Rzeszów.

Przez dwa lata ZOOLESZCZ GKM reprezentował Frederik Jakobsen. Dla utalentowanego Duńczyka sezon 2023 nie był tak udany jak spodziewali się tego działacze, kibice oraz sam zawodnik, co oznaczało dla niego zejście ligę niżej. Frederik porozumiał się co do startów w drużynie z Ostrowa Wielkopolskiego. Dla żółto-niebieskich 25-letni żużlowiec zdobył 169 punktów i 26 bonusów w 133 biegach, biorąc udział w 28 spotkaniach.

Przed sezonem 2023 do grudziądzkiej ekipy dołączył Gleb Chugunov. Po problemach w kilku meczach Rosjanin z polskim paszportem „wskoczył” na oczekiwany przez wszystkich poziom i prezentował bardzo solidną jazdę. To było jednak nieco za mało, aby przekonać do siebie działaczy klubu i kolejny rok Gleb spędzi na zapleczu PGE Ekstraligi. Jego wybór padł na Ostrów, gdzie nadal będzie kolegą klubowym Frederika Jakobsena. 24-letni zawodnik dla GKM-u w 14 pojedynkach oraz 60 biegach wywalczył 78 punktów i 12 bonusów.

Po latach startów w GKM-ie z Grudziądzem żegna się także Wiktor Rafalski. Wychowanek naszego klubu zdecydował się na nową drogą kariery i od sezonu 2024 będzie reprezentował barwy TEXOM Stali Rzeszów. W grudziądzkim klubie osiągał on bardzo dobre wyniki w klasie 250cc, a swoją młodzieżową przygodę z żółto-niebieskimi zwieńczył srebrnym medalem Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w sezonie 2023.

Swoją misję w grudziądzkim klubie zakończył także Janusz Ślączka. Menadżer naszej drużyny poprowadził team w 42 spotkaniach, notując 10 zwycięstw i 5 remisów. Niejednokrotnie doświadczenie trenera było bezcenne i pomogło w utrzymaniu miejsca w najlepszej lidze świata, jaką jest PGE Ekstraliga.

Wszystkim wymienionym członkom naszego teamu DZIĘKUJEMY i życzymy powodzenia w dalszej drodze ich kariery! A o nowych twarzach w żółto-niebieskiej rodzinie GKM-u poinformujemy już w pierwszej połowie listopada. Nowe kontrakty na sezon 2024 w polskich ligach żużlowych można zawierać w oknie transferowym, które potrwa od 1 do 14 listopada.

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
124+34
222+16
322-8
412+6
5220
622-24
710-4
820-20

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content