DPE 250cc: Leszno najlepsze na H4, Gorzów ze złotem - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

DPE 250cc: Leszno najlepsze na H4, Gorzów ze złotem

W sobotnie wczesne popołudnie rozegrano 9 rundę Drużynowego Pucharu Ekstraligi w klasie 250cc. Na torze w Grudziądzu rywalizowało siedem ekip, z których najlepsi okazali się zawodnicy Gropex Unii Leszno. Na podium stanęli również ostrowianie i gorzowianie, którzy zajęli ex aequo drugą lokatę. Gospodarze nie spisali się najlepiej i zostali sklasyfikowani na siódmym miejscu.

Turniej na H4 był ostatnim w tym sezonie. Złoty medal wywalczyła Stal Gorzów, srebro dla drużyny z Leszno, a w klasyfikacji generalnej trzecie miejsce i brązowe „krążki” zdobyli nieobecni w Grudziądzu krośnianie.

Wyniki:

I. Gropex Unia Leszno – 23 pkt
7. Kacper Mania – 10 (3,2,3,2)
8. Maksymilian Kostera – 7+3 (2*,2*,2,1*)
9. Emil Konieczny – 6+2 (1*,3,u,2*)

II-III. TŻ Ostrovia Ostrów – 21 pkt
1. Nikodem Łuczak – 5+3 (1*,1*,1,2*)
2. Paweł Sitek – 11 (2,3,3,3)
3. Franciszek Dymowski – 5+1 (2,0,1,2*)

II-III. Stal Gorzów – 21 pkt
16. brak zawodnika
17. Denis Andrzejczak – 9+1 (2,2*,2,3)
18. Mikołaj Krok – 9+1 (3,3,1*,2)
27. Dominik Baryłka – 3 (0,0,1,2)

IV. Motor Lublin – 19 pkt
4. Karol Szmyd – 11 (3,3,3,2)
5. Szymon Wierzchowski – 7+1 (0,1*,3,3)
6. Julian Więckowski – 1 (0,1,0,0)

V. KS Toruń – 17 pkt
19. Bartosz Derek – 2+1 (0,0,1,1*)
20. Wiktor Jasiński – 11 (3,3,3,2)
21. Mikołaj Duchiński – 4+1 (1,1,2*,0)
28. Ksawery Słomski – NS

VI. Włókniarz Częstochowa – 14 pkt
13. Maksymilian Pawełczak – 9 (3,-,3,3)
14. Alan Ciurzyński – 3 (1,2,0,-)
15. Paweł Caban – 0 (0,0,0,-)
26. Dawid Rozpędek – 2 (1,1,0)

VII. GKM Grudziądz – 10 pkt
10. Kacper Szarszewski – 1 (1,-,w,-)
11. Kevin Iwański-Jaura – 3 (0,2,-,1)
12. Jonasz Żyta – 2+1 (2*,d,0,t)
25. Damian Miller – 4 (3,1,w)

Bieg po biegu:
1. Szmyd, Sitek, Łuczak, Wierzchowski
2. Mania, Kostera, Szarszewski, Iwański-Jaura
3. Pawełczak, Andrzejczak, Ciurzyński, Baryłka
4. Jasiński, Dymowski, Łuczak, Derek
5. Szmyd, Mania, Konieczny, Więckowski
6. Miller, Żyta, Rozpędek, Caban
7. Krok, Andrzejczak, Duchiński, Derek
8. Konieczny, Kostera, Łuczak, Dymowski
9. Szmyd, Iwański-Jaura, Więckowski, Żyta (d)
10. Jasiński, Ciurzyński, Duchiński, Caban
11. Sitek, Andrzejczak, Dymowski, Baryłka
12. Pawełczak, Szmyd, Wierzchowski, Ciurzyński
13. Krok, Kostera, Baryłka, Konieczny (u)
14. Jasiński, Duchiński, Miller, Żyta
15. Sitek, Dymowski, Rozpędek, Caban
16. Wierzchowski, Baryłka, Krok, Więckowski
17. Mania, Konieczny, Derek, Duchiński
18. Sitek, Łuczak, Iwański-Jaura, Szarszewski (w)
19. Wierzchowski, Jasiński, Derek, Więckowski
20. Pawełczak, Mania, Kostera, Rozpędek
21. Andrzejczak, Krok, Miller (w), Żyta (t)

wyniki za: sportowefakty.wp.pl

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
10--
20--
30--
40--
50--
60--
70--
80--

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
PLATINUM MOTOR Lublin
14 kwietnia 2024
ENEA FALUBAZ Zielona Góra
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
21 kwietnia 2024
BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno

Skip to content