Mateusz Szczepaniak wypożyczony do Abramczyk Polonii Bydgoszcz! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Mateusz Szczepaniak wypożyczony do Abramczyk Polonii Bydgoszcz!

Mateusz Szczepaniak drugą część sezonu 2023 spędzi na torach 1. Ligi Żużlowej. Zarząd GKM S.A. postanowił dać „zielone światło” dla zawodnika na poszukiwanie nowego klubu na zapleczu PGE Ekstraligi. W tym tygodniu wybór padł na Abramczyk Polonię Bydgoszcz i to właśnie w barwach „Gryfów” dokończy on obecne rozgrywki.

Mateusz w barwach ZOOLESZCZ GKM zaliczył jeden mecz – na inaugurację z TAURON Włókniarzem Częstochowa, w którym w trzech wyścigach wywalczył 2 punkty i bonus. W kolejnych meczach oczekiwał na swoją szansę, jednak nie przebił się do podstawowego składu żółto-niebieskich i obie strony postanowiły, że najlepszym rozwiązaniem będzie poszukanie większej ilości jazdy w niższej klasie rozgrywkowej.

– Dziękujemy Mateuszowi za zaangażowanie w okresie, w którym reprezentował nasz klub. Postanowiliśmy zgodzić się na jego wypożyczenie, aby dać mu możliwość startów w meczach ligowych. Nasz skład jest już wykrystalizowany i postawiliśmy na stałą piątkę seniorów. W ostatnich dniach wpłynęły do nas trzy oferty wypożyczenia z pierwszoligowych klubów dla Mateusza. Po przemyśleniach i analizach postanowiliśmy wyrazić zgodę na wypożyczenie do Abramczyk Polonii. Duży wpływ na taką decyzję miała osoba naszego sponsora Zbyszka Leszczyńskiego, który jest właśnie z Bydgoszczy i w przeszłości był sponsorem tytularnym bydgoskiej Polonii – powiedział prezes GKM S.A. Marcin Murawski.

Mateuszowi życzymy powodzenia w barwach Polonii, z którą powalczy o awans do PGE Ekstraligi!

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
1920+146
2911-52
389+34
489+19
597-31
697-41
796-80
895-75

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
BETARD SPARTA Wrocław
FOGO Unia Leszno
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
EBUT.PL Stal Gorzów
KS APATOR Toruń
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
4 sierpnia 2024

Skip to content