Vadim Tarasenko z licencją "Ż"! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Vadim Tarasenko z licencją „Ż”!

To, na co czekał od listopada 2021 roku stanie się już niedługo. Vadim Tarasenko w końcu będzie mógł zadebiutować w barwach ZOOLESZCZ GKM! W poniedziałek 24 kwietnia nasz zawodnik oficjalnie związał się kontraktem z grudziądzkim klubem, a dzień później pomyślnie przebrnął przez egzamin na licencję „Ż” w Poznaniu, uprawniający go do startu w rozgrywkach w Polsce.

Vadim trafił do Grudziądza przed sezonem 2022, jednak z powodu wybuchu wojny w Ukrainie władze rozgrywek zdecydowały się na radykalne kroki wobec rosyjskich żużlowców i zawiesiły ich w prawach do startów. Szansą dla Tarasenko był polski paszport, o który starał się od kiedy wypełnił wszystkie warunki państwowe do złożenia wniosku o obywatelstwo.

Na początku 2023 roku Vadim otrzymał polskie „papiery”, a zgodnie z regulaminem PZM musiał poczekać do pierwszego okna transferowego i oficjalnie związać się kontraktem z GKM-em. Tak też się stało i od dziś nic nie stoi na przeszkodzie, aby trener Janusz Ślączka brał go pod uwagę przy ustalaniu składu na mecze naszej drużyny w PGE Ekstralidze.

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
11124+146
21117-39
31115+46
41110-31
51110-31
6119-12
7119-72
8117-87

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
EBUT.PL Stal Gorzów
KS APATOR Toruń
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
4 sierpnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa

Skip to content