Vadim Tarasenko z licencją "Ż"! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Vadim Tarasenko z licencją „Ż”!

To, na co czekał od listopada 2021 roku stanie się już niedługo. Vadim Tarasenko w końcu będzie mógł zadebiutować w barwach ZOOLESZCZ GKM! W poniedziałek 24 kwietnia nasz zawodnik oficjalnie związał się kontraktem z grudziądzkim klubem, a dzień później pomyślnie przebrnął przez egzamin na licencję „Ż” w Poznaniu, uprawniający go do startu w rozgrywkach w Polsce.

Vadim trafił do Grudziądza przed sezonem 2022, jednak z powodu wybuchu wojny w Ukrainie władze rozgrywek zdecydowały się na radykalne kroki wobec rosyjskich żużlowców i zawiesiły ich w prawach do startów. Szansą dla Tarasenko był polski paszport, o który starał się od kiedy wypełnił wszystkie warunki państwowe do złożenia wniosku o obywatelstwo.

Na początku 2023 roku Vadim otrzymał polskie „papiery”, a zgodnie z regulaminem PZM musiał poczekać do pierwszego okna transferowego i oficjalnie związać się kontraktem z GKM-em. Tak też się stało i od dziś nic nie stoi na przeszkodzie, aby trener Janusz Ślączka brał go pod uwagę przy ustalaniu składu na mecze naszej drużyny w PGE Ekstralidze.

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
124+34
222+16
322-8
412+6
5220
622-24
710-4
820-20

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content