Seweryn Orgacki: "Dobijamy do brzegu i wkrótce będziemy gotowi" - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Seweryn Orgacki: „Dobijamy do brzegu i wkrótce będziemy gotowi”

Dla Seweryna Orgackiego 2023 rok będzie trzecim w „dorosłym” żużlu. Wychowanek GKM-u zadebiutował w meczach PGE Ekstraligi już w sezonie 2021, kiedy to zaliczył pięć spotkań na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Poprzednie rozgrywki spędził na podnoszeniu swoich umiejętności w U24 Ekstralidze i zawodach młodzieżowych.

Tam 17-letni junior ZOOLESZCZ GKM startował regularnie, zaliczając wszystkie możliwe zawody w sezonie 2022. Sam zawodnik nie jest jednak do końca zadowolony ze swojej dyspozycji. – Jeśli miałbym ocenić to myślę, że moją oceną będzie 3/10. Ten sezon był dla mnie bardzo słaby. Zarówno w mojej jeździe, jak i w sprawach mentalnych nie było tak jakbym tego oczekiwał. Mam nadzieję, że rok 2023 będzie nowym rozdziałem i poprawię swoje wyniki – mówi Seweryn Orgacki. – Najlepsze zawody w tym sezonie dla mnie to na pewno mecz U24 Ekstraligi w Grudziądzu przeciwko Motorowi Lublin. Tam zdobyłem 10 punktów w czterech biegach – dodał podopieczny trenera Roberta Kościechy.

Nad jakim elementem żużlowego rzemiosła musi najbardziej popracować Seweryn, aby stać się w nowym sezonie lepszym zawodnikiem? – To zależy zależy od dużej ilości rzeczy, które przyczyniają się do wyniku. Jest na to wiele składowych. Nie mam jeszcze wielkiego doświadczenia, dlatego najważniejsza jest duża ilość jazdy i treningów, aby móc pracować nad każdym elementem, czy to startem czy jazdą na dystansie. Muszę popracować nad wszystkim.

Juniorzy grudziądzkiego klubu już od grudnia przygotowują się do startu sezonu, uczęszczając m.in. do Stomil Training na treningi pod okiem trenera przygotowania fizycznego GKM-u. – W indywidualnym planie przygotowań mam zawsze dwa treningi dziennie od poniedziałku do piątku. We wtorek i czwartek spotykamy się z chłopakami u pana Grzegorza Jasińskiego. W sobotę masaże oraz sprawy mentalne z Marcinem Zygmuntem, a niedziela to dzień odpoczynku. Przygotowany fizycznie już teraz jestem bardzo dobrze. Sprzętowo brakuje troszeczkę rzeczy, ale już dobijamy do brzegu i wkrótce będziemy gotowi do wyjazdu na tor – mówi Seweryn.

Co jest celem Seweryna Orgackiego na sezon 2023? – Moim celem w nowym sezonie będzie jazda na równym, mam nadzieję, że wysokim poziomie, bez żadnych kontuzji i niepotrzebnego stresu.

Wykorzystując przerwę zimową nasz zawodnik bierze również udział w wielu akcjach charytatywnych. – Jest to bardzo miłe ze względu na to, że możemy pomóc ludziom i dzieciom. Zawsze kiedy jest okazja chętnie biorę udział w takich wydarzeniach. Bardzo cieszę, że mogę w tym wszystkim uczestniczyć i pomóc w jakimś stopniu potrzebującym, także czekam na kolejne akcje – powiedział wychowanek GKM-u.

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
1612+94
269+54
356-16
454-12
554+9
653-30
763-77
841-22

Najbliższe mecze

KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ORLEN OIL MOTOR Lublin
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
BETARD SPARTA Wrocław

Skip to content