Wiktor Rafalski: "Chcę żeby jazda na żużlu sprawiała mi radość" - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Wiktor Rafalski: „Chcę żeby jazda na żużlu sprawiała mi radość”

Dla Wiktora Rafalskiego sezon 2023 będzie drugim, w którym będzie miał okazję sprawdzić się w spotkaniach PGE Ekstraligi. 17-letni junior ZOOLESZCZ GKM podsumował 2022 rok i przedstawił swoje oczekiwania względem nadchodzących rozgrywek.

Jak „Wicio” ocenia sezon 2022? – Uważam, że były lepsze i gorsze momenty w tym sezonie, jak to zwykle bywa w żużlu. Jeśli miałbym ocenić ten sezon dla mnie w skali szkolnej to dałbym sobie 4. Najlepiej wspominam eliminacje do finału Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski w Pile, gdzie awansowałem z trzeciego miejsca. Najgorsze wspomnienie to chyba mecz U24 Ekstraligi w Częstochowie.

Wychowanek GKM-u cały czas pracuje nad tym, aby stawać się lepszym i eliminować ze swojej jazdy błędy. Pod tym względem pracuje z trenerami grudziądzkiej drużyny Robertem Kościechą oraz Januszem Ślączką. – Myślę, że nie jest to jeden lub dwa elementy, które muszę poprawić, tylko jest ich znacznie więcej. Ciężko jest mi przytoczyć któryś z nich, a na to pytanie najlepiej odpowiedzieli by moi trenerzy, którzy zdecydowanie wiedzą co muszę poprawić, żeby stawać się coraz lepszy. Ja staram się jak najlepiej wykonywać ich polecenia – mówi Rafalski.

Na koncie Wiktora jest już udział w trzech meczach najlepszej ligi świata. Debiut nastąpił 17 czerwca 2022 roku, kiedy to do Grudziądza przyjechała drużyna z Częstochowy. Później miał okazję zaprezentować się jeszcze na torach w Toruniu i Wrocławiu, zastępując w składzie Kacpra Łobodzińskiego. – Sama otoczka meczu w PGE Ekstralidze przywołuje masę stresu, adrenaliny oraz emocji, których myślę, że nie da się porównać do tych na zawodach młodzieżowych czy w U24 Ekstralidze. Można trochę o tym powiedzieć, że pod względem właśnie tej otoczki, którą tworzą kibice, kamery, zawodnicy oraz samo ściganie. To jest niebo, a ziemia – ocenia „Wicio”, który na pytanie: „Gdybyś miał taką możliwość to który dzień swojej kariery chciałbyś cofnąć i zacząć go jeszcze raz?” odpowiedział: – Wydaje mi się, że byłby to dzień meczu ligowego we Wrocławiu.

Juniorzy ZOOLESZCZ GKM rozpoczęli już przygotowania do sezonu 2023 pod czujnym okiem trenerów – Grzegorza Jasińskiego (przygotowanie fizyczne) oraz Marcina Zygmunta (trening mentalny). Nie inaczej jest u Wiktora, który wszedł w styczniu w kolejny etap pracy przedsezonowej. – Przygotowania zacząłem już od początku grudnia. Troszkę się one różnią od tych rok temu, ponieważ współpracuje z dwoma trenerami personalnymi cztery raz w tygodniu, dwa razy treningi cardio oraz współpracuję z psychologiem. Myślę, że pod względem fizycznym oraz sprzętowym jeszcze trochę pracy przede mną, ale na pierwsze treningi na torze będę w pełni gotowy.

Z jakimi celami i marzeniami wchodzi w 2023 rok Wiktor Rafalski? – W tym roku chcę przede wszystkim stać się lepszym zawodnikiem oraz żeby jazda na żużlu sprawiała mi radość. Jak to uda mi się zrealizować to wiem, że wtedy przyjdą też wyniki.

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
1817+124
289+34
379-46
489+19
586-9
686-37
784-84
873-81

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
BETARD SPARTA Wrocław
FOGO Unia Leszno
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
EBUT.PL Stal Gorzów

Skip to content