TOP5 2022: "Norbi Show" i wygrana w #GRUCZE - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

TOP5 2022: „Norbi Show” i wygrana w #GRUCZE

#MomentySezonu, czyli podsumowujemy 2022 rok. Wybraliśmy TOP5 momentów #GKM2022 w tegorocznych rozgrywkach PGE Ekstraligi.

Miejsce 2: „Norbi Show” i wygrana w #GRUCZE

Niemożliwe nie istnieje? Tak można nazwać to, co wydarzyło się 17 czerwca na H4. Wtedy to do mocno porozbijanej, przetrzebionej kontuzjami i urazami ekipy ZOOLESZCZ GKM przyjechali faworyzowani goście z Częstochowy. To był jednak dzień żółto-niebieskich, a przede wszystkim fenomenalnie dysponowanego Norberta Krakowiaka. „Norbi” wcielił się w prawdziwego lidera drużyny i niczym Nicki Pedersen na początku sezonu poprowadził drużynę do efektownej wygranej.

23-letni zawodnik na swoim koncie zapisał 17 punktów, notując najlepszy występ w karierze. Kroku dotrzymywali mu przede wszystkim Frederik Jakobsen i Kacper Pludra. O losach spotkania rozstrzygnął 14 wyścig, kiedy to duet Krakowiak – Pludra pokonał podwójnie Bartosza Smektałę i Jakuba Miśkowiaka, a dwa punkty zostały w Grudziądzu! Zwieńczeniem znakomitych zawodów był bieg numer 15, który został nominowany przez redakcję Canal+ do nagrody PGE Ekstraligi w kategorii „Wyścig Sezonu”.

 

Tabela PGE Ekstraligi

PozycjaDrużynaPunkty
112
28
36
46
56
65
74
81
Skip to content