TOP5 2022: Wygrana w #GRULES dla Nickiego - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

TOP5 2022: Wygrana w #GRULES dla Nickiego

#MomentySezonu, czyli podsumowujemy 2022 rok. Wybraliśmy TOP5 momentów #GKM2022 w tegorocznych rozgrywkach PGE Ekstraligi.

Miejsce 4: Wygrana w #GRULES z dedykacją dla Nickiego

5 czerwca do Grudziądza przyjechała drużyna FOGO Unii Leszno. Żółto-niebiescy po serii porażek chcieli przerwać złą passę, jednak w trzecim wyścigu otrzymali olbrzymi cios. Fatalny w skutkach upadek Nickiego Pedersena, poważna kontuzja Duńczyka, godzinna przerwa w zawodach i powrót do rywalizacji. Osłabieni brakiem cierpiącego lidera podopieczni Janusza Ślączki wznieśli się na wyżyny swoich możliwości i pokonali ekipę gości 50:40.

Pod nieobecność najskuteczniejszego zawodnika ZOOLESZCZ GKM przebudzili się krajowi seniorzy, a świetną robotę wykonali zawodnicy formacji U24 i młodzieżowcy. Pomimo „świeżej” kontuzji kolana kolejny dobry mecz na H4 zaliczył Norbert Krakowiak, a pierwszą „dwucyfrówkę” na torach PGE Ekstraligi w swojej karierze wywalczył Frederik Jakobsen. To właśnie ten duet rozstrzygnął o losach spotkania w 14 wyścigu.