Nicki Pedersen, Frederik Jakobsen i Norbert Krakowiak zostają w Grudziądzu! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Nicki Pedersen, Frederik Jakobsen i Norbert Krakowiak zostają w Grudziądzu!

Nie mogło być inaczej. Nicki Pedersen, Frederik Jakobsen i Norbert Krakowiak zostają w ZOOLESZCZ GKM Grudziądz! Za całą trójką udany sezon w PGE Ekstralidze i sporo momentów, które pozytywnie zapadły w pamięci grudziądzkich działaczy i kibiców, którzy nie wyobrażali sobie drużyny na następne rozgrywki bez tych zawodników.

Dla Nickiego Pedersena będzie to trzeci sezon z rzędu w Grudziądzu. Przed sezonem 2022 parafował on dwuletni kontrakt, jednak teraz związał się aneksem finansowym i kolejny rok będzie pełnił funkcję „przywódcy” żółto-niebieskich. Ten rok dla Duńczyka zakończył się zdecydowanie za wcześnie bardzo groźnym upadkiem i fatalną kontuzją podczas meczu z FOGO Unią Leszno. Na szczęście prawidłowo przebiegająca rehabilitacja pozwoli trzykrotnemu Indywidualnemu Mistrzowi Świata na kontynuację kariery i kolejny rok będzie cieszył swoją jazdą grudziądzkich fanów.

Frederik Jakobsen w sezonie 2022 oswoił się z PGE Ekstraligą po pobycie na zapleczu najlepszej ligi świata i zaliczył kilka świetnych występów. Dla Duńczyka nadchodzące rozgrywki będą pierwsze poza kategorią U-24, jednak sam zawodnik wiąże z nimi wielkie nadzieje. Potencjał młodego zawodnika dostrzegli grudziądzcy działacze i postanowili dać mu kolejną szansę na ekstraligowym poziomie. Jakobsen związał się z naszym klubem dwuletnim kontraktem na sezony 2023 i 2024!

Przed Norbertem Krakowiakiem – podobnie jak w przypadku Pedersena – trzeci rok spędzony w ZOOLESZCZ GKM. „Norbi” w 2022 wykonał kolejny krok do przodu w swojej karierze, a wszyscy pamiętają doskonały występ na H4 przeciwko ekipie z Częstochowy, kiedy to wychowanek Ostrovii Ostrów Wlkp. zgromadził aż 17 punktów i zapewnił żółto-niebieskim sensacyjną wygraną nad „Lwami”. Norbert swoimi występami zapracował również na powołanie do reprezentacji, z którą sięgnął po brązowy medal Mistrzostw Europy Par w duńskim Slangerup. Krakowiak będzie pełnił w GKM jednocześnie funkcję zawodnika do 24 lat oraz krajowego seniora, co umożliwia nowy regulamin rozgrywek.

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
148+62
246+6
345+8
444+14
543-8
643-43
742-17
841-22

Najbliższe mecze

EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń
KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ORLEN OIL MOTOR Lublin
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz

Skip to content