Mateusz Szczepaniak dołącza do drużyny ZOOLESZCZ GKM! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Mateusz Szczepaniak dołącza do drużyny ZOOLESZCZ GKM!

Odejście z grudziądzkiego klubu duetu Przemysław Pawlicki – Krzysztof Kasprzak spowodowało, że grudziądzcy działacze musieli rozejrzeć się na rynku transferowym za krajowym seniorem. Wybór padł na Mateusza Szczepaniaka, który został przedstawiony na piątkowej Gali GKM w Hotelu Rudnik.

Ostatnie dwa lata urodzony w Ostrowie Wielkopolskim 35-letni zawodnik spędził na torach eWinner 1. Ligi Żużlowej w barwach Wilków z Krosna. Doświadczony senior był jednym z głównych autorów awansu krośnian do PGE Ekstraligi. W najlepszej lidze świata ostatni raz startował w 2020 roku, kiedy to przywdziewał plastron ROW Rybnik, a jednym z jego najlepszych występów było spotkanie na grudziądzkim torze.

Mateusz w przeszłości osiągał duże sukcesy w kategorii juniorów. Na swoim koncie ma trzy medale Drużynowych Mistrzostw Polski z ekipą Włókniarza Częstochowa. W 2007 roku był członkiem „złotej” drużyny, która sięgnęła po Drużynowe Mistrzostwo Świata Juniorów. W kategorii seniorów niejednokrotnie docierał do finałowej rywalizacji w Indywidualnych Mistrzostwach Polski.

Mateusz – witamy w Grudziądzu!

Tabela PGE Ekstraligi

PozycjaDrużynaPunkty
130
228
320
418
515
611
710
87
Skip to content