Nowa trybuna dla osób niepełnosprawnych na H4? Ostatnie dni głosowania w Grudziądzkim Budżecie Obywatelskim! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Nowa trybuna dla osób niepełnosprawnych na H4? Ostatnie dni głosowania w Grudziądzkim Budżecie Obywatelskim!

Trwa głosowanie w kolejnej edycji Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego. Jednym ze zgłoszonych projektów jest zadanie zakładające budowę trybuny dla osób niepełnosprawnych oraz toalet na stadionie przy Hallera 4.

Miasto Grudziądz, realizując ustawowy obowiązek, co roku rezerwuje spore kwoty w ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego. Do 30 września można głosować na wybrane projekty zamieszczone na stronie https://grudziadz.budzet-obywatelski.org/. Głosować mogą mieszkańcy naszego miasta, co istotne – niezależnie od wieku. Jedno z zadań dotyczy rozbudowy infrastruktury na stadionie w Parku Miejskim. – To druga próba zrealizowania tej inwestycji. W poprzedniej edycji niestety nie udało się znaleźć grupie zadań wybranych do realizacji. Liczę, że tym razem mieszkańcy, a w szczególności kibice, staną na wysokości zadania – mówi Kamil Rychlicki, autor projektu zakładającego budowę trybuny oraz toalet na stadionie żużlowym. – Stadion przy Hallera 4 z każdym rokiem wygląda coraz lepiej. Tym razem to mieszkańcy mogą dołożyć cegiełkę do poprawy komfortu oglądania zawodów, szczególnie dla osób niepełnosprawnych – dodaje.

Projekt, który, w przypadku wybrania go przez mieszkańców, zostanie zrealizowany w 2023 roku zakłada budowę trybuny ze specjalnym przeznaczeniem dla osób niepełnosprawnych, ale także i toalet. – Postanowiłem wykorzystać miejsce, które naturalnie stworzy się w poziomie terenu i umieściłem w tym miejscu toalety z prawdziwego zdarzenia, które na pewno poprawią komfort oglądania kibiców – mówi Kamil Rychlicki.

Co ważne, podczas imprez odbywających się na stadionie, trybuna będzie bezpłatnie udostępniona osobom niepełnosprawnym oraz ich opiekunom. – Takie są wymagania Budżetu Obywatelskiego i takie są również ustalenia z prezesem Marcinem Murawskim. Osoby niepełnosprawne będą mogły korzystać z tej trybuny całkowicie bezpłatnie – mówi autor projektu.

Planowana wartość inwestycji to 300.000zł. Głosowanie w Grudziądzkim Budżecie Obywatelskim potrwa do 30 września 2022 roku, a ostateczne wyniki poznamy do 14 października. Wybrane przez mieszkańców zadania znajdą się w budżecie miasta na rok 2023.

Jak oddać głos w GBO?
1. Wejdź na stronę https://grudziadz.budzet-obywatelski.org/
2. Podaj swoje dane.
3. W zadaniach ogólnomiejskich wybierz projekt nr 14 – „Budowa trybuny dla osób niepełnosprawnych oraz toalet na stadionie żużlowym”.
4. Potwierdź swój wybór wpisując kod otrzymany w wiadomości SMS.

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
11021+140
21014-45
31013+40
41010-25
5109-6
6109-25
7108-68
8105-91

Najbliższe mecze

FOGO Unia Leszno
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
EBUT.PL Stal Gorzów
KS APATOR Toruń
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
4 sierpnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa

Skip to content