Speedway Ligaen: 12+4 Jakobsena w Fjelsted - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Speedway Ligaen: 12+4 Jakobsena w Fjelsted

W środę rozegrano zaległe spotkanie duńskiej SpeedwayLigaen. Udział w nim wzięli dwaj reprezentanci żółto-niebieskich – Frederik Jakobsen i Chris Waennerstrom. Indywidualnie zdecydowanie lepiej spisał się ten pierwszy, który na własnym torze wywalczył dla Team Fjelsted 12 punktów i 4 bonusy. 3 „oczka” dla zespołu z Esbjerg zdobył zawodnik ekipy GKM U24, jednak to on mógł cieszyć się z wygranej drużyny 44:40.

Wyniki:

Esbjerg Vikings – 44 pkt
1. Grzegorz Zengota – 12 (2,0,3,3,1,3)
2. Niels Kristian Iversen – 15+1 (3,3,3,1,3,2*)
3. Jonas Jeppesen – 7 (0,3,3,0,1,0)
4. Claus Vissing – 7+1 (2*,0,0,2,0,3)
5. Chris Waennerstrom – 3 (1,1,0,1)

Team Fjelsted – 40 pkt
1. Frederik Jakobsen – 12+4 (3,1*,1*,2*,2*,2,1)
2. Patryk Wojdyło – 2 (0,2,0,-,w)
3. Peter Kildemand – 11 (1,2,2,3,3,0)
4. Kasper Andersen – 11+1 (1,1*,2,3,2,2)
5. Stian Vithen – 4+1 (0,2,1,0,1*)

Bieg po biegu:
1. Jakobsen, Zengota, Kildemand, Jeppesen – 4:2 – (4:2)
2. Iversen, Vissing, Andersen, Wojdyło – 1:5 – (5:7)
3. Jeppesen, Kildemand, Waennerstrom, Vithen – 2:4 – (7:11)
4. Iversen, Wojdyło, Jakobsen, Zengota – 3:3 – (10:14)
5. Jeppesen, Kildemand, Andersen, Vissing – 3:3 – (13:17)
6. Iversen, Vithen, Waennerstrom, Wojdyło – 2:4 – (15:21)
7. Zengota, Andersen, Jakobsen, Vissing – 3:3 – (18:24)
8. Kildemand, Jakobsen, Iversen, Jeppesen – 5:1 – (23:25)
9. Andersen, Vissing, Vithen, Waennerstrom – 4:2 – (27:27)
10. Zengota, Andersen, Jeppesen, Vithen – 2:4 – (29:31)
11. Kildemand, Jakobsen, Waennerstrom, Vissing – 5:1 – (34:32)
12. Iversen, Jakobsen, Zengota, Wojdyło (w) – 2:4 – (36:36)
13. Vissing, Andersen, Vithen, Jeppesen – 3:3 – (39:39)
14. Zengota, Iversen, Jakobsen, Kildemand – 1:5 – (40:44)

wyniki za: sportowefakty.wp.pl

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
10--
20--
30--
40--
50--
60--
70--
80--

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
PLATINUM MOTOR Lublin
14 kwietnia 2024
ENEA FALUBAZ Zielona Góra
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
21 kwietnia 2024
BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno

Skip to content