Czas na Derby #TORGRU! Motoarena znów będzie żółto-niebieska? - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Czas na Derby #TORGRU! Motoarena znów będzie żółto-niebieska?

Czy będzie powtórka sprzed niemal 3 lat i żółto-niebiescy „przejmą” Motoarenę zarówno na trybunach, jak i na torze? To okaże się już dziś! Czas na Derby, czas na rewanż za porażkę w pierwszym spotkaniu derbowym w tym roku na H4 – 44:46. O rewanż będzie jednak piekielnie trudno i nie chodzi tutaj wcale o „piekielne” temperatury jakie w ostatnich dniach towarzyszą nam w naszym województwie.

Drużyna ZOOLESZCZ GKM z pewnością będzie mogła liczyć na wsparcie sporej rzeszy własnych kibiców. Ostatni raz przed czasami „covidowymi” 28 czerwca 2019 roku toruńska Motoarena przeżyła prawdziwy „najazd” grudziądzkich fanów. Wtedy też za znakomitym dopingiem poszedł wynik sportowy i nasz team pokonał „Anioły” 46:44, wprawiając w euforię sektor gości. Teraz o wynik sportowy może być dużo trudniej, głównie ze względu sporych osłabień w składzie podopiecznych Janusza Ślączki.

Na Motoarenie zabraknie oczywiście Nickiego Pedersena, zdecydowanego lidera GKM-u. Bez Duńczyka nasz zespół musiał radzić sobie już w trzech meczach i… wywalczył 5 „oczek” meczowych – 3 na FOGO Unii Leszno i w ostatni piątek na własnym torze z Zielona-energia.com Włókniarzem Częstochowa. W zestawieniu żółto-niebieskich brakuje także Kacpra Łobodzińskiego. Dotychczas podstawowy junior zmaga się z urazem barku. Od początku sezonu jest także stosowane zastępstwo zawodnika za zawieszonego Vadima Tarasenkę. Tak spore osłabienia wymuszają na reszcie zespołu maksymalną koncentrację i skuteczność, aby drużyna mogła odnosić sukcesy i przedłużać swoje nadzieje na awans do 6-zespołowej fazy play-off.

W Toruniu zobaczymy Przemysława Pawlickiego, który również zmaga się z urazem barku. Mimo doskwierającego bólu kapitan ZOOLESZCZ GKM wziął udział w starciu z częstochowianami i dorzucił ważne punkty. Teraz po intensywnej codziennej rehabilitacji zawodnik ponownie zdecydował, że wspomoże swój zespół w derbowym starciu, a na Motoarenie niejednokrotnie notował świetne występy. Po raz pierwszy w PGE Ekstralidze pojawi się również Emil Breum Ankersen. Świetnie spisujący się 20-letni Duńczyk w rozgrywkach U24 Ekstraligi został potwierdzony do startów i na toruńskim torze zaliczy swój debiut w najlepszej lidze świata.

Zapraszamy wszystkich kibiców na trybuny do Torunia, aby wspierać głośnym dopingiem żółto-niebieskich! Kasy Motoareny zostaną otwarte od godziny 18:00, a cena wejściówki na sektor gości to 60 złotych. Start meczu zaplanowano na godzinę 20:30, a dla osób, które nie mogą wybrać się na Derby – transmisja w ELEVEN SPORTS 1.

Awizowane składy:

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
1. Krzysztof Kasprzak
2. Kacper Warduliński
3. Frederik Jakobsen
4. Przemysław Pawlicki
5. Zastępstwo zawodnika
6. Kacper Pludra
7. Wiktor Rafalski

For Nature Solutions Apator Toruń
9. Jack Holder
10. Robert Lambert
11. Paweł Przedpełski
12. Zastępstwo zawodnika
13. Patryk Dudek
14. Denis Zieliński
15. Krzysztof Lewandowski

 

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
10--
20--
30--
40--
50--
60--
70--
80--

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
ORLEN OIL MOTOR Lublin
14 kwietnia 2024
ENEA FALUBAZ Zielona Góra
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
21 kwietnia 2024
BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno

Skip to content