Derby w rozgrywkach U24 Ekstraligi już we wtorek na H4 - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Derby w rozgrywkach U24 Ekstraligi już we wtorek na H4

Przed nami historyczne, pierwsze derbowe starcie w U24 Ekstralidze. Już we wtorek 24 maja w ramach V rundy tych rozgrywek ekipa GKM-u Grudziądz podejmie KS Toruń. Awizowane składy obu ekip zapowiadają, że na H4 powinniśmy obserwować ciekawe widowisko, a na torze nie zabraknie zdolnych zawodników zarówno krajowych, jak i tych zagranicznych.

Spotkania żółto-niebieskich w rozgrywkach U24 Ekstraligi są bardzo wyrównane. Dość powiedzieć, że oprócz inauguracji w Ostrowie (40:46), trzy pozostałe mecze rozstrzygały się w ostatnich wyścigach. Podopieczni Roberta Kempińskiego pokonali WTS Spartę Wrocław 45:44, zremisowali w Lublinie z Motorem 45:45, a w ostatni wtorek ulegli u siebie Stali Gorzów 44:45. GKM zajmuje piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 3 „oczek”. We wtorkowe popołudnie drużynę wzmocni Norbert Krakowiak, któremu przyda się dodatkowy start po nieudanych występach w PGE Ekstralidze. Sztab szkoleniowy gospodarzy stawia ponownie na duet obcokrajowców Emil Breum Ankersen – Jason Edwards.

Torunianie po pięciu rozegranych kolejkach są wiceliderem tabeli. Do składu po kontuzji powrócił Krzysztof Lewandowski – najskuteczniejszy krajowy junior „Aniołów”. Ekipa z Motoareny dysponuje mocną formacją zagraniczną, którą tworzą utalentowani: Zach Cook z Australii, Jordan Palin z Wielkiej Brytanii i dwójka Duńczyków – Emil Portner i Bastian Pedersen.

Start wtorkowego meczu o godzinie 17:00. Wstęp na stadion będzie bezpłatny. Bramy stadionu otwarte od godziny 16:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!

KS Toruń 
1. Zach Cook
2. Emil Portner
3. Krzysztof Lewandowski
4. Bastian Pedersen
5. Jordan Palin
6. Denis Zieliński
7. Karol Żupiński

GKM Grudziądz 
9. Kacper Pludra
10. Jason Edwards
11. Norbert Krakowiak
12. Seweryn Orgacki
13. Emil Breum Ankersen
14. Kacper Łobodziński
15. Wiktor Rafalski

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
10--
20--
30--
40--
50--
60--
70--
80--

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
PLATINUM MOTOR Lublin
14 kwietnia 2024
ENEA FALUBAZ Zielona Góra
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
21 kwietnia 2024
BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno

Skip to content