SpeedwayLigaen: Udane występy Jakobsena i Pedersena - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

SpeedwayLigaen: Udane występy Jakobsena i Pedersena

W środę rozegrano drugą rundę duńskiej SpeedwayLigaen, w których zobaczyliśmy czterech reprezentantów grudziądzkiego klubu. Dwóch z podstawowego składu – Frederika Jakobsena i Nickiego Pedersena, a także dwóch z drużyny U24 – Rasmusa Pedersena oraz Emila Breuma. Oto podsumowanie występów żółto-niebieskich.

Frederik Jakobsen poprowadził Team Fjelsted do wygranej na własnym torze z Region Varde Elitesport 45:39. Nasz Duńczyk zapisał na swoim koncie 13 punktów w sześciu startach. Rasmus Pedersen pojawił się na torze czterokrotnie i uzbierał 2 „oczka”.

Wyniki:

Region Varde Elitesport – 39 pkt
1. Timo Lahti – 12+2 (2,1*,2,3,1*,2,1)
2. Tim Soerensen – 13+1 (2,2,w,2,2*,2,3)
3. Antonio Lindbaeck – 1 (0,1,0,0,-)
4. Keynan Rew – 4 (0,1,0,3,0)
5. Bastian Borke – 9+2 (3,2,2*,1,1*)

Team Fjelsted – 45 pkt
1. Andrzej Lebiediew – 14 (3,0,3,3,3,2)
2. Frederik Jakobsen – 13 (3,3,3,1,0,3)
3. Hans Andersen – 10+2 (1,2,2*,3,2*,0)
4. Kasper Andersen – 6 (1,3,1,1,0,0)
5. Rasmus Pedersen – 2 (0,1,0,1)

Bieg po biegu:
1. (57,60) Lebiediew, Lahti, Andersen, Lindbaeck – 4:2 – (4:2)
2. (58,10) Jakobsen, Soerensen, Andersen, Rew – 4:2 – (8:4)
3. (58,90) Borke, Andersen, Lindbaeck, Pedersen – 2:4 – (10:8)
4. (58,10) Jakobsen, Soerensen, Lahti, Lebiediew – 3:3 – (13:11)
5. (58,80) Andersen, Andersen, Rew, Lindbaeck – 5:1 – (18:12)
6. (60,30) Jakobsen, Borke, Pedersen, Soerensen (w) – 4:2 – (22:14)
7. (58,90) Lebiediew, Lahti, Andersen, Rew – 4:2 – (26:16)
8. (59,40) Andersen, Soerensen, Jakobsen, Lindbaeck – 4:2 – (30:18)
9. (60,00) Rew, Borke, Andersen, Pedersen – 1:5 – (31:23)
10. (58,40) Lahti, Soerensen, Pedersen, Andersen – 1:5 – (32:28)
11. (59,30) Lebiediew, Andersen, Borke, Rew – 5:1 – (37:29)
12. (59,20) Lebiediew, Soerensen, Lahti, Jakobsen – 3:3 – (40:32)
13. (58,70) Jakobsen, Lahti, Borke, Andersen – 3:3 – (43:35)
14. (59,20) Soerensen, Lebiediew, Lahti, Andersen – 2:4 – (45:39)

Środowego wieczoru nie będzie dobrze wspominał Emil Breum, który wywalczył 2 punkty i bonus w czterech startach dla ekipy z Esbjerg, która uległa na wyjeździe w Grindsted zespołowi GSK Liga 39:45.

Wyniki:

Esbjerg Vikings – 39 pkt
1. Niels Kristian Iversen – 10+2 (2,2,3,2*,1*,0)
2. Matias Nielsen – 9 (2,0,1,2,2,2)
3. Jonas Jeppesen – 13+1 (0,3,3,1*,3,3)
4. Esben Hjerrild – 5+1 (1*,1,0,2,1,0)
5. Emil Breum – 2+1 (2*,0,d,0)

GSK Liga – 45 pkt
9. Kenneth Bjerre – 15+1 (3,3,1*,3,3,2)
10. Patrick Hansen – 9+1 (3,1,2*,0,0,3)
11. Francis Gusts – 8+2 (1,1,0,3,2*,1*)
12. Kevin Juhl Pedersen – 9 (0,2,2,3,1,1)
13. Emil Poertner – 4 (w,3,1,0)

Bieg po biegu:
1. (56,40) Bjerre, Iversen, Gusts, Jeppesen – 4:2 – (4:2)
2. (56,50) Hansen, Nielsen, Hjerrild, Pedersen – 3:3 – (7:5)
3. (58,00) Jeppesen, Breum, Gusts, Poertner (w) – 1:5 – (8:10)
4. (58,60) Bjerre, Iversen, Hansen, Nielsen – 4:2 – (12:12)
5. (57,00) Jeppesen, Pedersen, Hjerrild, Gusts – 2:4 – (14:16)
6. (58,20) Poertner, Hansen, Nielsen, Breum – 5:1 – (19:17)
7. (57,70) Iversen, Pedersen, Bjerre, Hjerrild – 3:3 – (22:20)
8. (58,00) Gusts, Nielsen, Jeppesen, Hansen – 3:3 – (25:23)
9. (57,70) Pedersen, Hjerrild, Poertner, Breum (d) – 4:2 – (29:25)
10. (58,50) Jeppesen, Iversen, Pedersen, Poertner – 1:5 – (30:30)
11. (57,50) Bjerre, Gusts, Hjerrild, Breum – 5:1 – (35:31)
12. (57,90) Bjerre, Nielsen, Iversen, Hansen – 3:3 – (38:34)
13. (58,70) Hansen, Nielsen, Pedersen, Hjerrild – 4:2 – (42:36)
14. (58,40) Jeppesen, Bjerre, Gusts, Iversen – 3:3 – (45:39)

Nicki Pedersen był liderem Holsted Tigers. 14+1 punktów lidera ZOOLESZCZ GKM dało gospodarzom wygraną nad Slangerup Speedway 44:36.

Wyniki:

Slangerup Speedway – 36 pkt
1. Mikkel Michelsen – 16 (3,3,2,3,3,2,w)
2. Andreas Lyager – 9+1 (3,0,1,2,0,1*,2)
3. Jonas Seifert-Salk – 8 (0,2,3,0,u,3)
4. Kenneth Hansen – 2+1 (2*,0,-,ns,-)
5. Silas Hoegh – 1+1 (1*,0,0,u,-)

Holsted Tigers – 44 pkt
1. Nicki Pedersen – 14+1 (2,1*,3,2,3,3)
2. Rene Bach – 9 (1,2,3,1,0,2)
3. Rasmus Jensen – 11+2 (1*,3,2,3,1*,1)
4. Lasse Bjerre – 8+2 (0,1*,1,3,2,1*)
5. Marius Nielsen – 2+1 (0,2*,w,ns)

Bieg po biegu:
1. (57,30) Michelsen, Pedersen, Jensen, Seifert-Salk – 3:3 – (3:3)
2. (57,30) Lyager, Hansen, Bach, Bjerre – 1:5 – (4:8)
3. (58,00) Jensen, Seifert-Salk, Hoegh, Nielsen – 3:3 – (7:11)
4. (57,40) Michelsen, Bach, Pedersen, Lyager – 3:3 – (10:14)
5. (57,80) Seifert-Salk, Jensen, Bjerre, Hansen – 3:3 – (13:17)
6. (58,50) Bach, Nielsen, Lyager, Hoegh – 5:1 – (18:18)
7. (58,00) Pedersen, Michelsen, Bjerre, Hoegh – 4:2 – (22:20)
8. (58,50) Jensen, Lyager, Bach, Seifert-Salk – 4:2 – (26:22)
9. (–,–) Bjerre, Hansen (ns), Hoegh (u), Nielsen (w) – 3:0 – (29:22)
10. (59,00) Michelsen, Bjerre, Nielsen (ns), Seifert-Salk (u) – 2:3 – (31:25)
11. (57,80) Michelsen, Pedersen, Jensen, Lyager – 3:3 – (34:28)
12. (58.50) Pedersen, Michelsen, Lyager, Bach – 3:3 – (37:31)
13. (58,10) Seifert-Salk, Bach, Bjerre – 3:3 – (40:34)
14. (58,90) Pedersen, Lyager, Jensen, Michelsen (w) – 4:2 – (44:36)

wyniki za: sportowefakty.wp.pl

Tabela PGE Ekstraligi

PozycjaDrużynaPunkty
110
27
37
44
54
64
74
80