SpeedwayLigaen: Udane występy Jakobsena i Pedersena - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

SpeedwayLigaen: Udane występy Jakobsena i Pedersena

W środę rozegrano drugą rundę duńskiej SpeedwayLigaen, w których zobaczyliśmy czterech reprezentantów grudziądzkiego klubu. Dwóch z podstawowego składu – Frederika Jakobsena i Nickiego Pedersena, a także dwóch z drużyny U24 – Rasmusa Pedersena oraz Emila Breuma. Oto podsumowanie występów żółto-niebieskich.

Frederik Jakobsen poprowadził Team Fjelsted do wygranej na własnym torze z Region Varde Elitesport 45:39. Nasz Duńczyk zapisał na swoim koncie 13 punktów w sześciu startach. Rasmus Pedersen pojawił się na torze czterokrotnie i uzbierał 2 „oczka”.

Wyniki:

Region Varde Elitesport – 39 pkt
1. Timo Lahti – 12+2 (2,1*,2,3,1*,2,1)
2. Tim Soerensen – 13+1 (2,2,w,2,2*,2,3)
3. Antonio Lindbaeck – 1 (0,1,0,0,-)
4. Keynan Rew – 4 (0,1,0,3,0)
5. Bastian Borke – 9+2 (3,2,2*,1,1*)

Team Fjelsted – 45 pkt
1. Andrzej Lebiediew – 14 (3,0,3,3,3,2)
2. Frederik Jakobsen – 13 (3,3,3,1,0,3)
3. Hans Andersen – 10+2 (1,2,2*,3,2*,0)
4. Kasper Andersen – 6 (1,3,1,1,0,0)
5. Rasmus Pedersen – 2 (0,1,0,1)

Bieg po biegu:
1. (57,60) Lebiediew, Lahti, Andersen, Lindbaeck – 4:2 – (4:2)
2. (58,10) Jakobsen, Soerensen, Andersen, Rew – 4:2 – (8:4)
3. (58,90) Borke, Andersen, Lindbaeck, Pedersen – 2:4 – (10:8)
4. (58,10) Jakobsen, Soerensen, Lahti, Lebiediew – 3:3 – (13:11)
5. (58,80) Andersen, Andersen, Rew, Lindbaeck – 5:1 – (18:12)
6. (60,30) Jakobsen, Borke, Pedersen, Soerensen (w) – 4:2 – (22:14)
7. (58,90) Lebiediew, Lahti, Andersen, Rew – 4:2 – (26:16)
8. (59,40) Andersen, Soerensen, Jakobsen, Lindbaeck – 4:2 – (30:18)
9. (60,00) Rew, Borke, Andersen, Pedersen – 1:5 – (31:23)
10. (58,40) Lahti, Soerensen, Pedersen, Andersen – 1:5 – (32:28)
11. (59,30) Lebiediew, Andersen, Borke, Rew – 5:1 – (37:29)
12. (59,20) Lebiediew, Soerensen, Lahti, Jakobsen – 3:3 – (40:32)
13. (58,70) Jakobsen, Lahti, Borke, Andersen – 3:3 – (43:35)
14. (59,20) Soerensen, Lebiediew, Lahti, Andersen – 2:4 – (45:39)

Środowego wieczoru nie będzie dobrze wspominał Emil Breum, który wywalczył 2 punkty i bonus w czterech startach dla ekipy z Esbjerg, która uległa na wyjeździe w Grindsted zespołowi GSK Liga 39:45.

Wyniki:

Esbjerg Vikings – 39 pkt
1. Niels Kristian Iversen – 10+2 (2,2,3,2*,1*,0)
2. Matias Nielsen – 9 (2,0,1,2,2,2)
3. Jonas Jeppesen – 13+1 (0,3,3,1*,3,3)
4. Esben Hjerrild – 5+1 (1*,1,0,2,1,0)
5. Emil Breum – 2+1 (2*,0,d,0)

GSK Liga – 45 pkt
9. Kenneth Bjerre – 15+1 (3,3,1*,3,3,2)
10. Patrick Hansen – 9+1 (3,1,2*,0,0,3)
11. Francis Gusts – 8+2 (1,1,0,3,2*,1*)
12. Kevin Juhl Pedersen – 9 (0,2,2,3,1,1)
13. Emil Poertner – 4 (w,3,1,0)

Bieg po biegu:
1. (56,40) Bjerre, Iversen, Gusts, Jeppesen – 4:2 – (4:2)
2. (56,50) Hansen, Nielsen, Hjerrild, Pedersen – 3:3 – (7:5)
3. (58,00) Jeppesen, Breum, Gusts, Poertner (w) – 1:5 – (8:10)
4. (58,60) Bjerre, Iversen, Hansen, Nielsen – 4:2 – (12:12)
5. (57,00) Jeppesen, Pedersen, Hjerrild, Gusts – 2:4 – (14:16)
6. (58,20) Poertner, Hansen, Nielsen, Breum – 5:1 – (19:17)
7. (57,70) Iversen, Pedersen, Bjerre, Hjerrild – 3:3 – (22:20)
8. (58,00) Gusts, Nielsen, Jeppesen, Hansen – 3:3 – (25:23)
9. (57,70) Pedersen, Hjerrild, Poertner, Breum (d) – 4:2 – (29:25)
10. (58,50) Jeppesen, Iversen, Pedersen, Poertner – 1:5 – (30:30)
11. (57,50) Bjerre, Gusts, Hjerrild, Breum – 5:1 – (35:31)
12. (57,90) Bjerre, Nielsen, Iversen, Hansen – 3:3 – (38:34)
13. (58,70) Hansen, Nielsen, Pedersen, Hjerrild – 4:2 – (42:36)
14. (58,40) Jeppesen, Bjerre, Gusts, Iversen – 3:3 – (45:39)

Nicki Pedersen był liderem Holsted Tigers. 14+1 punktów lidera ZOOLESZCZ GKM dało gospodarzom wygraną nad Slangerup Speedway 44:36.

Wyniki:

Slangerup Speedway – 36 pkt
1. Mikkel Michelsen – 16 (3,3,2,3,3,2,w)
2. Andreas Lyager – 9+1 (3,0,1,2,0,1*,2)
3. Jonas Seifert-Salk – 8 (0,2,3,0,u,3)
4. Kenneth Hansen – 2+1 (2*,0,-,ns,-)
5. Silas Hoegh – 1+1 (1*,0,0,u,-)

Holsted Tigers – 44 pkt
1. Nicki Pedersen – 14+1 (2,1*,3,2,3,3)
2. Rene Bach – 9 (1,2,3,1,0,2)
3. Rasmus Jensen – 11+2 (1*,3,2,3,1*,1)
4. Lasse Bjerre – 8+2 (0,1*,1,3,2,1*)
5. Marius Nielsen – 2+1 (0,2*,w,ns)

Bieg po biegu:
1. (57,30) Michelsen, Pedersen, Jensen, Seifert-Salk – 3:3 – (3:3)
2. (57,30) Lyager, Hansen, Bach, Bjerre – 1:5 – (4:8)
3. (58,00) Jensen, Seifert-Salk, Hoegh, Nielsen – 3:3 – (7:11)
4. (57,40) Michelsen, Bach, Pedersen, Lyager – 3:3 – (10:14)
5. (57,80) Seifert-Salk, Jensen, Bjerre, Hansen – 3:3 – (13:17)
6. (58,50) Bach, Nielsen, Lyager, Hoegh – 5:1 – (18:18)
7. (58,00) Pedersen, Michelsen, Bjerre, Hoegh – 4:2 – (22:20)
8. (58,50) Jensen, Lyager, Bach, Seifert-Salk – 4:2 – (26:22)
9. (–,–) Bjerre, Hansen (ns), Hoegh (u), Nielsen (w) – 3:0 – (29:22)
10. (59,00) Michelsen, Bjerre, Nielsen (ns), Seifert-Salk (u) – 2:3 – (31:25)
11. (57,80) Michelsen, Pedersen, Jensen, Lyager – 3:3 – (34:28)
12. (58.50) Pedersen, Michelsen, Lyager, Bach – 3:3 – (37:31)
13. (58,10) Seifert-Salk, Bach, Bjerre – 3:3 – (40:34)
14. (58,90) Pedersen, Lyager, Jensen, Michelsen (w) – 4:2 – (44:36)

wyniki za: sportowefakty.wp.pl

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
10--
20--
30--
40--
50--
60--
70--
80--

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
PLATINUM MOTOR Lublin
14 kwietnia 2024
ENEA FALUBAZ Zielona Góra
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
21 kwietnia 2024
BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno

Skip to content