#LUBGRU, czyli starcie niepokonanych na terenie wicemistrza - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

#LUBGRU, czyli starcie niepokonanych na terenie wicemistrza

ZOOLESZCZ GKM rozpoczął sezon od wyjazdowego pojedynku z beniaminkiem PGE Ekstraligi. Wygrał. Potem poprzeczka zawędrowała jeszcze wyżej, ponieważ na H4 zawitał Mistrz Polski. To zadanie również zaliczyli za dwa punkty meczowe. Teraz na drodze żółto-niebieskich stają doskonale dysponowani w tym roku wicemistrzowie Polski. W piątek mecz w Lublinie!

Motor na inaugurację wygrał w Gorzowie 46:44, po czym w drugiej rundzie rozgrywek zmierzył się u siebie z ekipą z Częstochowy, pokonując „Lwy” 47:43. Wygrane z dwoma pretendentami uznawanymi przed sezonem do walki o złoty medal muszą robić wrażenie i są potwierdzeniem, że lubelska ekipa pomimo straty Grigorija Laguty jest bardzo mocna. Duży wpływ na drużynę ma powracający do żużla po rocznym zawieszeniu Maksym Drabik. 24-letni zawodnik był liderem „Koziołków” w ostatnim spotkaniu inkasując aż 16 punktów. Dokładając do tego równą formację seniorów, jak i jedną z najlepszych par juniorskich w osobach Wiktora Lamparta i Mateusza Cierniaka można być pewnym, że na ZOOLESZCZ GKM czeka w piątkowy wieczór bardzo mocny i kompletny team.

Żółto-niebiescy są liderem PGE Ekstraligi i mecz w Lublinie może być prawdziwym sprawdzianem ich siły. Lubelski tor w ostatnich latach nie należał do ulubionych terenów naszych zawodników, a problemy z punktowaniem na wysokim poziomie mieli również liderzy w talii trenera Janusza Ślączki, czyli Nicki Pedersen i Przemysław Pawlicki. Ich obecna dyspozycja daje jednak nadzieję, że piątkowym występem przełamią się na stadionie przy Alejach Zygmuntowskich. Ten mecz może także więcej powiedzieć o dyspozycji pozostałej części zespołu, z których najlepszą wydaje się prezentują Norbert Krakowiak oraz Kacper Pludra.

Kibice wybierający się z Grudziądza na spotkanie w Lublinie mogą nabywać wejściówki na sektor gości na stronie internetowej TUTAJ! Zachęcamy do wsparcia naszej drużyny z wysokości trybun, a jeśli ktoś nie wybiera się do stolicy województwa lubelskiego to pozostaje mu transmisja w ELEVEN Sports 1 od godziny 17:30.

Awizowane składy:

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
1. Nicki Pedersen
2. Krzysztof Kasprzak
3. Frederik Jakobsen
4. Przemysław Pawlicki
5. Zastępstwo zawodnika
6. Kacper Pludra
7. Kacper Łobodziński

Motor Lublin
9. Jarosław Hampel
10. Mateusz Tudzież
11. Maksym Drabik
12. Zastępstwo zawodnika
13. Mikkel Michelsen
14. Wiktor Lampart
15. Mateusz Cierniak

Pierwszy bieg: godz. 18:00

Sędzia zawodów: Michał Sasień
Komisarz toru: Paweł Stangret
Komisarz techniczny: Ryszard Walus

 

 

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
11124+146
21117-39
31115+46
41110-31
51110-31
6119-12
7119-72
8117-87

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
EBUT.PL Stal Gorzów
KS APATOR Toruń
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
4 sierpnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa

Skip to content