ZOOLESZCZ GKM z brązowym medalem MPPK! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

ZOOLESZCZ GKM z brązowym medalem MPPK!

Czwarty medal w historii grudziądzkiego żużla w Mistrzostwach Polski Par Klubowych! W niedzielę na torze w Poznaniu żółto-niebiescy w składzie Nicki Pedersen – Przemysław Pawlicki i rezerwowy Krzysztof Kasprzak sięgnęli po brązowy krążek ZOOLESZCZ MPPK! Największy udział w tym sukcesie miał Pawlicki, który swoją skuteczną jazdą dał wyścig dodatkowy o srebro z FOGO Unią Leszno. Tam jednak musiał uznać wyższość swojego młodszego brata i grudziądzanie stanęli na najniższym stopniu podium. Złoto wywalczył Motor Lublin.

Turniej już po pierwszym wyścigu zakończył Pedersen, którego do końca zawodów zastępował Kasprzak. „KK” po przeciętnym początku przebudził się na końcówkę dzielnie wspierając dobrze dysponowanego Pawlickiego w walce o medal.

Wyniki:

I Motor Lublin – 23 pkt
9. Mikkel Michelsen – 8 (w,1,-,1,3,3)
10. Wiktor Lampart – 0 (-,-,0,-,-,-)
19. Dominik Kubera – 15+2 (3,3,2,3,2*,2*)

II Fogo Unia Leszno – 21+3 pkt
3. Jason Doyle – 5+1 (3,2*,-,-,-,-)
4. Janusz Kołodziej – 7 (-,-,1,0,3,3)
16. Piotr Pawlicki – 9+1 (0,3,2,2,0,2*) +3

III ZOOLESZCZ GKM Grudziądz – 21+2 pkt
7. Nicki Pedersen – 2+1 (2*,-,-,-,-,-)
8. Przemysław Pawlicki – 14+1 (3,2,3,2,2,2*) +2
18. Krzysztof Kasprzak – 5+2 (0,d,1*,1*,3)

IV Moje Bermudy Stal Gorzów – 20 pkt
13. Bartosz Zmarzlik – 16 (3,3,3,3,3,1)
14. Martin Vaculik – 3+1 (0,2*,1,-,-,-)
21. Szymon Woźniak – 1 (0,1,0)

V Arged Malesa Ostrów – 18 pkt
1.
2. Chris Holder – 11+2 (1*,2,3,2*,0,3)
15. Tomasz Gapiński – 7 (2,1,0,3,1,0)

VI Betard Sparta Wrocław – 12 pkt
5. Maciej Janowski – 6 (0,1,-,3,2,-)
6. Tai Woffinden – 4 (1,-,2,1,-,d)
17. Gleb Czugunow – 2 (0,1,0,1)

VII WUPRINŻ PSŻ Poznań – 10 pkt
11. Rune Holta – 0 (t,w,0,-,-,0)
12. Kacper Gomólski – 9 (2,1,1,2,2,1)
20. Jonas Seifert-Salk – 1 (t,1)

Bieg po biegu:
1. (66,03) Doyle, Gapiński, Holder, Pi. Pawlicki (Ostrovia – Unia 3:3)
2. (65,40) Pr. Pawlicki, Pedersen, Woffinden, Janowski (Sparta – GKM 1:5)
3. (64,61) Kubera, Gomólski, Michelsen (w/2x), Holta (t) (Motor – PSŻ 3:2)
4. (64,53) Zmarzlik, Holder, Gapiński, Vaculik (Stal – Ostrovia 3:3)
5. (65,25) Pi. Pawlicki, Doyle, Janowski, Czugunow (Unia – Sparta 5:1)
6. (64,83) Kubera, Pr. Pawlicki, Michelsen, Kasprzak (GKM – Motor 2:4)
7. (65,53) Zmarzlik, Vaculik, Gomólski, Holta (w/2ost) (Stal – PSŻ 5:1)
8. (65,78) Holder, Woffinden, Czugunow, Gapiński (Ostrovia – Sparta 3:3)
9. (65,91) Pr. Pawlicki, Pi. Pawlicki, Kołodziej, Kasprzak (d4) (GKM – Unia 3:3)
10. (65,09) Zmarzlik, Kubera, Vaculik, Lampart (Motor – Stal 2:4)
11. (65,50) Gapiński, Holder, Gomólski, Holta (PSŻ – Ostrovia 1:5)
12. (65,84) Kubera, Pi. Pawlicki, Michelsen, Kołodziej (Unia – Motor 2:4)
13. (65,13) Janowski, Gomólski, Woffinden, Seifert-Salk (t) (Sparta – PSŻ 4:2)
14. (64,97) Zmarzlik, Pr. Pawlicki, Kasprzak, Woźniak (Stal – GKM 3:3)
15. (65,00) Michelsen, Kubera, Gapiński, Holder (Ostrovia – Motor 1:5)
16. (66,12) Kołodziej, Gomólski, Seifert-Salk, Pi. Pawlicki (PSŻ – Unia 3:3)
17. (65,09) Zmarzlik, Janowski, Woźniak, Czugunow (Sparta – Stal 2:4)
18. (65,84) Holder, Pr. Pawlicki, Kasprzak, Gapiński (GKM – Ostrovia 3:3)
19. (65,28) Kołodziej, Pi. Pawlicki, Zmarzlik, Woźniak (Unia – Stal 5:1)
20. (65,75) Michelsen, Kubera, Czugunow, Woffinden (d4) (Motor – Sparta 5:1)
21. (66,53) Kasprzak, Pr. Pawlicki, Gomólski, Holta (PSŻ – GKM 1:5)

Bieg dodatkowy o 2. miejsce:
22. (65,40) Pi. Pawlicki, Pr. Pawlicki (GKM – Unia 2:3)

wyniki za: sportowefakty.wp.pl

Tabela PGE Ekstraligi

PozycjaDrużynaPunkty
110
27
37
44
54
64
74
80