Przemysław Pawlicki: Każdy mecz jest lepszy niż trening w pojedynkę - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Przemysław Pawlicki: Każdy mecz jest lepszy niż trening w pojedynkę

W piątek na torze przy Hallera 4 żółto-niebiescy rozegrali pierwsze z kilku zaplanowanych przed sezonem spotkań towarzyskich. Zawodnicy ZOOLESZ GKM Grudziądz bez większych problemów pokonali drużynę Zdunek Wybrzeża Gdańsk 54:24. Prędkością imponował między innymi Przemysław Pawlicki. – W końcu startowaliśmy w czwórkę spod taśmy na dystansie czterech okrążeń, więc musi być fajnie – powiedział po meczu kapitan gospodarzy w rozmowie z gkm.grudziadz.net.

Drużyna prowadzona przez menedżera Eryka Jóźwiaka nie postawiła gospodarzom zbyt wysoko poprzeczki, co z pewnością nie jest ułatwieniem w wyciągnięciu odpowiednich wniosków przed sezonem, ale Pawlicki chwalił sobie możliwość sprawdzenia się na tle przeciwnika. – Dzisiaj wszyscy zawodnicy mają dostęp do porównywalnych silników. Może rywal nie był ekstraligowy, ale każdy mecz na pewno jest lepszy niż trening w pojedynkę – powiedział. Sprawdzenie się spod taśmy w czwórkę na pewno więcej nam dało – dodał podopieczny Janusza Ślączki.

Piątkowe spotkanie na stadionie w Parku Miejskim to kolejny, po indywidualnych treningach, z etapów przygotowań do sezonu. Przemysław Pawlicki jest zadowolony ze swoich silników, jednak przyznaje, że przed nim jeszcze sporo pracy. – Sprzętu jest jeszcze trochę do sprawdzenia. W tym spotkaniu używałem jednych jednostek, w kolejnych meczach chcę spróbować innych motocykli – mówił Przemek. – To jest dobry czas, aby wybrać te, na których będę się najlepiej czuł i na których będę rozwijał największe prędkości. Na razie spokojnie jeździmy. Tych sparingów ma być jeszcze kilka, a my korzystamy z dobrej pogody i możliwości ścigania się – zakończył.

Rozmawiał: Kamil Rychlicki

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
124+34
222+16
322-8
412+6
5220
622-24
710-4
820-20

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content