Rosjanie i Białorusini wykluczeni z polskich rozgrywek - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Rosjanie i Białorusini wykluczeni z polskich rozgrywek

Polski Związek Motorowy podjął decyzje dotyczące udziału zawodników z Rosji i Białorusi w rozgrywkach w polskim motorsporcie, spowodowane wojną w Ukrainie i agresją wojsk rosyjskich, wspieranych przez państwo białoruskie. Decyzje te oznaczają brak możliwości występów w zawodach na polskich torach reprezentanta ZOOLESZCZ GKM – Vadima Tarasenko.

Oświadczenie PZM:

W związku z bezprawną zbrojną inwazją Rosji na terytorium Ukrainy, jak również wobec faktu, że ta brutalna napaść wspierana jest przez państwo białoruskie Polski Związek Motorowy wyklucza aż do odwołania zawodników rosyjskich oraz białoruskich z udziału we współzawodnictwie sportowym w sportach motorowych organizowanym na terytorium Polski .  Wyklucza się również reprezentacje tych krajów z udziału w zawodach sportowych rozgrywanych w Polsce.

Ponadto zawodnikom z licencją Polskiego Związku Motorowego zakazuje się startów w zawodach organizowanych na terenie Federacji Rosyjskiej oraz na terenie Republiki Białoruskiej.

Wierzymy, że w obliczu zbrodniczych działań Federacji Rosyjskiej wspieranych przez Republikę Białoruską konieczne jest podjęcie zdecydowanych kroków, które pokażą stanowczy sprzeciw wobec agresji obu tych państw.

Tabela PGE Ekstraligi

PozycjaDrużynaPunkty
130
228
320
418
515
611
710
87
Skip to content