Kacper Łobodziński, Wiktor Rafalski i Seweryn Orgacki z kontraktami na starty w PGE Ekstralidze! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Kacper Łobodziński, Wiktor Rafalski i Seweryn Orgacki z kontraktami na starty w PGE Ekstralidze!

Po skompletowaniu kadry seniorów na sezon 2022 przyszedł czas na kompletowanie formacji juniorskiej. Kontraktami na starty w PGE Ekstralidze w barwach ZOOLESZCZ GKM związali się trzej podopieczni trenera Roberta Kościechy wychowankowie grudziądzkiego klubu – Kacper Łobodziński, Wiktor Rafalski oraz Seweryn Orgacki.

Cała trójka zbierała dotąd doświadczenia głównie w zawodach młodzieżowych, gdzie niejednokrotnie notowali dobre występy. Teraz przyszedł czas, aby stanąć przed szansą wywalczenia stałego miejsca w ekstraligowej drużynie. Dla Kacpra i Seweryna nie będzie to pierwsze spotkanie z najlepszą ligą świata. 17-letni Łobodziński miał okazję zaprezentować się w trzech meczach sezonu 2020. Minione rozgrywki spędził na wypożyczeniu w drugoligowym OK Bedmet Kolejarzu Opole. Z kolei 16-letni Orgacki w tegorocznych rozgrywkach pojawił się w składzie grudziądzkiej drużyn pięciokrotnie. Fazę play-off spędził na wypożyczeniu w eWinner 1. Lidze Żużlowej, gdzie reprezentował barwy Cellfast Wilków Krosno.

Absolutnym ligowym debiutantem będzie Rafalski, który dopiero 2 grudnia tego roku skończy 16 lat. Oznacza to, że od tego dnia będzie uprawniony do startów w meczach ligowych i do dyspozycji trenera Janusza Ślączki. Dotychczas swoje niemałe możliwości mógł prezentować jedynie w zawodach juniorskich, gdzie m.in. był bliski awansu do finału Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski, a wraz z Mateuszem Bartkowiakem wywalczył awans do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych.

Naszym młodym zawodnikom życzymy jak najlepszych wyników w nowym sezonie i jak najwięcej punktów dla drużyny ZOOLESZCZ GKM!

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
10--
20--
30--
40--
50--
60--
70--
80--

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
ORLEN OIL MOTOR Lublin
14 kwietnia 2024
ENEA FALUBAZ Zielona Góra
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
21 kwietnia 2024
BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno

Skip to content