Kacper Łobodziński, Wiktor Rafalski i Seweryn Orgacki z kontraktami na starty w PGE Ekstralidze! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Kacper Łobodziński, Wiktor Rafalski i Seweryn Orgacki z kontraktami na starty w PGE Ekstralidze!

Po skompletowaniu kadry seniorów na sezon 2022 przyszedł czas na kompletowanie formacji juniorskiej. Kontraktami na starty w PGE Ekstralidze w barwach ZOOLESZCZ GKM związali się trzej podopieczni trenera Roberta Kościechy wychowankowie grudziądzkiego klubu – Kacper Łobodziński, Wiktor Rafalski oraz Seweryn Orgacki.

Cała trójka zbierała dotąd doświadczenia głównie w zawodach młodzieżowych, gdzie niejednokrotnie notowali dobre występy. Teraz przyszedł czas, aby stanąć przed szansą wywalczenia stałego miejsca w ekstraligowej drużynie. Dla Kacpra i Seweryna nie będzie to pierwsze spotkanie z najlepszą ligą świata. 17-letni Łobodziński miał okazję zaprezentować się w trzech meczach sezonu 2020. Minione rozgrywki spędził na wypożyczeniu w drugoligowym OK Bedmet Kolejarzu Opole. Z kolei 16-letni Orgacki w tegorocznych rozgrywkach pojawił się w składzie grudziądzkiej drużyn pięciokrotnie. Fazę play-off spędził na wypożyczeniu w eWinner 1. Lidze Żużlowej, gdzie reprezentował barwy Cellfast Wilków Krosno.

Absolutnym ligowym debiutantem będzie Rafalski, który dopiero 2 grudnia tego roku skończy 16 lat. Oznacza to, że od tego dnia będzie uprawniony do startów w meczach ligowych i do dyspozycji trenera Janusza Ślączki. Dotychczas swoje niemałe możliwości mógł prezentować jedynie w zawodach juniorskich, gdzie m.in. był bliski awansu do finału Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski, a wraz z Mateuszem Bartkowiakem wywalczył awans do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych.

Naszym młodym zawodnikom życzymy jak najlepszych wyników w nowym sezonie i jak najwięcej punktów dla drużyny ZOOLESZCZ GKM!

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
11021+140
21014-45
31013+40
41010-25
5109-6
6109-25
7108-68
8105-91

Najbliższe mecze

FOGO Unia Leszno
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
EBUT.PL Stal Gorzów
KS APATOR Toruń
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
4 sierpnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa

Skip to content