Oficjalnie: Vadim Tarasenko zawodnikiem ZOOLESZCZ GKM Grudziądz! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Oficjalnie: Vadim Tarasenko zawodnikiem ZOOLESZCZ GKM Grudziądz!

Vadim Tarasenko został w poniedziałek nowym zawodnikiem drużyny ZOOLESZCZ GKM Grudziądz na sezon 2022. 27-letni reprezentant Rosji zadebiutuje na torach PGE Ekstraligi w żółto-niebieskich barwach, gdzie oficjalnie parafował roczny kontrakt. Jest to drugi nowy nabytek naszego klubu. Wcześniej umową związał się duński zawodnik U-24 – Frederik Jakobsen.

Rosjanin w minionych rozgrywkach był wiodącą postacią Abramczyk Polonii Bydgoszcz na torach eWinner 1. Ligi Żużlowej. Ogromny potencjał zawodnika dostrzegli działacze ZOOLESZCZ GKM-u i zdecydowali się, że to właśnie on zajmie miejsce w przyszłorocznym składzie drużyny Duńczyka Kennetha Bjerre, który powędrował w odwrotnym kierunku.

Dla Tarasenko, który prywatnie jest siostrzeńcem aktualnego Indywidualnego Mistrza Świata i byłego zawodnika GKM-u Artema Laguty, będzie to jego debiut w najlepszej lidze świata. Na zapleczu PGE Ekstraligi w tym sezonie osiągnął trzecią średnią równą 2,219 pkt/bieg. Jego dobre występy zaowocowały udziałem w rundzie Grand Prix w rosyjskim Togliatii jako zawodnik z dziką kartą. Vadim sprawdził się także w ekstraligowej stawce podczas dwóch turniejów indywidualnych. W bydgoskim Kryterium Asów zajął drugie miejsce, a także zwyciężył w Memoriale im. Edwarda Jancarza w Gorzowie.

Nowemu zawodnikowi ZOOLESZCZ GKM życzymy jak najlepszych występów w naszej drużynie!

 

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
1612+94
269+54
356-16
454-12
554+9
653-30
763-77
841-22

Najbliższe mecze

KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ORLEN OIL MOTOR Lublin
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
BETARD SPARTA Wrocław

Skip to content