Oficjalnie: Vadim Tarasenko zawodnikiem ZOOLESZCZ GKM Grudziądz! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Oficjalnie: Vadim Tarasenko zawodnikiem ZOOLESZCZ GKM Grudziądz!

Vadim Tarasenko został w poniedziałek nowym zawodnikiem drużyny ZOOLESZCZ GKM Grudziądz na sezon 2022. 27-letni reprezentant Rosji zadebiutuje na torach PGE Ekstraligi w żółto-niebieskich barwach, gdzie oficjalnie parafował roczny kontrakt. Jest to drugi nowy nabytek naszego klubu. Wcześniej umową związał się duński zawodnik U-24 – Frederik Jakobsen.

Rosjanin w minionych rozgrywkach był wiodącą postacią Abramczyk Polonii Bydgoszcz na torach eWinner 1. Ligi Żużlowej. Ogromny potencjał zawodnika dostrzegli działacze ZOOLESZCZ GKM-u i zdecydowali się, że to właśnie on zajmie miejsce w przyszłorocznym składzie drużyny Duńczyka Kennetha Bjerre, który powędrował w odwrotnym kierunku.

Dla Tarasenko, który prywatnie jest siostrzeńcem aktualnego Indywidualnego Mistrza Świata i byłego zawodnika GKM-u Artema Laguty, będzie to jego debiut w najlepszej lidze świata. Na zapleczu PGE Ekstraligi w tym sezonie osiągnął trzecią średnią równą 2,219 pkt/bieg. Jego dobre występy zaowocowały udziałem w rundzie Grand Prix w rosyjskim Togliatii jako zawodnik z dziką kartą. Vadim sprawdził się także w ekstraligowej stawce podczas dwóch turniejów indywidualnych. W bydgoskim Kryterium Asów zajął drugie miejsce, a także zwyciężył w Memoriale im. Edwarda Jancarza w Gorzowie.

Nowemu zawodnikowi ZOOLESZCZ GKM życzymy jak najlepszych występów w naszej drużynie!

 

Tabela PGE Ekstraligi

PozycjaDrużynaPunkty
130
228
320
418
515
611
710
87
Skip to content