Oficjalnie: Frederik Jakobsen w ZOOLESZCZ GKM Grudziądz! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Oficjalnie: Frederik Jakobsen w ZOOLESZCZ GKM Grudziądz!

Czwartek przyniósł nam kolejny kontrakt na sezon 2022. Już podczas sobotniej Gali GKM S.A. zaprezentowano nowego zawodnika, który zasili drużynę prowadzoną przez Janusza Ślączkę. Nowym zawodnikiem ZOOLESZCZ GKM Grudziądz został Frederik Jakobsen, który związał się dziś z grudziądzkim klubem roczną umową.

23-letni Duńczyk ostatnie lata spędził w drużynie Aforti Startu Gniezno, gdzie był jedną z czołowych postaci wśród zawodników U-24 eWinner 1. Ligi Żużlowej. To nie pierwsza przygoda Jakobsena z naszym klubem. W sezonie 2021 był on zakontraktowany jako „gość”, jednak wobec obowiązujących przepisów sztab szkoleniowy GKM-u ani razu nie mógł skorzystać z usług utalentowanego Duńczyka. Teraz startować będzie on w żółto-niebieskich barwach jako pełnoprawny zawodnik.

Rok 2021 zakończył ze średnią 1,859 pkt/bieg i był 22 zawodnikiem na zapleczu PGE Ekstraligi. To jeden z najzdolniejszych duńskich żużlowców młodego pokolenia. Już w sezonie 2019 otrzymał szansę startu w najlepszej lidze świata od gorzowskiej Stali. Teraz wraca do niej z dużo większym doświadczeniem, aby ponownie sprawdzić swoje możliwości jako zawodnik U-24.

Nowemu zawodnikowi ZOOLESZCZ GKM życzymy jak najlepszych występów w naszej drużynie. Velkommen Frederik!

 

 

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
124+34
222+16
322-8
412+6
5220
622-24
710-4
820-20

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content