Vadim Tarasenko i Frederik Jakobsen nowymi zawodnikami ZOOLESZCZ GKM Grudziądz! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Vadim Tarasenko i Frederik Jakobsen nowymi zawodnikami ZOOLESZCZ GKM Grudziądz!

Podczas uroczystej Gali GKM S.A. w Hotelu Rudnik ogłoszono nazwiska dwóch zawodników, którzy uzgodnili warunki kontraktu z naszym klubem i będą reprezentować żółto-niebieskie barwy w sezonie 2022. Miło nam poinformować, że działacze naszego klubu doszli do porozumienia z Vadimem Tarasenko oraz Frederikiem Jakobsenem! Obaj zwiążą się rocznymi kontraktami w zbliżającym się listopadowym oknie transferowym, które startuje 1 listopada.

Rosjanin w minionych rozgrywkach był wiodącą postacią Polonii Bydgoszcz na torach eWinner 1. Ligi Żużlowej. Ogromny potencjał Vadima Tarasenko zauważyli działacze ZOOLESZCZ GKM-u i zdecydowali się, że to właśnie on zajmie miejsce w przyszłorocznym składzie drużyny Duńczyka Kennetha Bjerre. Tarasenko ma 27 lat i będzie to jego debiut w najlepszej lidze świata. Na zapleczu PGE Ekstraligi w tym sezonie osiągnął trzecią średnią równą 2,219 pkt/bieg. Jego dobre występy zaowocowały udziałem w rundzie Grand Prix w rosyjskim Togliatii jako zawodnik z dziką kartą. Vadim sprawdził się także w ekstraligowej stawce podczas dwóch turniejów indywidualnych. W bydgoskim Kryterium Asów zajął drugie miejsce, a także zwyciężył w Memoriale im. Edwarda Jancarza w Gorzowie.

Drugim nowym żużlowcem w Grudziądzu będzie Frederik Jakobsen, który w sezonie 2022 nadal może pełnić funkcję zawodnika U-24. 23-letni Duńczyk ostatnie lata spędził w ekipie Startu Gniezno. Rok 2021 zakończył ze średnią 1,859 pkt/bieg i był 22 zawodnikiem w klasyfikacji eWinner 1. Ligi Żużlowej. To jeden z najzdolniejszych duńskich żużlowców młodego pokolenia. Już w sezonie 2019 otrzymał szansę startu w PGE Ekstralidze od gorzowskiej Stali. Teraz przyszedł dla niego czas, aby z już nieco większym doświadczeniem ponownie sprawdzić swoje możliwości z najlepszymi zawodnikami na świecie.

Vadim, Frederik – witamy w Grudziądzu!

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
1817+124
2811-30
389+34
489+19
586-9
686-37
784-84
883-97

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
BETARD SPARTA Wrocław
FOGO Unia Leszno
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
EBUT.PL Stal Gorzów

Skip to content