Nicki Pedersen poznał ostateczny werdykt DMU - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Nicki Pedersen poznał ostateczny werdykt DMU

Nicki Pedersen poznał ostateczny werdykt duńskiej federacji DMU w sprawie jego zachowania podczas półfinałowych zawodów Pucharu Metal Speedway League. Duńczyk został ukarany 4 miesiącami dyskwalifikacji w zawieszeniu oraz grzywną 15 tysięcy koron duńskich.

Przypomnijmy, że sprawa dotyczy nieprawidłowego zachowania wobec sędziego zawodów podczas półfinałowego turnieju Pucharu Metal Speedway League. Już na początku lipca licencja Pedersena została zawieszona do dnia 5 stycznia, jednak jego odwołanie do Duńskiej Konfederacji Sportu zostało rozpatrzone w trybie pilnym pozytywnie, przez co lider ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM mógł brać udział w kolejnych zawodach. DMU po raz kolejny zajęła się sprawą, a wydany werdykt w dniu 10 sierpnia mówił o tym, że zawodnik ma zakaz startów na okres czterech miesięcy – do 10 grudnia 2021 roku. Na szczęście ponowne odwołanie do najwyższych instytucji apelacyjnych w Danii przyniosło pozytywny efekt i zawodnik wziął udział w decydującym o losach klubu spotkaniu z ELTROX Włókniarzem Częstochowa. Teraz przyszedł czas na zamknięcie sprawy i ostateczną decyzję DMU.

Werdykt ten oznacza, że nasz zawodnik w spokoju może przygotowywać się do sezonu 2022. Już w listopadowym oknie transferowym będzie mógł bez przeszkód podpisać nowy kontrakt z GKM S.A. i trzeci rok z rzędu reprezentować żółto-niebieskie barwy.

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
10--
20--
30--
40--
50--
60--
70--
80--

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
ORLEN OIL MOTOR Lublin
14 kwietnia 2024
ENEA FALUBAZ Zielona Góra
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
21 kwietnia 2024
BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno

Skip to content