Nicki Pedersen poznał ostateczny werdykt DMU - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Nicki Pedersen poznał ostateczny werdykt DMU

Nicki Pedersen poznał ostateczny werdykt duńskiej federacji DMU w sprawie jego zachowania podczas półfinałowych zawodów Pucharu Metal Speedway League. Duńczyk został ukarany 4 miesiącami dyskwalifikacji w zawieszeniu oraz grzywną 15 tysięcy koron duńskich.

Przypomnijmy, że sprawa dotyczy nieprawidłowego zachowania wobec sędziego zawodów podczas półfinałowego turnieju Pucharu Metal Speedway League. Już na początku lipca licencja Pedersena została zawieszona do dnia 5 stycznia, jednak jego odwołanie do Duńskiej Konfederacji Sportu zostało rozpatrzone w trybie pilnym pozytywnie, przez co lider ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM mógł brać udział w kolejnych zawodach. DMU po raz kolejny zajęła się sprawą, a wydany werdykt w dniu 10 sierpnia mówił o tym, że zawodnik ma zakaz startów na okres czterech miesięcy – do 10 grudnia 2021 roku. Na szczęście ponowne odwołanie do najwyższych instytucji apelacyjnych w Danii przyniosło pozytywny efekt i zawodnik wziął udział w decydującym o losach klubu spotkaniu z ELTROX Włókniarzem Częstochowa. Teraz przyszedł czas na zamknięcie sprawy i ostateczną decyzję DMU.

Werdykt ten oznacza, że nasz zawodnik w spokoju może przygotowywać się do sezonu 2022. Już w listopadowym oknie transferowym będzie mógł bez przeszkód podpisać nowy kontrakt z GKM S.A. i trzeci rok z rzędu reprezentować żółto-niebieskie barwy.

Tabela PGE Ekstraligi

PozycjaDrużynaPunkty
130
228
320
418
515
611
710
87
Skip to content