Zwycięstwo = PGE Ekstraliga 2022 - zapowiedź #GRUCZE - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Zwycięstwo = PGE Ekstraliga 2022 – zapowiedź #GRUCZE

Meczu o tak wysoką stawkę na Hallera 4 nie było bardzo dawno. Po piątkowej porażce MARWIS.PL Falubazu Zielona Góra we Wrocławiu stało się jasne, że wygrana w niedzielę da ekipie ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM utrzymanie w PGE Ekstralidze na sezon 2022. Do Grudziądza przyjedzie pewny swego piątego miejsca ELTROX Włókniarz Częstochowa i będzie faworytem tego pojedynku. Gospodarzom do sukcesu potrzeba będzie równej i skutecznej jazdy formacji seniorów.

Ostatnie tygodnie dla podopiecznych Janusza Ślączki, działaczy, zawodników i kibiców GKM-u to prawdziwy roller coaster. Zremisowane mecze z zielonogórzanami i torunianami na własnym torze, kontuzje, a także sprawa Nickiego Pedersena, którego już dwukrotnie zawieszała duńska federacja DMU… Ostatecznie Duńczyk ma zgodę na start w niedzielę, a wśród żółto-niebieskich zabraknie jedynie podstawowych juniorów. Złamania kości śródstopia doznał Mateusz Bartkowiak, a pod dużym znakiem zapytania stoi występ rekonwalescenta Denisa Zielińskiego. Biorąc pod uwagę siłę pary młodzieżowców z Częstochowy cała odpowiedzialność za wynik spadnie na barki seniorów.

Przygotowania do niedzielnego meczu „o życie” trwały od dłuższego czasu, a od środy drużyna spotkała się w Grudziądzu na spotkaniach integracyjnych, połączonych z treningami na torze. Jeśli Grudziądz marzy o tym, aby było to miasto ekstraligowe to zawodnicy muszą wspiąć się na wyżyny swoich możliwości. Do lidera GKM-u Nickiego Pedersena muszą dołączyć także Przemysław Pawlicki, czy rozczarowujący przez większość tegorocznych rozgrywek Kenneth Bjerre i Krzysztof Kasprzak. Ważną rolę pełnią także nasi U-24. Norbert Krakowiak czy Roman Lakhbaum stoją przed nie lada wyzwaniem, aby wspomóc bardziej doświadczoną czwórkę w skutecznym punktowaniu.

Częstochowianie mogą niedzielny pojedynek potraktować nieco bardziej ulgowo, bo ich sytuacja jest jasna. Brak zakładanego awansu do play-off nie spowoduje jednak w szeregach „Lwów” rozprężenia, gdyż każdy z zespołu Piotra Świderskiego będzie chciał się pokazać na koniec rozgrywek PGE Ekstraligi z jak najlepszej strony. Poza niezwykle skutecznym duetem juniorów Jakub Miśkowiak – Mateusz Świdnicki należy zwrócić uwagę na dwójkę obcokrajowców, czyli Leona Madsena i Fredrika Lindgrena, którzy niejednokrotnie na H4 dawali popis swoich umiejętności. Na grudziądzkim owalu świetnie czuje się Bartosz Smektała, a Kacper Woryna znajduje się w doskonałej dyspozycji, co zauważył szkoleniowiec Włókniarza ustawiając go w składzie go pod numerem 1. Zestawienie uzupełni Duńczyk Jonas Jeppesen, który będzie starał się przekonać działaczy z Częstochowy do tego, aby zaoferowali mu przedłużenie umowy na kolejny rok. Biorąc pod uwagę te argumenty – ekipa spod Jasnej Góry jest faworytem i jeśli zawodnicy pojadą na swoim poziomie to mogą w doraźny sposób uprzykrzyć życie miejscowym i pozbawić marzeń o utrzymaniu w najlepszej lidze świata.

Początek tego spotkania zaplanowany jest na godzinę 19:15. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi nSport+, lecz zapraszamy do zakupu biletów na www.BILETYnaGKM.pl. Arbitrem spotkania będzie Michał Sasień, a w rolę komisarza toru wcieli się Michał Wojaczek.

Awizowane składy:

ELTROX Włókniarz Częstochowa
1. Kacper Woryna
2. Bartosz Smektała
3. Fredrik Lindgren
4. Jonas Jeppesen
5. Leon Madsen
6. Jakub Miśkowiak
7. Mateusz Świdnicki

ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz
9. Przemysław Pawlicki
10. Kenneth Bjerre
11. Krzysztof Kasprzak
12. Roman Lakhbaum
13. Nicki Pedersen
14. Seweryn Orgacki
15. Denis Zieliński

 

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
124+34
222+16
322-8
412+6
5220
622-24
710-4
820-20

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content