Nicki Pedersen pojedzie w meczu z ELTROX Włókniarzem! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Nicki Pedersen pojedzie w meczu z ELTROX Włókniarzem!

Świetna wiadomość napłynęła do naszego klubu w środowe przedpołudnie. Nicki Pedersen będzie mógł wziąć udział w zaplanowanym na niedzielę 22 sierpnia spotkaniu z ELTROX Włókniarzem Częstochowa! Odwołanie Duńczyka w związku z zawieszeniem go na okres 4 miesięcy przez duńską federację DMU zostało rozpatrzone pozytywnie. W tym momencie czekamy na potwierdzenie zgody na start lidera ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM oficjalnym komunikatem PZM.

Przypomnijmy, że sprawa dotyczy nieprawidłowego zachowania wobec sędziego zawodów podczas półfinałowego turnieju Pucharu Metal Speedway League. Już na początku lipca licencja Pedersena została zawieszona do dnia 5 stycznia, jednak jego odwołanie do Duńskiej Konfederacji Sportu zostało rozpatrzone w trybie pilnym pozytywnie, przez co lider ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM mógł brać udział w kolejnych zawodach. DMU po raz kolejny zajęła się sprawą, a wydany werdykt w dniu 10 sierpnia mówił o tym, że zawodnik ma zakaz startów na okres czterech miesięcy – do 10 grudnia 2021 roku. Na szczęście ponowne odwołanie do najwyższych instytucji apelacyjnych w Danii przyniosło pozytywny efekt.

Niedzielny mecz z ELTROX Włókniarzem Częstochowa zadecyduje o przyszłości naszego klubu. Tylko wygrana w tym pojedynku pozwoli żółto-niebieskim utrzymać się w PGE Ekstralidze.

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
1510+84
257+32
346+6
444+14
553-30
653-67
742-17
841-22

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń
KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ORLEN OIL MOTOR Lublin
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra

Skip to content