Grand Prix: Kasprzak startował w Lublinie - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Grand Prix: Kasprzak startował w Lublinie

W piątek i sobotę na torze w Lublinie rozegrano kolejne dwie rundy tegorocznego cyklu Grand Prix. Najlepsi żużlowcy świata po raz pierwszy w historii spotkali się na lubelskim torze podczas imprezy tej rangi, a wśród nich zawodnik ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM – Krzysztof Kasprzak.

Piątkowy turniej padł łupem Bartosza Zmarzlika. „KK” uzbierał 4 punkty, co dało mu czternaste miejsce.

Wyniki:

1. Bartosz Zmarzlik (Polska) – 18 (3,3,2,1,3,3,3) – 20 pkt GP
2. Dominik Kubera (Polska) – 16 (3,2,3,2,2,2,2) – 18
3. Fredrik Lindgren (Szwecja) – 14 (2,3,3,0,3,2,1) – 16
4. Artem Laguta (Rosja) – 15 (3,2,3,3,1,3,0) – 14
5. Jason Doyle (Australia) – 11 (1,3,3,3,0,1) – 12
6. Tai Woffinden (Wielka Brytania) – 10 (3,1,2,1,2,1) – 11
7. Leon Madsen (Dania) – 9 (2,0,2,3,2,0) – 10
8. Emil Sajfutdinow (Rosja) – 7 (0,1,2,3,1,0) – 9
9. Max Fricke (Australia) – 7 (1,3,1,2,0) – 8
10. Matej Zagar (Słowenia) – 7 (2,2,1,1,1) – 7
11. Robert Lambert (Wielka Brytania) – 6 (w,0,1,2,3) – 6
12. Martin Vaculik (Słowacja) – 5 (2,0,0,0,3) – 5
13. Maciej Janowski (Polska) – 5 (1,1,0,2,1) – 4
14. Krzysztof Kasprzak (Polska) – 4 (0,1,1,0,2) – 3
15. Anders Thomsen (Dania) – 3 (1,2,0,0,0) – 2
16. Oliver Berntzon (Szwecja) – 1 (0,0,0,1,0) – 1
17. Wiktor Lampart (Polska) – 0 (0) – 0
18. Mateusz Świdnicki (Polska) – ns

Bieg po biegu:
1. Woffinden, Lindgren, Janowski, Sajfutdinow
2. Zmarzlik, Vaculik, Fricke, Berntzon
3. Kubera, Madsen, Thomsen, Lampart (Lambert – w/2min)
4. Laguta, Zagar, Doyle, Kasprzak
5. Fricke, Zagar, Janowski, Lambert
6. Zmarzlik, Laguta, Sajfutdinow, Madsen
7. Doyle, Kubera, Woffinden, Berntzon
8. Lindgren, Thomsen, Kasprzak, Vaculik
9. Kubera, Zmarzlik, Kasprzak, Janowski
10. Doyle, Sajfutdinow, Fricke, Thomsen
11. Laguta, Woffinden, Lambert, Vaculik
12. Lindgren, Madsen, Zagar, Berntzon
13. Laguta, Janowski, Berntzon, Thomsen
14. Sajfutdinow, Kubera, Zagar, Vaculik
15. Madsen, Fricke, Woffinden, Kasprzak
16. Doyle, Lambert, Zmarzlik, Lindgren
17. Vaculik, Madsen, Janowski, Doyle
18. Lambert, Kasprzak, Sajfutdinow, Berntzon
19. Zmarzlik, Woffinden, Zagar, Thomsen
20. Lindgren, Kubera, Laguta, Fricke

Półfinał nr 1. Zmarzlik, Lindgren, Woffinden, Madsen
Półfinał nr 2. Laguta, Kubera, Doyle, Sajfutdinow

Finał. Zmarzlik, Kubera, Lindgren, Laguta

W sobotę najlepszy okazał się Artem Laguta. Ambitna postawa Kasprzaka dała mu 5 „oczek”, przez co został sklasyfikowany na trzynastej pozycji.

Wyniki:

1. Artem Laguta (Rosja) – 19 (3,3,3,1,3,3,3) – 20 pkt GP
2. Bartosz Zmarzlik (Polska) – 19 (3,3,2,3,3,3,2) – 18
3. Dominik Kubera (Polska) – 13 (3,0,3,3,1,2,1) – 16
4. Fredrik Lindgren (Szwecja) – 12 (3,2,2,w,3,2,0) – 14
5. Emil Sajfutdinow (Rosja) – 10 (2,2,2,2,1,1) – 12
6. Tai Woffinden (Wielka Brytania) – 9 (2,3,0,3,1,0) – 11
7. Max Fricke (Australia) – 8 (1,0,3,1,2,1) – 10
8. Anders Thomsen (Dania) – 8 (1,2,1,2,2,0) – 9
9. Robert Lambert (Wielka Brytania) – 7 (2,1,1,3,0) – 8
10. Jason Doyle (Australia) – 6 (0,0,1,2,3) – 7
11. Martin Vaculik (Słowacja) – 5 (2,3,-,-,-) – 6
12. Leon Madsen (Dania) – 5 (0,1,3,1,0) – 5
13. Krzysztof Kasprzak (Polska) – 5 (0,2,1,0,2) – 4
14. Matej Zagar (Słowenia) – 5 (1,1,2,0,1) – 3
15. Maciej Janowski (Polska) – 4 (1,1,0,2,0) – 2
16. Oliver Berntzon (Szwecja) – 3 (0,0,0,1,2) – 1
17. Mateusz Świdnicki (Polska) – 0 (0,0) – 0
18. Wiktor Lampart (Polska) – 0 (t,0) – 0

Bieg po biegu:
1. Lindgren, Sajfutdinow, Thomsen, Kasprzak
2. Zmarzlik, Lambert, Janowski, Doyle
3. Kubera, Vaculik, Zagar, Berntzon
4. Laguta, Woffinden, Fricke, Madsen
5. Laguta, Kasprzak, Lambert, Berntzon
6. Vaculik, Sajfutdinow, Janowski, Fricke
7. Woffinden, Thomsen, Zagar, Doyle
8. Zmarzlik, Lindgren, Madsen, Kubera
9. Madsen, Zagar, Kasprzak, Janowski
10. Kubera, Sajfutdinow, Lambert, Woffinden
11. Fricke, Zmarzlik, Thomsen, Berntzon
12. Laguta, Lindgren, Doyle, Świdnicki (Vaculik – u/ns, Lampart – t)
13. Kubera, Doyle, Fricke, Kasprzak
14. Zmarzlik, Sajfutdinow, Laguta, Zagar
15. Lambert, Thomsen, Madsen, Lampart
16. Woffinden, Janowski, Berntzon, Lindgren (w)
17. Zmarzlik, Kasprzak, Woffinden, Świdnicki
18. Doyle, Berntzon, Sajfutdinow, Madsen
19. Laguta, Thomsen, Kubera, Janowski
20. Lindgren, Fricke, Zagar, Lambert

Półfinał nr 1. Zmarzlik, Lindgren, Sajfutdinow, Thomsen
Półfinał nr 2. Laguta, Kubera, Fricke, Woffinden

Finał. Laguta, Zmarzlik, Kubera, Lindgren

wyniki za: sportowefakty.wp.pl

Tabela PGE Ekstraligi

PozycjaDrużynaPunkty
110
27
37
44
54
64
74
80